Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Pokaż wątki Pokaż posty

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka

Judith 14:33, 29 wrz 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10746
LIDKA napisał(a)
Judith a jakby zrobić 1 sprzatanie jak już wszystko spadnie? nie zazdroszczę.... a mnie się marzy posadzić kasztanowca ....

W kwestii sprzątania z rabat masz całkowitą rację. Koleje sprzątanie będzie po zakończeniu "żołędziowych 'opadów" .
Jednak z trawnika trzeba toto grabić, bo gniecie trawnik i wbija się w ziemię w czasie chodzenia. To jest żołędziowy dywan wręcz. Grabienie było już 3 razy (ten temat ogarnia małżonek szanowny), ostatnie tydzień temu i znów dywan... A żołędzi na drzewach wciąż masa...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Basieksp 15:09, 29 wrz 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10804
O jacie, trochę tego jest, no i małe to do zbierania fajnie by było gdyby można by na czas ich opadania coś rozłożyć, agrowłukninę czy coś, tylko rośliny raczej źle by to zniosły. Ale z drugiej strony, macie piękne, duże drzewa, a żołędzie tylko raz w roku, jeśli to jakieś pocieszenie
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
TAR 15:49, 29 wrz 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 8553
Juditch mam tak samo z żołedziami, w koncu okalaja cale bajoro a sa solidne. Nie raz w głowe oberwalam. I szczeniory musze pilnowac i z paszczy im wyciagac, bo mocno szkodliwe. Ja nie zawracam sobie glowy zbieraniem, mam żołedzi, szyszek i igliwia sporo, nie wspominanjac o lisciach brzoz na trawniku i co gorsze nasionkach brzozowych, ktore sa wszedzie nawet w jedzeniu. Z wiekiem coraz mniej mi przeszkadza
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Magara 23:17, 29 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 7382
Judith, popadało???

U nas udawało, że pada

Tych żołędzi to masz troooochę Przestaję narzekać na "rok igieł"
Duże drzewa i tak musimy uznać za plus, nie ma wyjścia
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Mary 07:44, 30 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
LIDKA napisał(a)
Judith a jakby zrobić 1 sprzatanie jak już wszystko spadnie? nie zazdroszczę.... a mnie się marzy posadzić kasztanowca ....

Lidka. Nie sadź kasztanowca. Walkę ze szkodnikami będziesz prowadzić.
Dwa chore kasztanowce sąsiada zrzucają u mnie kasztany i liście. Sąsiad trochę je podleczył, ale to trudna walka. Przy nasileniu choroby te chore liście jakoś w lecie zaczynały spadać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 07:50, 30 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
LIDKA napisał(a)
Judith a jakby zrobić 1 sprzatanie jak już wszystko spadnie? nie zazdroszczę.... a mnie się marzy posadzić kasztanowca ....

Jak wszystko spadnie to spadają już liście i trudno wybierać żołędzie. U siebie dużo już zebrałam i teraz już niewiele ich spada.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 08:00, 30 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
TAR napisał(a)
Juditch mam tak samo z żołedziami, w koncu okalaja cale bajoro a sa solidne. Nie raz w głowe oberwalam. I szczeniory musze pilnowac i z paszczy im wyciagac, bo mocno szkodliwe. Ja nie zawracam sobie glowy zbieraniem, mam żołedzi, szyszek i igliwia sporo, nie wspominanjac o lisciach brzoz na trawniku i co gorsze nasionkach brzozowych, ktore sa wszedzie nawet w jedzeniu. Z wiekiem coraz mniej mi przeszkadza

Moja obserwacja jest taka, że po zagospodarowaniu ogrodu ilość żołędzi zaczyna rosnąć. Dąb, który rośnie na rabacie, zrzuca tony żołędzi, bo dobroci ładowane w rabaty dostaje także on (a może głównie, a nie także).
Dąb, który rośnie na pustej leśnej działce obok z koroną nad moją działką zrzuca o wiele mniej żołędzi.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Makao 08:29, 30 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4920
Ściółka żołędziowa całkiem fajne. Gdyby się nie ukorzeniały to mogłyby tak sobie leżeć
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Mary 08:38, 30 wrz 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3535
U mnie dziś pada. Mam nadzieję, że się dziś wypada i jutro już padać nie będzie.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Gruszka_na_w... 13:34, 30 wrz 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22610
Mam nadzieję, że Ci popadało i odpadnie manewrowanie wężem ogrodowym.
Żołędzi całkiem sporo. Jest trochę z nimi roboty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies