Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 13:16, 19 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Roocika napisał(a)
Gratuluję szklarni To fajna inwestycja...

Asiu, dziekuje zobaczymy, czy nie nazbyt wymagająca, pod niebem to rosło i tak, a tu trzeba wody dac ale trochę jestem podekscytowana
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 13:19, 19 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
sarenka napisał(a)

Jakich wymiarów masz szklarnie?planujesz 2 czy 3 grządki?
Ja będę rozsypywać kompakt,tylko nie wiem kiedy bo plecy mi wysiadły całkiem.

No czasami zdrowie nie pozwala, poczekaj na lepsze dni.
Szklarnia ma 3x6, nie wiem jeszcze jak będę sadzić. Myslalam, że po lewej i prawej stronie dwie grzadki i na wprost wejścia jedna. Do tego planuje powciskać aksamitki, żeby choroby nie bylo a Ty już masz plan sadzenia?
____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 19:30, 19 kwi 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7062
Szklarnia fajna.
Nie dość że zamiast podwórka zrobiłaś ogród to jeszcze warzywa bedą i to profesjonalnie chodowane.
Wow wow wow. Jestem pełna podziwu.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
maksimini 20:34, 19 kwi 2023


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Ścieżka mi się bardzo podobała, ale decyzja dobra Szklarnia fajna, marzenie mojego M (oprócz wędzarni).
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Patrycja_KG_Lu 11:06, 20 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Miałam plan zrobić układ taki: 50 cm grządka + 40 cm przejście + 120 cm grządka + 40 cm przejście + 50 cm grządka.

Niestety u mnie wysokość tunelu nie jest jakaś super, więc niewygodnie mi byłoby chodzić po bokach, a nie środkiem. Stąd druga opcja. Po lewej stronie mam szeroką na około 100 cm grządkę (niewygodnie się sięga do jej brzegu), czyli do krawędzi drzwi. Potem Ok. 40 cm głównej ścieżki, i takie rabaty z dojściami koło 20 cm, wystające do połowy szerokości drzwi. Na razie ścieżka główna wyłożona kartonami, więc będę testować ten układ.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Martka 21:16, 20 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, ze wszystkim w tym sezonie jestem opóźniona, więc i do Ciebie później zaglądam, a tu taka miła niespodzianka! Szklarnia oznacza wiele pracy, ale niewątpliwie także wiele radości i smaczków dostarcza Ten sezon dałam sobie na próbną jazdę, co wysadzać kiedy, czego nie warto etc, jak z podlewaniem, wietrzeniem i ślimakami wszystkiego można się nauczyć, dlaczego nie uprawy pod osłonami? Jak u kurek?
Ostro przesz, trzymam kciuki, niech to będzie sezon podomykania wielu spraw
Joann 19:49, 21 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Praca wre, w każdym wolną chwile robię, co mogę, właśnie sądzę pomidory.

Ułożyłam stare plyty chodnikowe, pomaluje je na czarno, pomiędzy wysypie kamyki. Stwierdziłam, że posadzę je na mijankę, ale tak, żeby zachować 50cm pomiędzy krzaczkami lub ciut więcej. Wsadziłam w kompost i ziemię z worka i podlalam.



Macham! I wracam do pracy!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:30, 21 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
DariaB napisał(a)
O widzę szklarnię i sadzonki pomidorków! Na pewno będziesz zadowolona z własnych pomidorów

Mam nadzieję, że podlewanie wejdzie mi w krew
Miałam już kiedyś pomidory posadzone byle jak i byle gdzie i też dały radę. Natomiast deszcze zrobiły swoje. Teraz się trochę zaangażowałam, zobaczymy, czy złapie bakcyla i będę zajmować się też i warzywami.
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 22:20, 21 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wow, pomidory siedzą już w szklarni!
Też jestem ciekawa tego samego. Czy złapię bakcyla pomidorowego Czy planujesz ogórki i jakieś inne ciepłolubne?
Joann 09:54, 22 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
To rozmiar jak mój foliak. Ciekawe ile zmieścimy w środku pyszności. U mnie jako przedplon rzodkiewki, sałaty, roszponka, koperek, szpinak, pietruszka naciowa i buraki liściowe.

Taak, tez jestem ciekawa, ile zmieści się jeszcze pomidorow I co jeszcze posadzę. Będzie pewnie spontan, jak to u mnie
Ale o roszponce też myślałam, też o papryce i salacie.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies