Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Gruszka_na_w... 21:23, 16 paź 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Kokesz napisał(a)
Myślę, że gorzej będzie wiosną z porządkowaniem źdźbeł.
Najgorzej z miskantami, to wybieranie z rabat, skakanie pomiędzy wychodzącymi tulipanami...masakra.


Z tego powodu ścinanie traw zaczynam w styczniu. Nie trzeba uważać, że rozdepcze się cebulowe.
Praktykowałam dwie metody cięcia: jednorazowe na dole i cięcie po kawałku. Wbrew pozorom szybszy efekt uporządkowania rabat osiągnęłam w tym drugim przypadku. Drobne ścinki lądowały od razu w wiadrze, łatwo się je przesypywało do worków bio lub na kompost, a na trawniku i na rabatach nie walały się żadne resztki. Przy tej pierwszej metodzie ciężko było zapakować badyle do worów, a na rabatach i trawniku pałętało się mnóstwo trawiastych resztek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:47, 16 paź 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Judith, piękna jesień w ogrodzie, taka jesienna

P.S. U mnie też tony igieł, liści jeszcze mało opadło, a raczej opadły nie te co powinny , żołędzi szczęśliwie nie mam chociaż dwa dęby rosną
Jesteśmy na etapie analizowania kosiarek, przyszły sezon raczej na pewno postawi nas przed koniecznością kupienia nowej... I zastanawiam się jaką wybrać żeby miała moc do zbierania igieł i liści... Gdybyś miała coś do powiedzenia w tym temacie to koniecznie się podziel
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mirka 12:27, 17 paź 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)
Proszę Państwa, 15 października 2023 roku skończyła się w Polsce dyktatura

Miałam nadzieję że coś napiszesz.
Zostawiam 8 gwiazdek dla ciebie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
MartaCho 12:33, 17 paź 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2334
A 8 gwiazdek ma już nowe znaczenie- Lubmy się!

Ja też się bardzo cieszę
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Judith 12:43, 17 paź 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Reniu, Haniu, wciąż nie zdecydowałam . Nie znoszę wiązania traw. Zawsze się podrapię, umęczę... Jednak chyba jestem coraz bliżej decyzji o niewiązaniu .
Haniu, Twój wczesny termin cięcia podoba mi się - pozwala na uniknięcie bałaganu i deptania wschodzących cebulowych. Się zobaczy

EDIT Ale czy ten wczesny termin cięcia nie szkodzi trawom? w sensie - odbieramy im kołderkę...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:50, 17 paź 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Magara napisał(a)
Judith, piękna jesień w ogrodzie, taka jesienna

P.S. U mnie też tony igieł, liści jeszcze mało opadło, a raczej opadły nie te co powinny , żołędzi szczęśliwie nie mam chociaż dwa dęby rosną
Jesteśmy na etapie analizowania kosiarek, przyszły sezon raczej na pewno postawi nas przed koniecznością kupienia nowej... I zastanawiam się jaką wybrać żeby miała moc do zbierania igieł i liści... Gdybyś miała coś do powiedzenia w tym temacie to koniecznie się podziel

Dziękuję, Magarko . Smętnie jesiennie, ale nie pesymistycznie, tak to widzę . Zresztą teraz nic nie jawi się jako pesymistyczne .
W temacie kosiarki - moja zbiera liście brzozowe, acz nie super dokładnie. Z liści dębowych robi sieczkę, która zostaje na trawie. Igliwie zbiera tylko to luźno leżące na wierzchu i w niewielkich ilościach. Generalnie nie ma opcji, by uniknąć grabienia .
Są urządzenia, które zbierają liście (igliwie chyba też...?) - takie szczotki zamiatające do kosza podobnego do kosza w kosiarce. Widziałam kiedyś w Internecie filmik. Ale kto by kupował i kosiarkę, i zamiataczkę do liści?
Czy są kosiarki zbierające ładnie liście i igliwie? - pojęcia nie mam .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:51, 17 paź 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
Mirka napisał(a)

Miałam nadzieję że coś napiszesz.
Zostawiam 8 gwiazdek dla ciebie.

Mocno Cię przytulam, Mirko
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 12:53, 17 paź 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
MartaCho napisał(a)
A 8 gwiazdek ma już nowe znaczenie- Lubmy się!

Ja też się bardzo cieszę

Mrok za nami .
Lubmy się, łączmy się, bądźmy razem, budujmy piękną przyszłość dla naszych dzieci i wnuków . Czas na pozytywistyczną pracę u podstaw .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Mirka 13:24, 17 paź 2023


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Judith napisał(a)

Mocno Cię przytulam, Mirko

Teraz mnie przytulasz a jak szarańcza mnie i innych stąd przegoniłyście. Wstyd i niech mrok będzie z wami. Obyś poczuła smak 8 gwiazdek tak jak ja czułam . Na szczęście mnie już 67 nie obejmie.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
UrszulaB 13:45, 17 paź 2023


Dołączył: 02 gru 2018
Posty: 246
Wejdę na Twój profil za rowno 2 lata, 15 października.To chyba będzie wystarczająco dużo czasu, by z perespektywy ocenić swój wybór.

Polityka państwa to nie przytulanie, wspolne światełka, czy śpiew rzewnych piosenek. Za długo żyje i przeżyłam, żeby na to się nabrać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies