Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 20:09, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
olciamanolcia napisał(a)


Płot zostaje - betonowe słupy jako przecinek wkopane między rosliny

Ha! Ten pomysł mi się podoba!
(u siebie planuję taką ozdobę w formie schodkowo wkopanych drewnianych kantówek)
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 20:10, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Anda napisał(a)


Będziesz musiała mieć rękę na pulsie. Jeśli bluszczowi stanowisko się spodoba, to po paru latach, jak się już wzmocni, będzie chciał się plozyć. On jest bardzo fajnym zadarniaczem. Myślę, że raz w miesiącu będziesz musiała sprawdzać jak mocno się rozrasta, ale to za parę lat dopiero.

No to git .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 20:16, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Anda napisał(a)


Taka jednorodna zimozielona ściana wprowadzi spokój i elegancję. Przecież coś tam jeszcze masz w tym przedogrodku? Jakieś donice też chcesz postawić. Stojące samochody na tle ściany tez będą ładnie wyglądać

Nie wiem, jak zimuje u Ciebie Lonicera japonica. Możesz ją dodać do bluszczu. Tak samo powojniki, np. Clematis Montana.
Trzcinniki przed bluszczem wg mnie się nie sprawdzą. Bluszcz będzie w nie wrastał. Za parę lat będziesz musiała je podzielić. Wykopywanie ich na tym wąskim pasku będzie ciężkie.


No mam coś, miejsce na rabatki jest, wiosną będą nad tym pracować. Sama nie wiem od czego zacząć tyle jeszcze mi zostało do zrobienia
Czyli postanowione. Jak bluszcz, to nie trzcinniki. A bluszcz bardziej do mnie przemawia niż trzcinniki. Ta zimozieloność kusi Ale co z berberysami? One też są kuszące.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:18, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Judith napisał(a)

Zadziała, zadziała. Mój dziec pierwszy raz oglądał ten film, gdy miał 5 lat. A juz w pierwszej klasie umiał ocenić głupie pomysły kolegów i prowokacje, obśmiać je i odrzucić. A działa dlatego, ze historia jest świetna, a nie dlatego, ze ktoś coś dziecku klaruje .
W roku 2015, 21 października była ogolnoswiatowa akcja „czekamy na przybycie Marty’ego McFly’a .

W takim razie zrobię podejście drugie, obejrzymy ze skupieniem, a nie w chaosie osób goszczących się, przy zabawie małej Basiuni Wpisuję na listę filmów na nasze seanse rodzinne
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:21, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)


Płot zostaje - betonowe słupy jako przecinek wkopane między rosliny


Olcia, no zabij, jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Te słupy betonowe to krawężniki czy jakieś specjalne słupy?
Nie wiem, czy w tym miejscu nie zrobi się chaos (wcześniej jest wszak ścianka gabionowa), ale może za garażem w miejscu kurnika i wybiegu dla kur by to się sprawdziło. Hym.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 20:38, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6922
Joann napisał(a)

Olcia, no zabij, jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić. Te słupy betonowe to krawężniki czy jakieś specjalne słupy?
Nie wiem, czy w tym miejscu nie zrobi się chaos (wcześniej jest wszak ścianka gabionowa), ale może za garażem w miejscu kurnika i wybiegu dla kur by to się sprawdziło. Hym.


nabazgrałam przecie
właśnie do tej gabionowej ścianie pasowałyby idealnie-jeszcze jakbyś podświetliła ścianę i słupki to już całkiem fajnie ( o ile planujesz oświetlenie)
W moim przypadku miały być to( w zasadzie tematu jeszcze nie zakończyłam u siebie) zwykłe betonowe krawężniki -widziałam takie proste czarne w Mrówce. Ale mnóstwo jest tego materiału na rynku. Wpisz w wyszukiwarkę słupki betonowe bądź obrzeża betonowe
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 21:11, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Ja już chyba dziś nie myślę, wybacz
Oświetlenie planowałam do ściany gabionowej, dalej już nie. Hym.
Poza ścianką gabionową będzie podświetlany grab, kilka lamp umieszczę też w tamtej części koło garażu do tuj. Muszę wybrać lampy, ale zdecydować się nie mogę (czemu mnie to nie dziwi?
No cóż, wszystko do przemyślenia.

Dziękuję za sugestie dziewczyny:*
ps Domagały sobie słucham i skupić się nie mogę Może dlatego "nie myślę"?
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 11:44, 17 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Joann napisał(a)


No mam coś, miejsce na rabatki jest, wiosną będą nad tym pracować. Sama nie wiem od czego zacząć tyle jeszcze mi zostało do zrobienia
Czyli postanowione. Jak bluszcz, to nie trzcinniki. A bluszcz bardziej do mnie przemawia niż trzcinniki. Ta zimozieloność kusi Ale co z berberysami? One też są kuszące.


Berberysy są kłujące. Musiałabyś mieć odstęp na to żeby ciąć bluszcz i berberys. Poza tym bluszcz może po paru latach zarosnąć berberys. Wg mnie tam jest za ciasno na to, żeby był efekt z tego połączenia.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 17:39, 17 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Ewciu, to może na jakimś odcinku zrezygnuję z bluszczu na rzecz tego berberysu. Hym. W nóżki może dam rozchodniki albo hosty, albo bergenie. Albo poszaleję z bylinami kwitnącymi.

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 17:41, 18 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wrzucam fotki bluszczu. Mam trzy rodzaje, nie wiem, który najszybciej rośnie.

Ten wsadziłam w zeszłym roku na wiosnę.


Ten przesadziłam z płotu przy kurach (aby M widział, że przenoszę rośliny na serio stamtąd i że ja poważnie o tym kurniku). Jeszcze przy wybiegu rosną trzy takie sadzonki z długimi przyrostami, także też tu posadzę. Bo to właśnie siatka przy tym długim pasku, ale od strony bramy.


A tu bluszcz, który rośnie od dwóch sezonów, płożył się po ziemi (i jest w tym dobry). Kiedy położyli kostkę, zaczęłam przeplatać go na siatkę. Także myślę, że dużo przyrósł. To siatka granicząca z sąsiadem od frontu.

____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies