Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 22:07, 18 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9898
Joann, dziękuję za zdjęcia. Coraz bliżej jestem powrotu do decyzji o deskach. Twoje zdjecia mają też w tym swój udział - na zieloną ścianę trzeba jednak poczekać conajmniej kilka sezonów...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 14:19, 19 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Cieszę się, że na coś się przydały. W miejscu, w którym u mnie rosną, nie zależy mi na szybkim efekcie. Za płotem nie ma gapiów, ludu u mnie mało. Lis ostatnio grasuje. EMowi zabił dwa koguty i kurę i nastąpiło wielkie czatowanie na lisa Także takie klimaty
____________________
Joanna Ogród długi
April 15:56, 19 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Aleście się tu dziewczyny rozgadały, chyba muszę się sporo cofnąć żeby załapać o co chodzi.
Ale tak na szybko przypomnę, może jeszcze nikt tego nie poruszył, że berberysy sieją się niemożebnie i to jest dość uciążliwe, kłujące towarzystwo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joann 19:37, 19 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Aprilku, planowanie rozpoczęło się Zastanawiałam się, co posadzić w wąskim pasku przy siatce. Nie wiedziałam, że berberysy się wysiewają. Stanęło na bluszczu zimozielonym. Choć ja dziś zobaczyłam pęcherznicę Dart's Gold i zastanawiam się, żeby ją wsadzić zaraz przy tujach, a potem bluszcz.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 10:41, 20 sty 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Też nie wiedziałam o berberysach. Ale może dlatego, że do ubiegłego roku miałam tylko 2 sztuki . Może akurat nie wszystkie się rozsiewają.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 11:07, 20 sty 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Pęcherznica Dart's Gold piękna. Ale to raczej kulka 2x2. Nie chodziło ci o osłonięcie się?
Pomysł z hederą dobry. Można dodać między nie jakiś powojnik, jeden czy dwa dla akcentu z grupy Atragene lub Montana.
Ja mam Atragene i zupełnie nie pamiętam że je mam- zwłaszcza że kwitną do sąsiada
Nic z nimi nie trzeba robić.
Montana może być trochę za duży. Nie wiem bo nie mam.
____________________
April April podbija las Mazowsze
mrokasia 11:57, 20 sty 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17957
Widzę, że wiosna idzie, planowanie na całego . Muszę doczytać co z tym kurnikiem.
Też mi się wydaje, że bluszczowa ściana będzie tam ładnie wyglądać. Fakt, trzeba będzie po jakimś czasie pilnować tego bluszczu ale bez przesady .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Joann 08:35, 21 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agatorek napisał(a)
Też nie wiedziałam o berberysach. Ale może dlatego, że do ubiegłego roku miałam tylko 2 sztuki . Może akurat nie wszystkie się rozsiewają.

Aguś, naprawdę tak mało? Musisz nadrobić Chociażby ze względu na piękne przebarwienia jesienią. Ja w tym roku sądzę berberysy, bo nie wyobrażam sobie bez nich ogrodu. U mojej mamy rosną i jakiś sentyment mam do nich.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:40, 21 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
April napisał(a)
Pęcherznica Dart's Gold piękna. Ale to raczej kulka 2x2. Nie chodziło ci o osłonięcie się?
Pomysł z hederą dobry. Można dodać między nie jakiś powojnik, jeden czy dwa dla akcentu z grupy Atragene lub Montana.
Ja mam Atragene i zupełnie nie pamiętam że je mam- zwłaszcza że kwitną do sąsiada
Nic z nimi nie trzeba robić.
Montana może być trochę za duży. Nie wiem bo nie mam.

Aprilku, na pewno to kulka? A nie zalezy od prowadzenia? Znalazłam takie zdjęcie właśnie z tą odmianą.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/bb9eed72d0f2838b
I pomyślałam, że podobnie mogę ją poprowadzić u siebie, a potem dać bluszcz.
Wszelkie kwiecie też biorę pod uwagę, dziękuję za propozycje, tylko najpierw muszę zdecydować czy będzie jakiś krzew koło tuj. Berberysy już odrzuciłam, drzewa i trawy też. Ale może właśnie pęcherznica? No coś bym chciała przewieszajacego się, "grubszego" niż pnącze.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:47, 21 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
mrokasia napisał(a)
Widzę, że wiosna idzie, planowanie na całego . Muszę doczytać co z tym kurnikiem.
Też mi się wydaje, że bluszczowa ściana będzie tam ładnie wyglądać. Fakt, trzeba będzie po jakimś czasie pilnować tego bluszczu ale bez przesady .

Mrokasiu, dziękuję za odwiedziny Właśnie podziwialam Twój zwierzyniec U nas pojawił się znikąd kotek i chyba przygarniemy, tym bardziej, że dzieci już oszalały na jego punkcie
Kurnik będzie przeniesiony, ot, taka nowość u mnie na wiosnę szykuje się kolejna rewolucja Cieszę się bardzo, bo będę mieć już zarys całego ogrodu. Tamtą część przeznaczam na palenisko, już kupione zresztą, i basen. Za tujami będzie warzywniak i kurnik.
Wiosną dokupię bluszczu i wsadzę wzdłuż siatki, gęsto.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies