Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Martka 09:05, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann napisał(a)
LIDKA, Martka, ajka Jak dam graby bliżej brzegu rabaty, to z tarasu jak będę patrzeć będą za bardzo wysunięte.

Ale dałyście mi do myślenia. Nie planowałam tam zielonej ściany, tło miał stanowić betonowy płot. Martko, te wysokie to tuje, nie cisy. Cisy mam malutkie, Baccata, i mam ich jeszcze sporo. Właściwie starczyłoby, żeby posadzić wzdłuż tego płotu. Muszę się jeszcze popatrzeć na te rabatkę.

A Baccatę można ciąć na wąski żywopłot? A może by tam bluszcz posadzić zimozielony...


Nie nie, grabów nie ruszaj, to nie jest najlepszy pomysł. Raczej wysuń przed nie lekko hortensje a z tyłu daj ten cis Pomyśl, czy nie przesadzić te tuje małe, bo tu nie ma na nie miejsca, jak urosną to będą wchodziły na hortensje i graby

Ależ dużo się u Ciebie zmieniło, jestem pod wrażeniem. Taras wypiękniał.


Joann 10:02, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Ale się dogadałyśmy na rabacie grabowej wysokie to tuje, a te malutkie to Baccata. Chciałam je ciąć na taki średni żywopłot kanciasty na wysokość metra. Taki labiryncik

A może ten cis tak posadzić etapami: ścianka z cisa pomiędzy grabami, przed cisy hortensje, za grabami bez cisów tylko rozplenica. I tak powtórzyć?

Za pochwałę tarasu dziękuję, w słońcu wszystko piękniej wygląda. Mój ogród długi w moich oczach zyskał ostatnio, bo doceniłam to, że słońce gości u mnie przez większość dnia.
____________________
Joanna Ogród długi
Anda 10:25, 21 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
A tego płotu nie możesz pomalować na taki kolor jak donice?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joann 13:26, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
No w sumie mogłabym, ale nie lepszy taki naturalny beton? Od góry może dałoby się go wyczyścić. Jak jest szarówka, to wygląda właśnie tak, ale w słońcu nie straszy. Ale nie ukrywam, że czarny to mój ulubiony kolor, bo donice są właśnie czarne. Ewciu, Ty jak zawsze z zawrotnymi pomysłami u mnie Nawet nie brałam tego pod uwagę, a tu proszę. Nowa myśl i jak zaskakująca!
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 18:36, 21 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Piszesz, że powoli u Ciebie postępuje, ale widać zupełnie coś przeciwnego.
Tu rabatka, tam rabatka, a i jeszcze obsadzony taras.
Super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 19:08, 21 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Bo powoli Aga, plany były inne. Barierki i elewacja miały już być zrobione, a są opóźnienia. A że rabatki robię, no robię, od samego początku deklarowałam chęć zmiany. Wdrażam w życie swoje plany, co mogę zrobić sama, robię
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 19:50, 21 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Plany sobie, a życie sobie. Przeważnie tak jest .
Mi tez się wydaje, że mogłabym zagęścić ruchy i więcej robić, ale jest jak jest .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 20:11, 21 maj 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33543
Joann napisał(a)
No w sumie mogłabym, ale nie lepszy taki naturalny beton? Od góry może dałoby się go wyczyścić. Jak jest szarówka, to wygląda właśnie tak, ale w słońcu nie straszy. Ale nie ukrywam, że czarny to mój ulubiony kolor, bo donice są właśnie czarne. Ewciu, Ty jak zawsze z zawrotnymi pomysłami u mnie Nawet nie brałam tego pod uwagę, a tu proszę. Nowa myśl i jak zaskakująca!


Konsekwencja kolorystyczna to podstawa
Płot w tym kolorze na pewno by zyskał.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Martka 22:06, 21 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pomysł Andy odlotowy i bardzo mi jest bliskie Twoje podejście, Joann. Robić co się da, a efekt - prędzej czy później - będzie bardzo cieszył.
Johanka77 23:41, 21 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)
Moja rabata grabowa. Poradźcie dziewczyny, jak ją rozplanować.

Rabata ma szer. 2,4 m. Graby są posadzone metr od płotu, od siebie - 2m. Chcę tam ulokować limki i rozplenice Hameln.

Pomyślałam, żeby hortensje dać pomiędzy grabami, ale w prostej linii posadzić czy cofnąć pod płot? A może bezpośrednio za grabem? A może limki wzdłuż płotu jedna obok drugiej (w odległości 1m) w szpalerze, a z przodu rozplenice? Mam jeszcze cisy Baccata. Może dać więcej ich tam na kulki?



Limki pomiędzy graby w linii, a z przodu szpaler rozplenic.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies