Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

nyna76 19:05, 27 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Tysiąc srok za ogon ciągnę



Coś o tym wiem

Później odpoczniemy wśród bosskiej zieleni
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Joann 21:59, 27 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Oj, jak ja długo czekałam na ten czas, kiedy zmienię przestrzeń wokół siebie! Mam nadzieję, że efekt końcowy mnie zadowoli i usatysfakcjonuje! Tzn, że to wszystko będzie jako tako wyglądać, bo doświadczenia u mnie brak.

Martwią mnie moje trawy ice dance, takie suche końcówki mają niektóre. Dzieliłam sadzonkę na cztery, nie wiem, czy ich nie oslabiłam.

Nigry, przycięte mocno, odbijają. Hurra, a obawiałam się, że mogę im zaszkodzić.

W poniedziałek jadę po gracki. Mam nadzieję, że upoluję ładne sadzonki.

Jutro czeka mnie malowanie balustrady. Może w przyszłym tygodniu wreszcie znikną z pola mojego widzenia te barierki, bo już dość mam tego widoku.
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 22:17, 27 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Joann napisał(a)
[b]

Ścianka a la gabionowa mi "się robi", tzn. czeka mnie uzupełnienie jej na pewno toną kamieni, ale już teraz widzę, że będzie trzeba domówić chyba ze dwie tony. Także takie puzelki układam obecnie, a grabowa czeka. Tysiąc srok za ogon ciągnę


Znam to . Tu nieskończone, tam nieskończone ...
i kamienie też kilka razy zamawiałam. Bo przecież tona, czy dwie, to jest bardzo dużo, prawda?
A no nie .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 09:05, 28 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
nyna76, Agatorek à propos srok to moja rabatka przed donicą skończona, hakonki wsadzone. Bryła korzeniowa poruszona, woda i kora w dołku są. Ale spokojnie mokro nie miały, zrobiłam to w wersji light Sadzonki podzieliłam na dwie. Efektu w tym roku nie będzie, ale poczekam sobie.



A tu moje puzelki. Ponieważ koszt gabionów przerósł moje oczekiwania, a że Polak potrafi to też wiecie, wymyśliłam sobie ściankę z paneli ogrodzeniowych. Spojrzenie na zakres prac. Rabata ośmiometrowa z klonami zyska tło z korą kamienną.


Początki prac. A dziś jeszcze maluję balustradę, także końca nie widać.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 09:21, 28 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2085
Kupiłam ostatnimi czasy sześć dereni: trzy Elegantissima (z lewej) i trzy Ivory Halo (z prawej).


Elegantissima dorasta do 3 m wysokości i podobnej lub większej szerokości. Pędy wzniesione, dolne gałęzie pokładają się na ziemi.
Ivory Halo dorasta do 1,5 m wzwyż i wszerz. Początkowo rośnie kuliście, później jest płaskokulisty.

Planuję wsadzić Ivory Halo przy tujach na końcu działki, Elegantissima przy ścianie garażu w cieniu. Tego pokładania się trochę obawiam, ale zaryzykuję. Ten rok zaliczam do eksperymentalnych
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 09:29, 28 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13276
Bardzo ładnie to wszystko wyglada już .

Patent z panelami zamiast gotowych gabionów SUPER. I wygląda to też extra. BRAWO TY.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
LIDKA 09:59, 28 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7204
Joann napisał(a)
nyna76, Agatorek à propos srok to moja rabatka przed donicą skończona, hakonki wsadzone. Bryła korzeniowa poruszona, woda i kora w dołku są. Ale spokojnie mokro nie miały, zrobiłam to w wersji light Sadzonki podzieliłam na dwie. Efektu w tym roku nie będzie, ale poczekam sobie.



A tu moje puzelki. Ponieważ koszt gabionów przerósł moje oczekiwania, a że Polak potrafi to też wiecie, wymyśliłam sobie ściankę z paneli ogrodzeniowych. Spojrzenie na zakres prac. Rabata ośmiometrowa z klonami zyska tło z korą kamienną.


Początki prac. A dziś jeszcze maluję balustradę, także końca nie widać.


Super robota, Twoje hakonki wyglądają duzo lepiej niż moje a ścianka gabionowa własnego wykonania będzie the best, pracuś z Ciebie. podziwiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 10:02, 28 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7204
Joann napisał(a)
Kupiłam ostatnimi czasy sześć dereni: trzy Elegantissima (z lewej) i trzy Ivory Halo (z prawej).


Elegantissima dorasta do 3 m wysokości i podobnej lub większej szerokości. Pędy wzniesione, dolne gałęzie pokładają się na ziemi.
Ivory Halo dorasta do 1,5 m wzwyż i wszerz. Początkowo rośnie kuliście, później jest płaskokulisty.

Planuję wsadzić Ivory Halo przy tujach na końcu działki, Elegantissima przy ścianie garażu w cieniu. Tego pokładania się trochę obawiam, ale zaryzykuję. Ten rok zaliczam do eksperymentalnych


fajnie, mam szczepione ale krzaki też bedę.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 10:13, 28 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ganiony są spoko! Czekam na efekt końcowy!
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Roocika 12:07, 28 maj 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, bardzo ładnie działasz, fajny pomysł że ścianką z paneli
Pozdrawiam
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies