Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

inka74 22:48, 03 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Joann napisał(a)


Pojęcia nie mam, co wsadzić. Nie mogłam zostawić więcej miejsca, bo chciałam żeby można tu było wjechać samochodem. Dziatwa kiedyś urośnie, musi mieć miejsce, żeby wjechać na posesję. Nie lubię stojących samochodów przy drogach.
Myślałam o jakimś krzewie bezpośrednio za tujami, a potem cisy baccata? Dałyby radę? Chodzą mi po głowie berberysy, może trzy Nigry? W jednym miejscu rośnie już winobluszcz.
w tle na końcu widzę deski na bramie(?) A może w takiej samej konwencji tu na siatkę dorobić płotek w takim samym stylu co jest na przodzie? a na to dać grupami cisy wąskie np. Wojtek (tańsze są od baccaty czy fastigiaty i naturalnie wąsko rosną) i bluszcz. Sam bluszcz dużo lepiej prezentuje się na jednolitej ściance niż na siatce. Pytanie tylko czy kostkarze ci nie zrobili szerokich podlewek pod obrzeża tak jak u mnie. Jak tak to nic tam w tej ziemi nie posadzisz i trzeba by było zrobić skrzynie czy coś aby cokolwiek tam posadzić. Sprawdź jak mrozu nie będzie czy jesteś w stanie szpadel na głębokość tam wbić.

Fajnie, że kurnik zmieni miejsce musiałaś nieźle się namęczyć z argumentacją
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Joann 09:33, 04 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
M doszedł do wniosku, że kury będzie miał na oku, jak będą na wprost, a nie za garażem Lis grasuje, stracił dwa koguty i kurę, więc to są powody zmiany decyzji Tak to sobie wymyślił
Inko, płot jest z blachy, ale tej siatki zmieniać nie będziemy. Bluszcz posadzę na pewno, tylko brakuje mi czegoś jeszcze. Tam jest 40 cm po odjęciu warstwy odlewki. Może spróbuję z tymi cisami Wojtek? Mogłabym je posadzić po 3 lub 5 i odstęp. Tez chodziła mi po głowie parocja gdzies na tym pasku, ponoć to takie zelazne drzewo. Jeszcze myślę, byliny może jakieś?
Rudbekia czerwona mi się marzy, widziałam nasiona, chyba zakupie, choć wolałabym nabyć sadzonki, tylko że u mnie nogę pomarzyć, że znajdę ja w szkółkach.
____________________
Joanna Ogród długi
inka74 09:54, 04 lut 2022


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Argumentacja w sprawie kurnika idealna. Lis przyszedł ci z pomocą

Co do płotka to ja nie myślałam o zdejmowaniu siatki a o dołożeniu do niej takich własnoręcznie zrobionych paneli drewnianych - mocujesz je do tego co już masz. możesz zastosować takie obejmy metalowe wtedy nie dziurawisz słupków. Iza Ursa a właściwie jej mąż, tak osłaniał siatkę od strony sąsiada. Na żywo wyszło to przepięknie. Oni deski modrzewiowe zamawiali w tartaku i zostawili do naturalnego spatynowienia. U ciebie można by je taką delikatną szarością podbejcować. Chodzi o to, że z czasem bluszcz robi się dosyć ciężki i może siatkę obwieszać. Trzeba go będzie mocno kontrolować. I niestety trzeba pamiętać, że efekt osłonięcia uzyskasz dopiero za ładnych kilka lat.

Edit - tu na zdjęciach widać kawałek płotka https://www.ogrodowisko.pl/watek/4564-ogrod-pod-lasem?page=1288
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Joann 11:19, 04 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Trochę tak Myślę,że w duchu wie, że nie ustąpię, zwłaszcza, że jak zaczynałam kopać to trochę z niedowierzaniem patrzył na mnie jak mówiłam: "Chce tu mieć ogród!" Po tych zmianach, które zaszły już wie, że nic mnie nie powstrzyma
Wiesz, fajne te deski. I ten kolor też mi się podoba! U mnie taka ilość pasiaków mogłaby być przytłaczająca, chyba żeby dać je w kilku miejscach. Najbardziej to pasowałoby mi, gdyby to był gęsty, roślinny pasek. Żeby w ogóle nie było widać ani siatki ani płotu. Na przesłonie póki co mi nie zależy, gapiów nie mam za płotem tylko chwasty, więc na efekt mogę poczekać
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 11:32, 04 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
To może tymczasowo groszek pachnący wysiej pod tą siatką. Cały płot będziesz miała we fioletowo białych i różowych kwiatach. I jednoroczne wysiej - lewkonie, lwie paszczki - będziesz miała czas do namysłu
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
LIDKA 12:35, 04 lut 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6886
olciamanolcia napisał(a)
To może tymczasowo groszek pachnący wysiej pod tą siatką. Cały płot będziesz miała we fioletowo białych i różowych kwiatach. I jednoroczne wysiej - lewkonie, lwie paszczki - będziesz miała czas do namysłu


Fajny pomysł. Szybki efekt i mozna spokojnie myślec o czymś na stałe.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
ElzbietaFranka 12:42, 04 lut 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13834
Wstaw nasiona werbeny na 2-3 tygodnie do lodówki i nastepnie wysiej.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
olciamanolcia 17:46, 05 lut 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6902
Dziś w Lidlu znalazłam takie cuda na twój płot
Może się skusisz na tymczasowa jednosezonową przesłonę


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 20:09, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)
To może tymczasowo groszek pachnący wysiej pod tą siatką. Cały płot będziesz miała we fioletowo białych i różowych kwiatach. I jednoroczne wysiej - lewkonie, lwie paszczki - będziesz miała czas do namysłu

Olciu, posadzę bluszcz zimozielony. Nie chcę kolorowego kwiecia przy płocie, wolę jednokolorowe plamy Niech tylko zrobi się cieplej, a wbiję tam szpadel i zobaczę, co da się tam posadzić. Muszę i tak ziemi dowieźć. Pomyślałam jeszcze, żeby z tych krawężników zrobić takie jakby donice na tym odcinku.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:09, 06 lut 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)


Fajny pomysł. Szybki efekt i mozna spokojnie myślec o czymś na stałe.

Kolorowe kwiaty na płocie jakoś do mnie nie przemawiają
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies