Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 14:16, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
olciamanolcia napisał(a)
Czekam, co wymyślisz Na pewno będzie pięknie

Oj, zobaczymy. Tam znów ściana, więc miejsca nie będzie za dużo, bo planuję, tak jak kiedyś mi radziła Anda, rozkładać basen.


Tymczasem zastanawiam się, jak rozplanować pasek wzdłuż siatki. Natchnęła mnie Judith, która rozpoczęła knucie w tym temacie.

Tu się zaczyna ten pasek.






Pojęcia nie mam, co wsadzić. Nie mogłam zostawić więcej miejsca, bo chciałam żeby można tu było wjechać samochodem. Dziatwa kiedyś urośnie, musi mieć miejsce, żeby wjechać na posesję. Nie lubię stojących samochodów przy drogach.
Myślałam o jakimś krzewie bezpośrednio za tujami, a potem cisy baccata? Dałyby radę? Chodzą mi po głowie berberysy, może trzy Nigry? W jednym miejscu rośnie już winobluszcz.

____________________
Joanna Ogród długi
Anda 14:48, 16 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Co ja czytam - kurnik będzie jednak przeniesiony Gratuluję, super decyzja

Mało miejsca przy tym podjeździe. Ile cm?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 15:03, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Bardzo tu wąsko i z dwóch stron beton... Ciężka sprawa, jak mawiał Marty z „Powrotu do przyszłości” .
Może rząd trzcinników od kamiennego ogrodzenia aż do końca? Odmiany, którą ma Olciamanolcia - takie smukłe i wąskie.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 15:34, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Anda napisał(a)
Co ja czytam - kurnik będzie jednak przeniesiony Gratuluję, super decyzja

Mało miejsca przy tym podjeździe. Ile cm?

Anda Ty wiesz, ile mnie to kosztowało, no, ale udało się. Decyzja zapadła, ja już zacieram ręce Zrobię tam kącik dla dzieci, basen, może trampolinę, huśtawki, nie wiem co. Ale się cieszę

Mało. 50 cm, realnie 40 cm trzeba liczyć:I
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 15:37, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Judith napisał(a)
Bardzo tu wąsko i z dwóch stron beton... Ciężka sprawa, jak mawiał Marty z „Powrotu do przyszłości” .
Może rząd trzcinników od kamiennego ogrodzenia aż do końca? Odmiany, którą ma Olciamanolcia - takie smukłe i wąskie.


Ej, oglądałam niedawno hehe Ciężka, to prawda.
Trawy są zawsze alternatywną, myślę właśnie o trzcinnikach. Wolałabym coś bardziej urozmaiconego.
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 16:10, 16 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33507
Joann napisał(a)

Anda Ty wiesz, ile mnie to kosztowało, no, ale udało się. Decyzja zapadła, ja już zacieram ręce Zrobię tam kącik dla dzieci, basen, może trampolinę, huśtawki, nie wiem co. Ale się cieszę

Mało. 50 cm, realnie 40 cm trzeba liczyć:I


No wiem, dlatego bardzo sie cieszę razem z Tobą Kącik dla dzieci jak najbardziej, ukryty ale blisko, żeby można było tam szybko podskoczyć. Same atuty tych przenosin

Bardzo mało miejsca. O drzewach możesz tam zapomnieć. Ja tam widzę bluszcz, fajną zieloną ścianę. Na początku musiałabyś go przeplatać, a potem, za parę lat, zacznie się przewieszać i będziesz go mogła ciąć właśnie w taką elegancką ścianę. A jak za naście lat zacznie kwitnąć to już w ogóle będzie czad
Są różne rodzaje bluszczu, obejrzyj w necie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 16:48, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
Joann napisał(a)


Ej, oglądałam niedawno

Nasza ulubiona rodzinna trylogia . Świetna historia, a do tego genialnie mimochodem ucząca dzieci, ze nie można ulegac prowokacjom i jak ważne jest poczucie własnej wartości, nie zaś zdanie innych ludzi o nas.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 18:21, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7101
Judith napisał(a)
Bardzo tu wąsko i z dwóch stron beton... Ciężka sprawa, jak mawiał Marty z „Powrotu do przyszłości” .
Może rząd trzcinników od kamiennego ogrodzenia aż do końca? Odmiany, którą ma Olciamanolcia - takie smukłe i wąskie.


Judith moje trzcinniki to Karl Foerster-smukłe i wąskie bo świeżo rozsadzane.Ale zapewne tej wiosny utyją nieco
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 18:31, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7101
Joann napisał(a)


Ej, oglądałam niedawno hehe Ciężka, to prawda.
Trawy są zawsze alternatywną, myślę właśnie o trzcinnikach. Wolałabym coś bardziej urozmaiconego.


Wbrew pozorom 50 cm to nie aż tak mało.. Ja widze tam berberysy kolumnowe-one nie potrzebują zbyt dużo miejsca a w szpalerku wyglądają przepięknie zarówno te zielone jak i odmiana ciemna.
Na drzewa faktycznie może i mało miejsca ale z drugiej strony Twoje śliwy też rosną w wąskiej donicy więc jest szansa ,że dałyby radę.
A może jakaś ozdoba na tle tej siatki... Może kilka traw bąz innych roslin które wybierzesz a następnie kilka słupków betonowych i znowu kilka roślin i znowu słupki idt.. J tak chciałam zrobić w miejscu gdzie mam posadzone laurowiśnie. Między nie chciałam wkopać zwykłe obrzeża chodnikowe w pionie pod lekkim ukosem i całość podświetlić i kto wie może tak zrobię
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Judith 19:30, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9961
olciamanolcia napisał(a)


Judith moje trzcinniki to Karl Foerster-smukłe i wąskie bo świeżo rozsadzane.Ale zapewne tej wiosny utyją nieco

Nawet jak utyją nie przestaną być jednakowoz smukłe i wąskie (szkoda, ze u ludzi to tak nie działa ). I o to wszak chodzi z trzcinnikami w przeciwieństwie do takich na ten przykład miskantów czy rozplenic, które z kolei kochamy za przeciwne cechy.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies