Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

LIDKA 11:36, 19 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Hej pracusiu
a my tu na fotki czekamy i kibicujemy.
zakupy duuuuże .
przyjemności z pracy

Pozdrawiam Cię serdecznie w deszczowy u mnie maj.
moje zielsko pieje z zachwytu. ja nie. z powodu deszczu oczywiście.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 09:45, 20 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kaha565 Kasiu, bardzo bym chciała, ale, uwierz, ten bałagan by Was odstraszył zupełnie od mojego ogródka Już próbowałam, ale te barierki cały czas wkradają się w kadr! Drażni mnie to bardzo, jak tylko znikną z pola widzenia wrzucę spojrzenie na całość.

Agatorek Agnieszko, tujami, pospolicie bardzo, ale podoba mi się efekt. Jest zielona ściana, nierówna wprawdzie, ale urośnie. Będę miała szmaragdowy ogród chyba

Martko, oj tam, oj tam, u Ciebie to się dzieje! Twoje klony mnie kuszą bardzo, zarażasz w ogóle ogród to takie uzależnienie trochę. Jestem na etapie przyłapywania siebie na myślach o ogrodzie, o tym, co i gdzie wsadzić. Obsesja Za kciuki dziękuję, też mocno Ci kibicuję i podziwiam Twoją pracę! Zapał podzielam

LIDKA Pracusiami to my jesteśmy wszystkie, każda z nas babeczek tutaj nie boi się wyzwań z łopatą w ręku! Moje plecy czasami boleśnie odczuwały skutki mojej zapalczywości w ogrodzie Ale co tam, każdego mniej do zrobienia, po troszku, po troszku do celu. U mnie dziś słoneczko, przesyłam ciepełko!
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 10:12, 20 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Moja rabata grabowa. Poradźcie dziewczyny, jak ją rozplanować.

Rabata ma szer. 2,4 m. Graby są posadzone metr od płotu, od siebie - 2m. Chcę tam ulokować limki i rozplenice Hameln.

Pomyślałam, żeby hortensje dać pomiędzy grabami, ale w prostej linii posadzić czy cofnąć pod płot? A może bezpośrednio za grabem? A może limki wzdłuż płotu jedna obok drugiej (w odległości 1m) w szpalerze, a z przodu rozplenice? Mam jeszcze cisy Baccata. Może dać więcej ich tam na kulki?

____________________
Joanna Ogród długi
LIDKA 12:15, 20 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7048
Hey
ja bym te graby dała bliżej brzegu rabaty.
Rozłożenie cisów podoba mi się.

Hortki daj równo z grabami jeśli graby tak zostawisz.
dziewczyny piszą ze trzeba 1 m odległości hortensji np od tuji to myślę że od płotu 1 m też będzie dobrze.

Te graby ładnie się zazieleniły.

będę miała podobny płot



____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 12:21, 20 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, naprawdę jestem pod wrażeniem.
A co do układu rabaty, wiesz, że mam obsesję na punkcie cisa ja bym z tyłu zostawiła miejsce na cienki żywopłocik (60 cm) nawet jeśli nie teraz, nie w tym roku, to niech sobie kiedyś powoli rośnie i tworzy tło dla hortensji, będzie wtedy pięknie o każdej porze roku, pomyśl. Zaleta ciska taka, że możesz ciąć i formować w ryzach. Gdybyś kupiła małe po 6-8 zł /szt. i posadziła co 40 cm? Skłonił mnie do tego pomysłu już rosnący cis, nie wiem jaka odmiana, pomyślałam, że można pociągnąć?... Baccata też nadaje się na żywopłoty i dość szybko ponoć rośnie. Brakuje mi tam właśnie zielonej ściany z tyłu.
Gdybyś zdecydowała się na cisy, to hortensje posadź jakieś 1,5m od ogrodzenia, a przed nimi kulki i rozplenice. Możesz pomyśleć wtedy o ewentualnym poszerzeniu rabaty o jeszcze jakieś 30-40 cm na te rozplenice

Jeśli wybierzesz wariant bez zielonego tła, to hortensje sadziłabym nie w linii drzew, tylko w jednej linii przed albo za nimi. Nie mogę się doczekać efektu
sylwia_slomc... 23:17, 20 maj 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Oooo widzę, że działasz ostro, coraz lepiej to wygląda
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
ajka 00:46, 21 maj 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3991
Mi też wydaje się, że graby wypadałoby odsunąć od płotu, a zielona ściana dopełniłaby całości.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Joann 07:59, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
LIDKA, Martka, ajka Jak dam graby bliżej brzegu rabaty, to z tarasu jak będę patrzeć będą za bardzo wysunięte. Teraz wysuwają się jakby przed szpaler z tuj, a potem byłyby "prawie" na środku. Przy wąskim ogrodzie nie będzie to dobrze wyglądać, a szczególnie dlatego, że taras też mam jakby przy płocie.

Ale dałyście mi do myślenia. Nie planowałam tam zielonej ściany, tło miał stanowić betonowy płot. Martko, te wysokie to tuje, nie cisy. Cisy mam malutkie, Baccata, i mam ich jeszcze sporo. Właściwie starczyłoby, żeby posadzić wzdłuż tego płotu. Muszę się jeszcze popatrzeć na te rabatkę.

A Baccatę można ciąć na wąski żywopłot? A może by tam bluszcz posadzić zimozielony...
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:01, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oooo widzę, że działasz ostro, coraz lepiej to wygląda


Dzięki Sylwia, mam nadzieję, że zmiany mnie będą mnie cieszyć, bo na razie to jakby działam po omacku
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 08:42, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Zmieniła mi się rabatka przed donicą. Planuję tam jeszcze stipę miedzy tujki w donicy i pomiędzy trzmielinki.



To rabata klonowa. Jako tło będzie tutaj ściana gabionowa, czeka na realizację. U mnie wszystko powoli bardzo postępuje. Są tam: ID, Hameln i Limelight Little. Dalej Genie i przesadzone miskanty spod donicy.



Genie. Kwitła pięknie, jeszcze będąc w donicy. Nie mogę się doczekać jak zakwitnie już w gruncie.


____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies