Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 09:09, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Johan ja tej przestrzeni koło tarasu mam mało. Od tarasu na wprost okna tarasowego mam 1 m do plotu. Z salonu widze betonowy plot. Do ogrodu ide ścieżką trawiastą. Pokazywalam na fotkach kiedyś.

Mam prostokątną działkę. Dom kwadratowy i duży bo parterowy a posadzony na lewej stronie działki. Główny ogród mam po prawej str patrząc od wjazdu.
Długo kombinowałam co zrobić żeby było fajne.

Ty sobie poradziłaś super.Podoba mi się że jak przełamałaś długość działki. Garaż co na początku przeszkadzał jest teraz ozdobą. Fajnie sksomponowałaś ścieżki a ściana z gabionu dodaje intymności.

Ja uważam że możesz być z siebie dumna. I to BARDZO.
Jesteś wzorem dLA osób z szeregówek I bliźniaków.
Ja pokazuje Twój ogród koleżance jako wzór, co ma podobne warunki i próbuje coś działać. Bo ona nie internetowa zupełnie jest.




Lidziu, znam Twoja działkę dobrze, chodziło mi o ilość trawnika w ogrodzie. Też bym tak chciała, a tu u mnie się nie da. Akurat u mnie ta trawa była przy tarasie, ale cóż z tego, coś mnie denerwowało i tak.

Ty wykombinowałaś swietnie i kombinujesz, bo czas się nie zatrzymał przeciez

A za słowa uznania dziękuję to bardzo miłe, co piszesz, żze wzorem to się nie wygłupiaj proszę. Ja się dopiero uczę, jeszcze ostatecznego kształtu nie ma. Więc poczekajmy na rezultat końcowy Choć ścianę gabionowa polecam nawet na początku drogi

____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:14, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Anda napisał(a)
Jestem za wersją drugą Tak jak Lidka. Posadzone w ten sposób drzewa przełamią trochę tą „kiszkowatą” długą prostą - sorry za to wyrażenie

Ewciu, witaj! A masz kwiatuszka, proszę



Wybralam opcję nr 2

Sporo czasu minęło zanim dojrzałam do tych drzew i kurcze, chyba się z tego wszystkiego zrobi ogrod Tak bez trawy zostanę w koncu
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:17, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
Agatorek napisał(a)


I kto się powinien nazywać pracusiem?

Rabata z hortkami i rozplenicami - miodzio ❤️

Aguś, tu akurat brukarze zrobili robote

Tak, ta rabata teraz ma swoj czas, ale będzie drobna korekta. Po ułożeniu krawężników muszę odsunąć rozchodniki od rozplenic, bo ich w ogóle nie widać i już będzie git
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:29, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)


Hahaha. Mnie to przychodzi już bardzo łatwo

O takim czymś myślałam ale to Twoje decyzje.



Wiem Olciu, ale u Ciebie inny metraż, też bym miała taka lekkość w podejmowaniu decyzji, u mnie jednak trzeba wszystko dwa razy przemyśleć.

Z innej perspektywy


____________________
Joanna Ogród długi
MartaCho 09:43, 29 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2157
Pomyśl, pomyśl o tym pomyśle olcimanolci Bardzo dobry to pomysł. I tutaj za ławeczką też jakieś byliny by fajnie wyglądały. Mało trawnika to tylko atut- masz mniej darni do usuwania
____________________
Marta Ogród zacząć czas
mrokasia 09:52, 29 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Joann napisał(a)




Joann, ja bym Ci radziła ten prostokąt zrobić równo w kostką.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mirka 09:54, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324




Rysunek Justyny bardzo dobry A co myśliś o drzewku z drugiej strony ławki i zatopić nóżki w trawach albo kostka z cisa?



____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Rojodziejowa 11:36, 29 sie 2022


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8370
Ja na insta jestem zachwycona czymś takim:

I tutaj od początku w głowie mi się układało właśnie coś takiego. Ścieżka idzie sobie swoim torem ale jednocześnie przedziera się przez rabatę.
Ale tutaj chyba dla Ciebie to byłoby działanie zbyt drastyczne
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 11:57, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6982
Super ta środkowa rabata -leżaka można latem postawić
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Wiolka5_7 14:28, 29 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Rojodziejowa napisał(a)
Ja na insta jestem zachwycona czymś takim:

I tutaj od początku w głowie mi się układało właśnie coś takiego. Ścieżka idzie sobie swoim torem ale jednocześnie przedziera się przez rabatę.
Ale tutaj chyba dla Ciebie to byłoby działanie zbyt drastyczne

Też się zachwycam tą nową rabatą
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies