Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 08:56, 21 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9599
Joann, tak jak pisałam u mnie - pęcherznice to potężne krzewy. Nawet mocno cięte ( ja tak robię) rosną duże, mają dość grube i sztywne gałęzie. Ten wąski pasek to nie jest dla nich miejsce.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
April 10:51, 21 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
To może spodoba ci się bez czarny o żółtych liściach np Sutherland Gold albo Golden Tower
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joann 12:55, 21 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Śliczny ten bez! Bardzo mi się podoba! Ciekawe, czy głęboko się korzeni.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 17:40, 25 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Zamówiłam i ja "Niezwykły warzywnik" mi się zamarzył
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 19:47, 25 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Dawno nie zagladalam na O.
A tu wielkie planowanie.
W ten pasek pod siatką posadź bluszcz a w 1 i 2 roku możesz coś posiać niskiego przed bluszczem, jednoroczne i niewymagające np turki. Nasiona są tanie a za rok lub dwa jak bluszcz zacznie dawac czadu to co całe te 50 cm zasłoni.

Aaaa ja jakoś od razu wiedziałam ze urobisz M w sprawie kurnika.
A po przeniesieniu i tak powie że to jego pomysł był.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 17:11, 26 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
U mnie plany, a u Ciebie już realne zmiany! Wiata jest extra, zastanawiam się nad taką u siebie z przodu domu.
A te turki to aksamitki? Nie lubię ich jakoś, choć wiem, że długo potrafią kwitnąć. Myślałam o rudbekii czerwonej wzdłuż płotu, bo zakładałam pomarańcze u siebie, ale Red Barony wytyczyły mi przewodni kolor. I o dziwo często nad jakąś czerwienią się zastanawiam, np. Rdestem himalajskim.
A z kurnikiem trochę masz rację, bo M jak mówił coś ostatnio o przeniesieniu, to stwierdził, że nie widzi ich za garażem, a musi mieć je na widoku (lis u nas grasuje). Także ten tego. Już mu nie mówiłam, że i tak nie będzie widział, bo mam zamiar tam rabatę strzelić, żeby go właśnie widać nie było
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 17:25, 26 sty 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Joann napisał(a)
U mnie plany, a u Ciebie już realne zmiany! Wiata jest extra, zastanawiam się nad taką u siebie z przodu domu.
A te turki to aksamitki? Nie lubię ich jakoś, choć wiem, że długo potrafią kwitnąć. Myślałam o rudbekii czerwonej wzdłuż płotu, bo zakładałam pomarańcze u siebie, ale Red Barony wytyczyły mi przewodni kolor. I o dziwo często nad jakąś czerwienią się zastanawiam, np. Rdestem himalajskim.
A z kurnikiem trochę masz rację, bo M jak mówił coś ostatnio o przeniesieniu, to stwierdził, że nie widzi ich za garażem, a musi mieć je na widoku (lis u nas grasuje). Także ten tego. Już mu nie mówiłam, że i tak nie będzie widział, bo mam zamiar tam rabatę strzelić, żeby go właśnie widać nie było



To narazie o rabacie przed kurnikiem nie mów. Niech przeniesie najpierw te kurki.
Jak chcesz taka wiate to postaw bo fajna jest hihi

Tylko dobrze sie rozejrzyj za majsrtami bo stal droga i rozbiezność w cenie 13 tys mielismy od 2 wykonawców. Ostatecznie zrobił nam ten sam człowiek co płot frontowy. Ona ma 6 m na 6m

Turki podalam tak przykladowo ale takich sianych kwiatów jest dużo. Akurat dziś w brico oglądalam nasiona.

Moja siostra co roku ma niecierpki czerwone i stwierdzam ze to kwiatki nie do zdacia. Po tyg wakacji i upałów czyli bez podlewania klapły fest. Po powrocie dostały wody i na drugi dzień rano już pięknie stały.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 09:38, 03 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Lidko, na razie nic mówić nie zamierzam
Niecierpki zapisałam. Może do donic kupię
Ja czekam na werbenę, zamówiłam przez Internet, będę siać Mam zamiar też Miedzianem spryskać graby, bo kupiłam z plamami na liściach tego ostatniego.
Z wiatą musimy się wstrzymać jeszcze, fundusze nas trochę ograniczają, bo aktualnie remont w domu się szykuje i jeszcze panele słoneczne mamy w planach. A i ogród też czeka na kontynuację, przynajmniej te porządkowe przedsięwzięcia trzeba sfinansować.
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 17:27, 03 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6633
Joann napisał(a)
Lidko, na razie nic mówić nie zamierzam
Niecierpki zapisałam. Może do donic kupię
Ja czekam na werbenę, zamówiłam przez Internet, będę siać Mam zamiar też Miedzianem spryskać graby, bo kupiłam z plamami na liściach tego ostatniego.
Z wiatą musimy się wstrzymać jeszcze, fundusze nas trochę ograniczają, bo aktualnie remont w domu się szykuje i jeszcze panele słoneczne mamy w planach. A i ogród też czeka na kontynuację, przynajmniej te porządkowe przedsięwzięcia trzeba sfinansować.


Kasa wiadomo nie rosnie na drzewie i wszysko planować trzeba. I tak dużo podziałałaś w ogrodzie w zeszłym sezonie. I to z pięknymi efektami.


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 19:12, 03 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Dużo pracy własnej włożyłam, ale i M też. Z pomocą taty rozebrał płot i wykonał nowe ogrodzenie z bramą i furtką, która spawali razem. To przyniosło ograniczenie kosztów do minimum. A reszta to łopatologia głównie
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies