Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Johanka77 20:23, 16 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Asia, graby się świetnie formują, więc na pewno wyprowadzisz na ludzi
Ponieważ to na tle płotu, to ja dałabym rozplenice na przemian - przód - tył - a pomiędzy. jakąś bylinę kwitnącą . Taką troszkę szachownicę.

Ewentualnie w tylnich rzędach nawet róże.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Joann 22:36, 16 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Agatorek napisał(a)
Ładne graby i wcale nie wyglądają jak pokraki

Co ile je będziesz sadzić?

Rozplenice spore są, kiedyś pytałam Miluni i ona ma rozstaw co 1,10 m. (Chyba, ale tak mi się kojarzy).


Jak je zobaczyłam, to była taka moja pierwsza myśl, bo u Martki takie proste, bez fafrocli po bokach Co 2 m planuję, ale jutro chyba pogoda nie pozwoli "poprzymierzac" gdzie dokładnie. Dzięki za info o rozplenicy
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 22:43, 16 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Johanka77 napisał(a)
Asia, graby się świetnie formują, więc na pewno wyprowadzisz na ludzi
Ponieważ to na tle płotu, to ja dałabym rozplenice na przemian - przód - tył - a pomiędzy. jakąś bylinę kwitnącą . Taką troszkę szachownicę.

Ewentualnie w tylnich rzędach nawet róże.


Asiu, ulgę poczułam Czyli rozplenica bezpośrednio za grabem, a potem tak po lewej i prawej z przodu? Dopytam, bo wyobraźni u mnie brak.
Róże odpadają, może limki? Ale limki z tyłu wtedy pomiędzy te rozplenice czy po całości limki? Rozchodniki też mi się podobają. Może i je gdzieś tam?
Kupiłam dziś też 18 sztuk szałwi
____________________
Joanna Ogród długi
Johanka77 23:06, 16 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)


Asiu, ulgę poczułam Czyli rozplenica bezpośrednio za grabem, a potem tak po lewej i prawej z przodu? Dopytam, bo wyobraźni u mnie brak.
Róże odpadają, może limki? Ale limki z tyłu wtedy pomiędzy te rozplenice czy po całości limki? Rozchodniki też mi się podobają. Może i je gdzieś tam?
Kupiłam dziś też 18 sztuk szałwi


Jutro narysuję Ci
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
basia3012 23:21, 17 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Joann napisał(a)
I udało się. Takie trochę pokraki kupiłam, ale dosłownie nigdzie nie znalazłam, to jedyne egzemplarze w okolicy. Może będą z nich ludzie. To Graby Fastigiata szczepione. Za radą Asi zrobię grabową na tle tego płotu, posadzę metr od niego, i kupię rozplenice Hameln. Ale ile sztuk? Po dwóch stronach graba czy więcej?



I tu moje kosówki. Nie wiem, jakie to gatunki. Myślałam, żeby je posadzić w szpalerze przed tujami albo między tymi dwiema ścieżkami, co wcześniej narysowałam na zdjęciu. Ale czy się nadają? Żeby mi jakieś ogromniaste nie urosły. Kupiowne w różnych miejscach, sztuk mam 6.





Asiu, te graby to bardzo ładne drzewa wielopniowe.
Asiu, Anitce i jeszcze jednej dziewczynie z Ogr rozplenica narobiła dużo kłopotu zdrowotnego. Anitce wbiła się do ucha. Miała dziewczyna problem. Czy z ogrodu korzystają małe dzieci? Może inna trawa?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 23:33, 17 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Johanka77 napisał(a)


Jutro narysuję Ci


Jupi!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:39, 17 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
basia3012 napisał(a)

Asiu, te graby to bardzo ładne drzewa wielopniowe.
Asiu, Anitce i jeszcze jednej dziewczynie z Ogr rozplenica narobiła dużo kłopotu zdrowotnego. Anitce wbiła się do ucha. Miała dziewczyna problem. Czy z ogrodu korzystają małe dzieci? Może inna trawa?


Basiu, myślałam, że graby jakieś takie koślawe kupiłam, ale cieszę się, że wszystko z nimi w porządku
A z tą rozplenicą to w szoku jestem, jak to się stało? U mnie gromadka nie duża, sztuk trzy, a najmłodsza dopiero co chodzić się naumiała, ale wstępu na rabatę mieć nie będą. Na razie to ze zdziwieniem patrzą, jak mama z łopatą po działce chodzi, bo albo coś kopie, albo stoi i się patrzy
____________________
Joanna Ogród długi
Pola 23:45, 17 kwi 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Graby, cudnie
____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Agatorek 23:53, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12842
Joanno, pewnie chodzi o nasionka. Że łatwo mogą dostać się np do ucha.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 11:13, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Pola napisał(a)
Graby, cudnie


Dziękuję Polu, już nie mogę doczekać się sadzenia Tylko muszę jeszcze zlikwidować tę drewutnię po lewej stronie i przesadzam jednak te tuje na zakręcie. Otwieram się na cały ogród, najwyżej przełamię to jakms niższym piętrem, tuje stwierdziłam, że są za wysokie tam i będą przysłaniać grabową rabatę. Myślałam, żeby zrobić średni żywopłot z cisa i uformowac w prostokąt, a za nim posadzić cztery gracki.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies