Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 12:31, 25 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
olciamanolcia napisał(a)
Ale piękne tulipanki ❤️❤️

Cudne, nie mogę się na nie napatrzec Jeszcze Suzan teraz kwitnie!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 12:32, 25 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)
O temat ścieżek. Też się zastanawiam, jak je rozwiązać. Przy dwóch jest mniej miejsca, ale wygodniejszy dostęp do roślin..


Ja nawet nie rozważałam innej opcji, wygodnie jest tak, a szklarnie mam dluga, więc miejsca będzie sporo. Ścieżka jest nie za wąska, więc jest spoko.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 12:34, 25 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
O miałam właśnie pytać czy zdobyłaś darmowe doniczki w B. lub L., a tu rury wykorzystane - pomysłowo. Pokaż co wyrosło to rozpoznamy czy to pomidor czy papryka czy coś innego. Ja dziś będę siać dyniowate na rozsadę, w tym ogórki. Masz jeszcze czas własne wyprodukować, chyba że Ci wygodniej kupić na rynku.

Długie kupię na rynku, już bie chxe mi się nic wysiewać w domu.
Takie coś wyrosło.


Podejrzewam, że to jednak pomidory.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 16:49, 25 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kwitnące ID



____________________
Joanna Ogród długi
Dorii 17:56, 25 kwi 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Miałam plan zrobić układ taki: 50 cm grządka + 40 cm przejście + 120 cm grządka + 40 cm przejście + 50 cm grządka.

Niestety u mnie wysokość tunelu nie jest jakaś super, więc niewygodnie mi byłoby chodzić po bokach, a nie środkiem. Stąd druga opcja. Po lewej stronie mam szeroką na około 100 cm grządkę (niewygodnie się sięga do jej brzegu), czyli do krawędzi drzwi. Potem Ok. 40 cm głównej ścieżki, i takie rabaty z dojściami koło 20 cm, wystające do połowy szerokości drzwi. Na razie ścieżka główna wyłożona kartonami, więc będę testować ten układ.


Pierwsza opcja lepsza ale skoro wysokośc nie ta to może po prostu ściezka w środku i dwie grządki po bokach po 1m szerokości. Moim zdaniem robiąc tyle ścieżek tracisz więcej miejsca niż robiąc węższą grządkę. A szeroka ściezka to też dobra rzecz, szczególnie jak pomidory się rozrosną.
Do krawędzi raczej rzadko będziesz sięgać, jak coś będziesz tam siała to i tak w pewnej odległości od ściany. Chwasty przecież nie codziennie będziesz wyrywać. Można wyściółkować dodatkowo.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Rojodziejowa 22:13, 25 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8428
A te rury to masz jakiej średnicy?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Patrycja_KG_Lu 00:08, 26 kwi 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Siałaś może takie o kształcie liści ziemniaczanym? Malinowy Ożarowski lub inny?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Johanka77 07:19, 26 kwi 2023


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Dzień dobry! Asiu, te kwiatostany ID trzeba wyrwać jak najszybciej. One zabierają siłę trawie.

Piękna wiosna u Ciebie! Tulipanki to jednak wnoszą życie do ogrodu
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Joann 13:12, 26 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dorii napisał(a)


Pierwsza opcja lepsza ale skoro wysokośc nie ta to może po prostu ściezka w środku i dwie grządki po bokach po 1m szerokości. Moim zdaniem robiąc tyle ścieżek tracisz więcej miejsca niż robiąc węższą grządkę. A szeroka ściezka to też dobra rzecz, szczególnie jak pomidory się rozrosną.
Do krawędzi raczej rzadko będziesz sięgać, jak coś będziesz tam siała to i tak w pewnej odległości od ściany. Chwasty przecież nie codziennie będziesz wyrywać. Można wyściółkować dodatkowo.

Dorii, Patrycja na pewno przeczytała sobie te rady ja już mam ścieżkę poprowadzona, nie zastanawialam się zbyt długo nawet
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 13:13, 26 kwi 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)
A te rury to masz jakiej średnicy?

20cm i są ok, nawet mi się podobają te pomidory w nich hihih
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies