Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 18:35, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
LIDKA napisał(a)


Co do Świerka do przystrajania to polecam jodłę koreankę.
Moja jeszcze mała ale zgapiłam od Wioli bo ma piękną.
Rośnie w regularnym kształcie i ma miękkie grubiutkie i niedługie igły.
Posadziłam przed domem żeby widzieć z okna w kuchni.

Widziałam właśnie, tez o niej myślałam. Może gdzieś z przodu?
Zdecydowałam posadzić cisy pod garażem. Musiałam coś zrobić z tym, co już kiedyś kupiłam. Spontanicznie jakoś wyszło.

I hakonki spod donic tam wylądowały.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:45, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
inka74 napisał(a)

Tę rabatę miałam na myśli


Polinki rabaty są bardzo udane. Ona jest bardzo aktywna teraz na insta. Na O prawie nie zagląda. Ostatnio pokazywała ten układ https://www.instagram.com/p/CS1QVV-M3cq/?utm_medium=copy_link

Dobrze kojarzę, że tę jej rabatę i układ masz na myśli? Zobacz jak ona wygląda teraz.
Tu jeszcze jej post o odległościach
https://www.instagram.com/p/CRqMfgQMbW6/?utm_medium=copy_link

Na razie zostawiam te rabatę. Miskanty są w donicach, może uda mi się utrzymać je, a jak nie to nie będę mieć dla nich miejsca u siebie. Zobaczymy.
Nie mam Instagrama, ale dziękuję za namiar Na wiosnę chyba będę poszerzać rabatę.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 21:44, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Dorii napisał(a)
A dla baronów masz ograniczniki? One same z siebie nie będą rosły w rządku

Nie mogę się doprosić, chyba pojadę do budowlanego i kupię co trzeba
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 21:46, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Martka napisał(a)


Lidka, jodła koreańska nie rośnie w regularnym kształcie, to jej drobna wada. Taki kształt można jej próbować nadać cięciem, co robi Wiola. Bo jodła jednego roku przyrosty ma bardzo bujne i robi się w danym miejscu szeroka, w innym roku słabiej, więc w przekroju - z wiekiem - staje się mocno nieregularna. Zaleta Koreanki jest natomiast taka, że ma miękkie gałązki i nie kłuje


Wymagająca gwiazda Oj, w ogrodzie to nieustanna praca się zapowiada
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 21:47, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
basia3012 napisał(a)
Asiu, nie jestem pewna Czy to Tobie radziłam przy tarasie dereń jadalny? Jeśli Tobie to chciałabym dodać, że jednak on gubi owoce, zaścieliły gęsto ziemię. Właśnie w weekend zebrał je mąż na dereniówkę.
A pamiętam, że chodziło o drzewo nie zrzucające owoców. Pomyłka, wcześniej nie zauważyłam tych owoców.
Pozdrawiam.

Tak, mi Dziękuję Basiu za pamięć:*
____________________
Joanna Ogród długi
Martka 21:48, 13 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, bardzo dużo zrobiłaś! Ważny jest w ogrodzie czas, efekty nie będą zadowalające w jeden sezon, ale satysfakcja z wykonanej prac owszem, tę da się szybko wypracować Hakonki nie wyglądają źle, zobaczysz, co będzie się z nią działo w kolejnych sezonach. Oj będzie, u Danusi masz dowody


Joann 21:50, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Dorii napisał(a)
Jodła górska i kalifornijska rosną w regularnym kształcie. O ile dobrze kojarzę to te można kupić na święta.
Świerk serbski też ma ładny kształt i są odmiany co nie rosną wielkie np 'nana'

Ten nana miałam na myśli ostatnio myśląc o świerku serbskim. No gdzieś tam z tyłu głowy mam chęć na "choinkę" w ogródku
____________________
Joanna Ogród długi
Agatorek 21:50, 13 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Joann napisał(a)

Ooo, dobrze wiedzieć Buczki też są fajne


Taki tricolor albo rohan obelisk (lubię bordo).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Joann 21:53, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Martka napisał(a)
Joann, bardzo dużo zrobiłaś! Ważny jest w ogrodzie czas, efekty nie będą zadowalające w jeden sezon, ale satysfakcja z wykonanej prac owszem, tę da się szybko wypracować Hakonki nie wyglądają źle, zobaczysz, co będzie się z nią działo w kolejnych sezonach. Oj będzie, u Danusi masz dowody



Żeby tylko dobrze cień znosiły. Przy donicach miały cały czas słońce. Nadzieję mam, bo wydaje mi się, że albo im miejsce służy albo korzystniej wyglądają w cieniu. Ale przyznam Ci się, że Twoja determinacja w odniesieniu do hakonek sprawiała, że dałam im szansę
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 22:00, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Agatorek napisał(a)


Taki tricolor albo rohan obelisk (lubię bordo).

Rohan Obelisk to chyba nawet w Bukszpanowym rośnie, piękny jest.
Ja z kolei mam bordowe śliwy i z bordowym jestem trochę ostrożna, bo boję się, że w nadmiarze będzie mnie drażnił ten kolor.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies