Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

mrokasia 09:24, 28 sie 2022


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17976
Pokaż!!! Nie doradzałam bo byłam wczoraj w rozjazdach i nie wchodziłam na forum. Jestem bardzo ciekawa! Jak wysoko szczepione te umbry?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
LIDKA 10:11, 28 sie 2022


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6987
Johan ja tej przestrzeni koło tarasu mam mało. Od tarasu na wprost okna tarasowego mam 1 m do plotu. Z salonu widze betonowy plot. Do ogrodu ide ścieżką trawiastą. Pokazywalam na fotkach kiedyś.

Mam prostokątną działkę. Dom kwadratowy i duży bo parterowy a posadzony na lewej stronie działki. Główny ogród mam po prawej str patrząc od wjazdu.
Długo kombinowałam co zrobić żeby było fajne.

Ty sobie poradziłaś super.Podoba mi się że jak przełamałaś długość działki. Garaż co na początku przeszkadzał jest teraz ozdobą. Fajnie sksomponowałaś ścieżki a ściana z gabionu dodaje intymności.

Ja uważam że możesz być z siebie dumna. I to BARDZO.
Jesteś wzorem dLA osób z szeregówek I bliźniaków.
Ja pokazuje Twój ogród koleżance jako wzór, co ma podobne warunki i próbuje coś działać. Bo ona nie internetowa zupełnie jest.



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Anda 10:42, 28 sie 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33346
Jestem za wersją drugą Tak jak Lidka. Posadzone w ten sposób drzewa przełamią trochę tą „kiszkowatą” długą prostą - sorry za to wyrażenie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Agatorek 14:12, 28 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Joann napisał(a)

Dziękuję też lubię ten widoczek

A było tak, całkiem niedawno nawet



Teraz



I kto się powinien nazywać pracusiem?

Rabata z hortkami i rozplenicami - miodzio ❤️
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 08:40, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Pokaż jak pisadzilas bo ja za opcją nr 2. Tylko ja teraz mało czasu mam i nie zdązam być na bieżąco.
Ładnie masz. Niedługo zapomnisz ze kiedyś było podwórko a nie było ogrodu.

Lidko, ja też, wszystko rozumiem
Wybralam opcję nr 2







____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:48, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
LIDKA napisał(a)
Aaaa ....przypomnialy mi się dawne pogaduszki o maszych mężach. Ciekawam co Teraz Twój myśli i mówi o Waszym ogrodzie.

Mój mi dzisiaj palnął gadkę ze go o zdanie nie pytam i uważam że sie nie zna ma ogrodnictwie. ;(

Twój jest po prostu zazdrosny o wiedzę, która posiadasz, ale dobrze, złapał bakcyla, super masz wsparcie a Twoje listy działań uwielbiam

U mnie zupełnie odwrotnie. Wszystko muszę robić sama niestety, nawet kreta muszę sama załatwić, bo zakup poczyniłam i leży. Także dziś polowanie jakiś ignorant ogrodowy mi się trafił Dobrze, że działka mała I z tego jestem dumna, że nie było nic, a teraz jest aż tyle, a zapal mój nie gasnie A jak mi to wychodzi? Metodą prób i błędów, przymierzania, zastanawiania się, bo projektant przecież ze mnie żadny.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 08:48, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Joann napisał(a)

Lidko, ja też, wszystko rozumiem
Wybralam opcję nr 2









No i fajnie. Gdybyś teraz przesunęła te całe obrzeże aż za drzewko to w ogóle byłoby extra.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Joann 08:55, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
mrokasia napisał(a)
Pokaż!!! Nie doradzałam bo byłam wczoraj w rozjazdach i nie wchodziłam na forum. Jestem bardzo ciekawa! Jak wysoko szczepione te umbry?

Mrokasiu, wszystko rozumiem to był czas szybkich decyzji, może nauczyć się być bardziej zdecydowanym?

Wybralam opcję nr 2. Umbra z lewej szczepiona na wysokości 2,2m, druga - 2,1.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:59, 29 sie 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2060
olciamanolcia napisał(a)


No i fajnie. Gdybyś tera przesunęła te całe obrzeże aż za drzewko to w ogóle byłoby extra.

Oj, nie jestem na to gotowa myślałam raczej zostawić te prostokąty, ciut je może powiększyć z czasem, ale to trzeba poczekać, dawkuje powoli zabieranie trawnika

Po prawej stronie przed drzewkiem ma być murek z cisow, taka kostka przed drzewkiem.

Z lewej strony chce utopić drzewko w trawach, może ID, ale niekoniecznie.
____________________
Joanna Ogród długi
olciamanolcia 09:06, 29 sie 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6974
Joann napisał(a)

Oj, nie jestem na to gotowa , dawkuje powoli zabieranie trawnika



Hahaha. Mnie to przychodzi już bardzo łatwo

O takim czymś myślałam ale to Twoje decyzje.


____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies