Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Judith 15:02, 29 sie 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Asia Rojodziejowa, ale zapodałaś świetną inspirkę na moją miejscówkę z suchą trawą! Rewelacja! Mam dodatkową rozkminkę
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 15:25, 29 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8373
Judith napisał(a)
Asia Rojodziejowa, ale zapodałaś świetną inspirkę na moją miejscówkę z suchą trawą! Rewelacja! Mam dodatkową rozkminkę


A wiesz, że jak się zastanawiałaś nad tym suchym miejscem, to też o tym pomyślałam? Kmiń w takim razie
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
LIDKA 17:30, 29 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7008
Joann napisał(a)

Wiem Olciu, ale u Ciebie inny metraż, też bym miała taka lekkość w podejmowaniu decyzji, u mnie jednak trzeba wszystko dwa razy przemyśleć.

Z innej perspektywy




Ta obwódka z kostki granitowej w koło drzewek pasuje bardzo. I like it.

A na 2 super focie piękny widok. Rzadko pokazujesz ogród z tamtego końca a tak fajnie wygląda.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 22:44, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
MartaCho napisał(a)
Pomyśl, pomyśl o tym pomyśle olcimanolci Bardzo dobry to pomysł. I tutaj za ławeczką też jakieś byliny by fajnie wyglądały. Mało trawnika to tylko atut- masz mniej darni do usuwania

Oj, za ławka na pewno nie, bo czasami (choć w ogole rzadko korzysta się) nogi tam zwisaja, bo nie zawsze na placyk

A ja lubię zieleń trawy
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 22:47, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
mrokasia napisał(a)


Joann, ja bym Ci radziła ten prostokąt zrobić równo w kostką.

A wiesz, miałam tak zrobić, upewniłas mnie dziś kosiłam trawę i o tym myślałam. Jutro po pracy zrobię korektę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 22:54, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Mirka napisał(a)

Mirko, nie wiem, czy nie będzie za dużo. Niedaleko laweczki posadzilam magnolię Suzan.

Gdyby to miało być jakieś drzewo to na pewno byłaby to też umbra, a takiej już w szkolce nie ma w mojej okolicy.

Zaspokoiłam swój apetyt na posiadanie drzew. Rozważam jeszcze:
- zastąpienie klonów Globosum grabami przy scianie gabionowej,
- posadzenie trzech buczkow bordowych przy siatce, tam, gdzie teraz jest wybieg dla kur.

To tak mi świta coś. Ale wiadomo, nic pewnego.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:05, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Rojodziejowa napisał(a)
Ja na insta jestem zachwycona czymś takim:

I tutaj od początku w głowie mi się układało właśnie coś takiego. Ścieżka idzie sobie swoim torem ale jednocześnie przedziera się przez rabatę.
Ale tutaj chyba dla Ciebie to byłoby działanie zbyt drastyczne

Drastyczne? Eee, myślę, że na wiele działań w ogrodzie zdecydowałam się, a były o wiele bardziej drastyczne Nie boję się rewolucji, muszę być tylko pewna, że jest to coś, co mi odpowiada.

U mnie ten rodzaj ścieżki odpada, bo musi być ona przy garażu, nie może biec środkiem, bo od niej musiałabym znowu dać skręt do garażu. Także sama widzisz, tak trochę bez sensu. Jedyne co mogłabym wykorzystać z tej inspirki to zrobienie rabaty z drugiej strony, a to na dzień dzisiejszy odpada zupełnie.

Dzieciaki biegają po trawie, to jest na obecnym etapie mojego życia jedyne rozwiązanie. Musi być wybieg dla dzieci, zwłaszcza dla dwuletniej biegaczki
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:14, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)
Super ta środkowa rabata -leżaka można latem postawić

Faktycznie
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:17, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Wiolka5_7 napisał(a)

Też się zachwycam tą nową rabatą

Wiolu, to nie mój ogrod, inspirkę Asia wrzuciła
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 23:19, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Judith napisał(a)
Asia Rojodziejowa, ale zapodałaś świetną inspirkę na moją miejscówkę z suchą trawą! Rewelacja! Mam dodatkową rozkminkę

Sciexka biegnąca przez rabatę, też uważam, że warto się zainspirowac
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies