Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 19:36, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Już rozpoczęłam główkowanie nad tym paskiem i chyba od niego zacznę sezon
Nie ukrywam, że zimozielona ściana mnie kusi. W jednym miejscu już przeplatam bluszcz, mam wprawę
Ale... kusi mnie też różnorodność. Ten pasek jest długi. Jeśli zimozielone tło, ok, to może coś przed nim jeszcze się zmieści?
Myślę też o berberysach Erecta, które już planuję w jednym miejscu wsadzić, więc mogłabym je tu powtórzyć.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:41, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Judith napisał(a)

Nasza ulubiona rodzinna trylogia . Świetna historia, a do tego genialnie mimochodem ucząca dzieci, ze nie można ulegac prowokacjom i jak ważne jest poczucie własnej wartości, nie zaś zdanie innych ludzi o nas.

U mnie za małe jeszcze, by film oddziaływał edukacyjnie, ale zainteresowanie było
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:43, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)

[...]
A może jakaś ozdoba na tle tej siatki... Może kilka traw bąz innych roslin które wybierzesz a następnie kilka słupków betonowych i znowu kilka roślin i znowu słupki idt.. J tak chciałam zrobić w miejscu gdzie mam posadzone laurowiśnie. Między nie chciałam wkopać zwykłe obrzeża chodnikowe w pionie pod lekkim ukosem i całość podświetlić i kto wie może tak zrobię

Zmiana płotu nie wchodzi w grę. Ale jak Ty krawężniki chciałaś wkopać? Taki niski płot przecież by wyszedł, płotunio wręcz. Czy ja źle rozumiem. Ciekawam.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:43, 16 sty 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Judith napisał(a)

Nawet jak utyją nie przestaną być jednakowoz smukłe i wąskie (szkoda, ze u ludzi to tak nie działa ). [...]

____________________
Joanna Ogród długi
Judith 19:45, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Joann napisał(a)
Już rozpoczęłam główkowanie nad tym paskiem i chyba od niego zacznę sezon
Nie ukrywam, że zimozielona ściana mnie kusi. W jednym miejscu już przeplatam bluszcz, mam wprawę
Ale... kusi mnie też różnorodność. Ten pasek jest długi. Jeśli zimozielone tło, ok, to może coś przed nim jeszcze się zmieści?
Myślę też o berberysach Erecta, które już planuję w jednym miejscu wsadzić, więc mogłabym je tu powtórzyć.

Dawaj bluszcz, a przed nim trzcinniki . Trawiasty parawan jest swietny - Martka ma rewelacyjny (u niej to miskanty, ale każdy trawiasty parawan będzie dobrze wyglądał).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Anda 19:51, 16 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Joann napisał(a)
Już rozpoczęłam główkowanie nad tym paskiem i chyba od niego zacznę sezon
Nie ukrywam, że zimozielona ściana mnie kusi. W jednym miejscu już przeplatam bluszcz, mam wprawę
Ale... kusi mnie też różnorodność. Ten pasek jest długi. Jeśli zimozielone tło, ok, to może coś przed nim jeszcze się zmieści?
Myślę też o berberysach Erecta, które już planuję w jednym miejscu wsadzić, więc mogłabym je tu powtórzyć.


Taka jednorodna zimozielona ściana wprowadzi spokój i elegancję. Przecież coś tam jeszcze masz w tym przedogrodku? Jakieś donice też chcesz postawić. Stojące samochody na tle ściany tez będą ładnie wyglądać

Nie wiem, jak zimuje u Ciebie Lonicera japonica. Możesz ją dodać do bluszczu. Tak samo powojniki, np. Clematis Montana.
Trzcinniki przed bluszczem wg mnie się nie sprawdzą. Bluszcz będzie w nie wrastał. Za parę lat będziesz musiała je podzielić. Wykopywanie ich na tym wąskim pasku będzie ciężkie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 19:52, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Joann napisał(a)

U mnie za małe jeszcze, by film oddziaływał edukacyjnie, ale zainteresowanie było

Zadziała, zadziała. Mój dziec pierwszy raz oglądał ten film, gdy miał 5 lat. A juz w pierwszej klasie umiał ocenić głupie pomysły kolegów i prowokacje, obśmiać je i odrzucić. A działa dlatego, ze historia jest świetna, a nie dlatego, ze ktoś coś dziecku klaruje .
W roku 2015, 21 października była ogolnoswiatowa akcja „czekamy na przybycie Marty’ego McFly’a .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Judith 19:55, 16 sty 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Anda napisał(a)


Taka jednorodna zimozielona ściana wprowadzi spokój i elegancję. Przecież coś tam jeszcze masz w tym przedogrodku? Jakieś donice też chcesz postawić. Stojące samochody na tle ściany tez będą ładnie wyglądać

Nie wiem, jak zimuje u Ciebie Lonicera japonica. Możesz ją dodać do bluszczu. Tak samo powojniki, np. Clematis Montana.
Trzcinniki przed bluszczem wg mnie się nie sprawdzą. Bluszcz będzie w nie wrastał. Za parę lat będziesz musiała je podzielić. Wykopywanie ich na tym wąskim pasku będzie ciężkie.

Anda, ja myśle o bluszczu u siebie za cisami i hortensjami. Czy - jeśli pilnować przycinania pędów płożących sie po ziemi - można uniknąć rzeczonego wrastania? Przyjęłam za pewnik, ze tak...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
olciamanolcia 20:03, 16 sty 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6903
Joann napisał(a)

Zmiana płotu nie wchodzi w grę. Ale jak Ty krawężniki chciałaś wkopać? Taki niski płot przecież by wyszedł, płotunio wręcz. Czy ja źle rozumiem. Ciekawam.


Płot zostaje - betonowe słupy jako przecinek wkopane między rosliny

____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Anda 20:07, 16 sty 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33285
Judith napisał(a)

Anda, ja myśle o bluszczu u siebie za cisami i hortensjami. Czy - jeśli pilnować przycinania pędów płożących sie po ziemi - można uniknąć rzeczonego wrastania? Przyjęłam za pewnik, ze tak...


Będziesz musiała mieć rękę na pulsie. Jeśli bluszczowi stanowisko się spodoba, to po paru latach, jak się już wzmocni, będzie chciał się plozyć. On jest bardzo fajnym zadarniaczem. Myślę, że raz w miesiącu będziesz musiała sprawdzać jak mocno się rozrasta, ale to za parę lat dopiero.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies