Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Johanka77 23:29, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)


Jupi!


Oj, coś zapomniałam…
Upsss...
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 05:30, 20 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Bardzo ładne graby, szybko dadzą oczekiwany efekt. Trzeba tylko często ciąć, nawet trzy razy w sezonie. Ale warto.
____________________
April April podbija las Mazowsze
TAR 09:28, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
u mnie rozplenicowe nasiona właża miedzy opuszki w psich łapkach, ciezko to wyjac a pies piszczy,bo to bolesne. od ubieglego roku mysle czy by sie moich olbrzymow (rozplenic nie psów ) nie pozbyc. chociaz zimą i jesienia sa fantastyczne i klimaciarskie.

Teraz to nie jest chyba pora na ciecie grabow raczej okolice czerwca. Mnie osobiscie sie podobają takie wielopienne farfocle ale to wszystko zalezy od formatu ogrodu jaki planujemy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Joann 19:26, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kaha565 napisał(a)
Środki które mogłyby zadziałac, zostały wycofane (dursban, pyrinex - substancja czynna chloropiryfos). Chyba że ktoś ma jakieś stare zapasy
A czy coś innego działa? Nie wiem


Kasiu, posłucham się Martki i na razie niczym nie będę pryskać. Chyba, że będę znajdować grupy, bo kopania przed mną jeszcze dużo. Ale są obleśne, śniły mi się później w nocy te paskudztwa. Brr....
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:28, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
maksimini napisał(a)
Joann, graby świetne widzę że w głowie Ci się rozjaśnia i prace nabrały tempa Brawo, ale nie spiesz się, rób w swoim tempie, przemyślanie.


Kasiu, dziękuję! Zaczęłam od pewniaków, od tego, co chcę na pewno. Później już będzie łatwiej. Taką mam nadzieję
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:34, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martka, Johanka77 - Muszę poprzymierzać w takim razie, bo nastawiałam się na 2m odstępu, żeby jeden grab był na środku jednego przęsła. Stoją jeszcze przy płocie i czekają na swoja kolej, bo dziś tuje likwidowałam. Zanim uprzątnę i zrobię im miejsce to pewnie jeszcze minie tydzień. A obsługi ich muszę się jeszcze nauczyć, dodałam linka do lektur na wieczór

Pędraki na razie zostawię w spokoju, dzięki Martko za radę. Jak będzie więcej, będę bezlitosna
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:35, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Johanka77 napisał(a)


Oj, coś zapomniałam…
Upsss...


Asiu, czekam cierpliwie Na razie graby są w poczekalni
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:44, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
TAR napisał(a)
u mnie rozplenicowe nasiona właża miedzy opuszki w psich łapkach, ciezko to wyjac a pies piszczy,bo to bolesne. od ubieglego roku mysle czy by sie moich olbrzymow (rozplenic nie psów ) nie pozbyc. chociaz zimą i jesienia sa fantastyczne i klimaciarskie.

Teraz to nie jest chyba pora na ciecie grabow raczej okolice czerwca. Mnie osobiscie sie podobają takie wielopienne farfocle ale to wszystko zalezy od formatu ogrodu jaki planujemy.


Oj, ale tak kuszą, tak kuszą Tarciu! Są przepiękne! Musze przetestować u siebie, dzieci będą pouczone

A mogę na razie nie ciąć grabów po wsadzeniu? Bo w sumie jeszcze nie wiem, jak mi się to będzie widziało. Ale tak myślę teraz, że u mnie na tle tego płotu te farfocle będą chyba dobrze wyglądać. Takie ulistnienie od dołu przysłoni płot.
____________________
Joanna Ogród długi
TAR 20:01, 20 kwi 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
ja bym nie ciela, jak nie bedzie ci pasowac to i za rok mozna upitolic
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Joann 21:33, 20 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Tak zrobię.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies