Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 11:15, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agatorek napisał(a)
Joanno, pewnie chodzi o nasionka. Że łatwo mogą dostać się np do ucha.


Nie wiedziałam nawet, że to takie niebezpieczne. Przykra sprawa, mam nadzieję, że skończyła się dobrze, bez uszczerbku na zdrowiu.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 15:35, 18 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Trzeba uważać. Jesienią przesadzałam wielką rozplenicę od mojej mamy i przy przenoszeniu dosłownie cała nimi oblazłam. Pol godziny wyskubywałam je z ubrań i włosów .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 21:02, 18 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
No to faktycznie, nie można bagatelizować.
____________________
Joanna Ogród długi
Kaha565 21:50, 18 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Nie straszcie ta rozplenica Mi też się marzy, a mam małe dzieciaki
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Joann 20:36, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kaha565 napisał(a)
Nie straszcie ta rozplenica Mi też się marzy, a mam małe dzieciaki


Nie ma co się bać, będziemy uważać Kasiu
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 20:43, 19 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Podczas kopania pod rabaty znalazłam kilka pędraków. Oczywiście pozbyłam się ich, ale czytałam, że mogą być nawet na głębokość metra w glebie. Czy mam zastosować jakiś środek czy jest szansa, że były to pojedyncze sztuki? Macie jakieś doświadczenie z tymi szkodnikami?
____________________
Joanna Ogród długi
Kaha565 22:00, 19 kwi 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Środki które mogłyby zadziałac, zostały wycofane (dursban, pyrinex - substancja czynna chloropiryfos). Chyba że ktoś ma jakieś stare zapasy
A czy coś innego działa? Nie wiem
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
maksimini 22:21, 19 kwi 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 302
Joann, graby świetne widzę że w głowie Ci się rozjaśnia i prace nabrały tempa Brawo, ale nie spiesz się, rób w swoim tempie, przemyślanie.
____________________
Kasia - Mały podmiejski...lubię grzebać w ziemi i wyrywać chwasty
Martka 23:00, 19 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, super graby! "Farfocle" obetniesz tylko teraz bym nie cięła, a w czerwcu. Johanka radziła sadzić co 1,70. To jest dobra odległość, jeśli nie chcemy, by "czupryny" stykały się ze sobą. Tak zrozumiałam. Można rzadziej, tylko jak ustawiłam rzadziej u siebie, to jakoś nie tworzyły efektu "stada", musiałam przybliżać. I wyszło mi, że rozstaw 1.70 jest naprawdę idealny! Jest też ciekawy wątek o grabach na forum, tam kiedyś udzielała się sporo Madzenka, moc informacji na temat obsługi graba tam znajdziesz. https://www.ogrodowisko.pl/watek/436-grab-carpinus

A pędraki chyba zawsze znajdą się w ziemi, ja niszczę i nie wpadam w panikę, jeśli to jednak będzie masowo, to warto poszukać rozwiązań, jednak ze stosowaniem preparatów byłabym ostrożna. Kiedyś spryskałam rabaty dursbanem, bo myślałam, że pomoże na opuchlaki. Opuchlaki są, za to na rabacie, na której pryskałam, wytępiłam wszystkie dżdżownice! Teraz jak przekopuję tam ziemię, prawie w ogóle ich nie widzę, a pod trawnikiem, gdzie nie pryskałam, jest jedna na drugiej. Dało mi to do myślenia. Zastanów się, czy dla kilku pędraków warto stracić całą resztę żyjątek.
Johanka77 23:29, 19 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Joann, super graby! "Farfocle" obetniesz tylko teraz bym nie cięła, a w czerwcu. Johanka radziła sadzić co 1,70. To jest dobra odległość, jeśli nie chcemy, by "czupryny" stykały się ze sobą. Tak zrozumiałam. Można rzadziej, tylko jak ustawiłam rzadziej u siebie, to jakoś nie tworzyły efektu "stada", musiałam przybliżać. I wyszło mi, że rozstaw 1.70 jest naprawdę idealny!



Idealnie!
Żeby nie było, ja ten rozstaw zgapiłam u Magdy
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies