Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

basia3012 22:44, 26 kwi 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
Joann napisał(a)


Basiu, myślałam, że graby jakieś takie koślawe kupiłam, ale cieszę się, że wszystko z nimi w porządku
A z tą rozplenicą to w szoku jestem, jak to się stało? U mnie gromadka nie duża, sztuk trzy, a najmłodsza dopiero co chodzić się naumiała, ale wstępu na rabatę mieć nie będą. Na razie to ze zdziwieniem patrzą, jak mama z łopatą po działce chodzi, bo albo coś kopie, albo stoi i się patrzy


Asiu, Anitka z
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu
pisała o tym jesienią. Ja zrozumiałam, że robiła coś na rabacie z rozplenicami i nie miała nic na głowie. Nasionko z długim wąsem wbiło się jej do ucha. I chyba Irence też podobnie było. Ale nie jestem pewna czy to Irence Milka.
Najlepiej zapytać.
Na razie dzieci może nie będą tam chodziły ale jak będą duże to najlepsza zabawa będzie w takim buszu trawiastym.

A na pędraki z biologicznych środków to stosuje się preparat z nicieniami. Preparat nazywa się Larvanem. Stosowałam go, wydaje się bardzo skuteczny.
Kiedyś mój mąż użył Dursbanu na trawnik, myślałam, że chce wytruć całą okolicę. I prawie mu się to udało bo smród czuć było kilka godzin. Nie polecam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 17:59, 27 kwi 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
basia3012 napisał(a)


Asiu, Anitka z
https://www.ogrodowisko.pl/watek/7741-moj-azyl-na-wichrowym-wzgorzu
pisała o tym jesienią. Ja zrozumiałam, że robiła coś na rabacie z rozplenicami i nie miała nic na głowie. Nasionko z długim wąsem wbiło się jej do ucha. I chyba Irence też podobnie było. Ale nie jestem pewna czy to Irence Milka.
Najlepiej zapytać.
Na razie dzieci może nie będą tam chodziły ale jak będą duże to najlepsza zabawa będzie w takim buszu trawiastym.

A na pędraki z biologicznych środków to stosuje się preparat z nicieniami. Preparat nazywa się Larvanem. Stosowałam go, wydaje się bardzo skuteczny.
Kiedyś mój mąż użył Dursbanu na trawnik, myślałam, że chce wytruć całą okolicę. I prawie mu się to udało bo smród czuć było kilka godzin. Nie polecam.


Mam nadzieję, że będzie busz Dobrze wiedzieć jest o takich przypadkach, będę ostrożna na pewno!
Z pędrakami na razie nic nie robię. Jak się pojawi więcej, zadzialam według Twojej rady Już zapisałam w notatniku
____________________
Joanna Ogród długi
nyna76 10:10, 01 maj 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Hej, byłam już u Ciebie dawno, będę kibicować pracom
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Pola 15:13, 01 maj 2021


Dołączył: 27 sty 2012
Posty: 4455
Oj, te ogrodowe dylematy.
Graby świetny pomysł, będę podpatrywać twoje poczynania.
Z ścieżkami, też znajomy dla mnie problem. Teraz mam żwirek z kamieniem w pierwszej części, trawę w drugiej.
Chwasty w żwirku nie straszne, mąż w sezonie dwa razy je po prostu wypala palnikiem i bez problemu.
Wąski ogród to wezwanie, ale jest jeszcze jedna rzecz w tych ogrodach , długość.
Kiedy zrobiłam na początku tzw. przestrzał, czyli było widać do końca, to siedząc na werandzie wydawał mi się
za długi takie jelito, i dlatego zmieniłam to na części. W drugiej części też mam kącik do siedzenia.
W trzeciej jest kominkowe imprezowe miejsce i altana.
Chodzi o to, że czasem zbyt długa przestrzeń może być drażniąca. Nie wiem jak długi jest twój ogród,
Ale wydaje mi się, że jest krótszy od mojego, i dlatego możesz mieć inna perspektywę.
Serby też brałam kiedyś pod uwagę, ale stwierdziłam, że za duże, i na emeryturze nie widziałam tego cięcia.
Rób jak Ci gra w sercu, ale czytaj też artykuły Danusi, dla mnie były bardzo ważne, kopalnia wiedzy.

____________________
Jola Nowa ogrodniczka prosi o pomoc. || Ogrodniczka i jej mały ogródeczek.
Martka 20:31, 08 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Halo Joann, jak u Ciebie, wiosennie? Co z grabami? Pozdrawiam
LIDKA 09:05, 13 maj 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Hey hey
Żyjesz? Robisz coś w ogrodzie?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 23:12, 18 maj 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
nyna76 Dziękuję! Wsparcie się przyda Nie było mnie trochę, ale cały czas intensywnie działam!

Pola Polu, podzieliłam ogród na dwie części. Miałaś rację, po skróceniu zobaczyłam dopiero jak ta długość mnie drażniła! Zrezygnowałam też z serbów. Zamiast nich jest żywopłot z tuj, a przesadziłam te, które rosły od frontu. Już mam dość wysoki żywopłot. Pogoda mi sprzyja, więc mam nadzieję, że się przyjmą. A tuje nie cisy, bo chcę efekt już, nie chcę czekać. Ale cisy tez kupiłam: 30 sztuk Baccata, tylko będą szły na kulki.

Martka Graby wsadzone, ale doniczki z Hameln jeszcze przestawiam. Nie wiem, jak je posadzić, ciągle są przymiarki.

LIDKA Lidko, żyję i codziennie coś działam. Moje zakupy w ostatnim czasie to: 30 sztuk Baccata, 44 Ice Dance Morrovii, 20 seslerii jesiennej, 2 brzozy "płaczące" szczepione, magnolię Genie, hortensje Limelight, trzy derenie Ivory Halo, rozplenice Hameln, hakone zieloną, miskanty Morning Light, lawendę. Zakupiłam też płyty na ścieżki w ogrodzie. I tak sadzę w bałaganie, bo nadal barierki niezamontowane, stoją na środku i straszą. Ale powoli do przodu

Pozdrawiam dziewczyny!
____________________
Joanna Ogród długi
Kaha565 23:16, 18 maj 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
O ja szaleństwo! Wrzucaj jakieś fotki, pokaz do kupiłaś i co się zmieniło
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Agatorek 01:07, 19 maj 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Fajne zakupy

I bardzo dobrze, że podzieliłaś ogród, na pewno super to wygląda . A jak podzieliłas? Jakimiś roślinami?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 06:30, 19 maj 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, za Tobą ważne decyzje, ogrom pracy wykonałaś i trzymam kciuki za kolejne. Pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies