Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Makao 16:47, 17 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Fajnie się zregenerował. Wręcz jak to możliwe no nie? Korzenie musiały przetrwać a tylko źdźbła uschły.
Natura jest bardzo zaskakująca
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
ajka 17:21, 17 wrz 2023


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4293
Ile śmieci w glebie. Trawniczek pięknie odżył, u mnie podobnie było w lipcu i też odżył pięknie. Niestety zostały plamy po doniczkach
rozkładanym basenie, nie wiem czy zregenerują się jeszcze w tym roku, ale nie będę się tym przejmować.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Basieksp 19:14, 17 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804


Śliczne, takie delikatne te róże a na drugim zdjęciu alejak, bardzo mi się podoba, lubię takie miejsca, zapraszają do zwiedzania A znaleziska wykopkowe nieciekawe, tak podglądam i jednak ja nie mam co narzekać, czasami jakiś śmieć się trafi i kamienie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Mary 19:28, 17 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
Judith napisał(a)
Work in progress czyli przygotowywanie ziemi pod powiększana rabatę w toku.
Przy okazji oczywiście znaleziska. Szkło z całej butelki (musiałam zostać Kopciuszkiem), standardowo kapsle po browcu, gwoździe, folia, papa. I dodatkowo dwie baterie.
Dramat i masakra… Uwaga! - drastyczne zdjęcie!


Łączę się w bólu.
Czy chociaż łaskawie ktoś to zakopał tuż po powierzchnią?
Najgorsze do wykopywania są dla mnie szmaty. Brzmi niepozornie, ale trudno je wykopać bo nie się wbić szpadla. Potem drobny gruzik i szkiełka. Zabawa w kopciuszka.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:30, 17 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
Judith napisał(a)
Muszę złagodzić nieco wrażenia i wrzucam ładniejszy widoczek z lekkim szokiem spowodowanym możliwościami regeneracji trawnika
Połowa września vs połowa lipca


Te zdjęcia warto wkleić do wątku o problemach z trawnikiem.
Niewiarygodne.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Magara 00:26, 18 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Zdjęcia trawnika - zarąbiste Potwierdzają, że on zawsze sobie poradzi
P.S. Reszta widoczków - też zarąbista No może poza tymi śmieciowymi
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Anda 07:32, 18 wrz 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33980
Mój trawnik tak wyglądał w zeszłym sezonie przez dwa miesiące. Odrodził się, ale w tym czasie gdy był słaby nasiało się mnóstwo chwastów - czyli dzikich ziół U mnie są pola i nieużytki dookoła. W mieście pewnie jest inaczej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 07:51, 18 wrz 2023


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6698
W mieście można mieć sąsiada który kocha naturę, czyt. chwasty do pasa...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Judith 10:13, 18 wrz 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ulubiony zakątek słusznie nosi to zaszczytne miano. Idealny na ogrodowy relaks.

Od wielu lat rosną u mnie dwie barbule. Jedna zielonolistna, a druga ma listki lekko limonkowe. Rosną w zakątku brzozowym. Radzą sobie bez podlewania. W marcu je przycinam. Gałązki po latach robią się lekko zdrewniałe, podobnie jak u lawendy.

Dziękuję Haniu

W kwestii barbuli mam jakoś przekonanie, że przeżyją d wiosny . Twój przykład mi nadzieją .
A na jaka wysokość przycinasz?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 10:15, 18 wrz 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Makao napisał(a)
Fajnie się zregenerował. Wręcz jak to możliwe no nie? Korzenie musiały przetrwać a tylko źdźbła uschły.
Natura jest bardzo zaskakująca


Mary napisał(a)

Te zdjęcia warto wkleić do wątku o problemach z trawnikiem.
Niewiarygodne.


Co nie, dziewczyny? Niby wiedziałam, że powinien się odrodzić, ale i tak wciąż patrzę z niedowierzaniem
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies