Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Agi2006 12:55, 16 wrz 2021


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Tez pomyślałam o karmniku.

Ps.Widok poranny mnie zachwycił! !!!!!!!!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 22:25, 16 wrz 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Joann napisał(a)
Dziś na tapecie miałam płyty, a właściwie zastanawiam się, czy posiać trawę między nimi czy posadzić np. rumiankę.

Za paskiem z kostki granitowej będą płyty w trawie.


A tu widok, który rano przed wyjściem do pracy pozytywnie mnie nastraja (porównując do tego, co było kiedyś). Mam nadzieję, że brzoza w przyszłym roku będzie już bujniejsza.


Bosko to wyszło!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 22:36, 16 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Witaj piękny poranku przynoszący takie miłe widoczki Joann, gratulacje! Napisz, jaką funkcję ma pełnić ten szlaczek ułożony z kostki? Przyłączam się do zdania Wiklasi, najprościej chyba z trawą, ale wiesz, czasem nie da się pozbyć pewnych pomysłów, jeśli je już masz nawet kosztem praktyczności.
LIDKA 07:23, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
Coraz ładniej. Scieżki i rabatki obok boskie.

Myśle ze klona możesz przyciąc. Ja mam flamingo i tne dosc mocno bo chce utrzymac małą koronę. Mój malutek ma tylko 150 cm pień wysoki i dlatwego. Fajnie sie zagęścił.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
LIDKA 07:23, 17 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7083
Dubelek
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Joann 00:13, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Kokesz napisał(a)


Możesz dać np irgę płożącą Green Carpet, jest zimozielona można po niej chodzić albo tojeść rozesłane albo macierzanki

Bardzo ładnie trzmieliny pasują pod tujami

Irga do zastanowienia, macierzanka - odpada, bo ma fioletowe kwiaty. Tojeść - do zastanowienia
Trzmielinom się przyglądam na razie, ale już wiem, że to była dobra decyzja, żeby je przenieść spod donic Towarzystwo muszę jej dobrać, bo szkółka się tam zrobiła. Wszystko za blisko rośnie, jedno przy drugim
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 00:15, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Roocika napisał(a)


Bardzo fajny widok poranny

Dziękuję Asiu, o poranku promienie słoneczne dodają uroku tym ścieżkom
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 00:18, 18 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Juzia napisał(a)
ALe ta brzoza za kilka lat to zje ci huśtawkę i zasłonie przejście


Hm. No to poprzesuwałam dziś płyty w lewą stronę.
Chciałam uzyskać efekt zasłonięcia rogu garażu, patrząc z tarasu. Nie pomyślałam o przejściu, bo faktycznie jak się rozrośnie brzoza, to się nie przejdzie pod brzozą, ale obok niej...
____________________
Joanna Ogród długi
Juzia 08:53, 18 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38613
Joann napisał(a)

Hm. No to poprzesuwałam dziś płyty w lewą stronę.
Chciałam uzyskać efekt zasłonięcia rogu garażu, patrząc z tarasu. Nie pomyślałam o przejściu, bo faktycznie jak się rozrośnie brzoza, to się nie przejdzie pod brzozą, ale obok niej...


No! One wielkie rosną!
Też się zdziwiłam po kilku latach jak mi jedna zaczęła na świerki włazić. A teraz nawet na ścieżkę. A takie chucherko było

Najwyżej będziesz ciąć mocniej Albo z czasem można spróbować ją wyżej poprowadzić.
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Rojodziejowa 09:01, 18 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
Joann czym malowałaś płot? Kogoś się radziłaś, czy wzięłaś co było?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies