Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 15:14, 13 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Angelika95 napisał(a)


Piękny ogród, wszystkie nasadzenia widać że przemyślane. Jestem pod wrażeniem chciałam zapytać co to za odmiana hakonechloa?

Dziękuję, Angeliko, za dobre słowo .
To jest hakonechloa All Gold.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 15:15, 13 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Angelika95 napisał(a)


Mam też pytanie jaką masz szerokość tej rabaty razem z tujami?

W tym miejscu rabata ma głębokość 4,5 metra - od ogrodzenia do trawnika.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Angelika95 19:19, 13 lis 2022


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 966
Dziękuję za odpowiedź, kolejny ogród z Ogrodowiska, który jest dla mnie niesamowitą inspiracją
____________________
Spełnianie marzeń - ogród czas start świętokrzyskie
Judith 20:25, 13 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Angelika95 napisał(a)
Dziękuję za odpowiedź, kolejny ogród z Ogrodowiska, który jest dla mnie niesamowitą inspiracją

Bardzo mi miło, szczególnie, ze ja sie wciąż uczę (acz sądzę, ze - w przeciwieństwie do pewnego osobnika - uczę się skutecznie ).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:34, 13 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Dzisiaj kolejny udany ogrodowo dzień. Dwie kolejne rabaty z grubsza oczyszczone z dębowych liści i żołędzi (dwa wory ), posadzonych 50 tulipanowych cebul oraz kilkanaście zimowitow „dostanych” (przy okazji pielenie rabaty i dosypywanie kory), zebranie kolejnych krecich kopców i trzecie podejście do założenia pułapki. Małżonek grabił.
Jeszcze wiązanie traw i dokończenie liściowego zbieractwa, i powoli będę podążać w stronę zimowego śpiulkolotu .
Nieustająco czuję niedosyt tulipanowy - jutro lecę po kolejne cebule . Jeśli zakwitną rownież te sadzone rok temu - będzie szał, którego pożądam! .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 21:03, 13 lis 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4720
"Małżonek grabił"
"Uczę się od Ciebie kantów"
Czy to aby na pewno jest zgodne z prawem?
Sama dostałam ataku śmiechu, jakby nie było życie bez poczucia humoru byłoby nie do zniesienia
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Agatorek 13:00, 14 lis 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Judith napisał(a)
Zdjęcie zarośniętych płyt chodnikowych dla Magary i Wioli.
Dla mnie to nie jest duży problem, bo - jak pisałam u Wioli - u mnie najważniejsze było (jest), by płyty nie rzucały się w oczy.


I po wycięciu darni


Można też, zamiast równych płyt, położyć płaskie kamienie o nieregularnym kształcie równo z ziemią, albo wystające max 1 cm. Wtedy wystarczy przejechać kosiarką . Ale to wersja dla bardziej „naturalnych” ogrodów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
DariaB 13:06, 14 lis 2022


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3056
Judith nie ustajesz w pracach Płyty po podgoleniu wyglądają super. Fotele na ganku wyglądają bardzo zachęcająco, obawiam się, że jakbym na nich przysiadła z winkiem to mogłabym już nie wstać
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 14:02, 14 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Agatorek napisał(a)


Można też, zamiast równych płyt, położyć płaskie kamienie o nieregularnym kształcie równo z ziemią, albo wystające max 1 cm. Wtedy wystarczy przejechać kosiarką . Ale to wersja dla bardziej „naturalnych” ogrodów.

Takie kamienie też będą zarastać. U mnie po zarośnięciu płyt chodnikowych tworzy się właśnie nieregularny kształt niczym w ogrodzie naturalistycznym .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 14:02, 14 lis 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
DariaB napisał(a)
Judith nie ustajesz w pracach Płyty po podgoleniu wyglądają super. Fotele na ganku wyglądają bardzo zachęcająco, obawiam się, że jakbym na nich przysiadła z winkiem to mogłabym już nie wstać

Po winku zazwyczaj trudno wstać .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies