Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Martka 22:10, 13 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, cieszę się, że nie odpuściłaś tym hakone

Agatorku, u Danusi w Anglii jest sporo bordowych drzew, w dużym ogrodzie nie drażnią absolutnie, bo wszechobecna zieleń traw i bylin daje im ładne tło i równoważy znakomicie. W mniejszym ogrodzie faktycznie byłabym ostrożna, u mnie bordowe drzewa już są zbanowane

Joann 18:55, 15 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Mam nadzieję, że mnie jeszcze zaskoczą

Dokupiłam cebulowych i na tym zakończę.


Czy ten klon na pewno jest kulisty? Te gałęzie wystrzelone w górę mnie zastanawiają. Widziałam też takie jakby kolumnowe. Właściwie nie wiem, czy nie wyglądałyby lepiej.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 19:22, 15 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Dziś na tapecie miałam płyty, a właściwie zastanawiam się, czy posiać trawę między nimi czy posadzić np. rumiankę.

Za paskiem z kostki granitowej będą płyty w trawie.


A tu widok, który rano przed wyjściem do pracy pozytywnie mnie nastraja (porównując do tego, co było kiedyś). Mam nadzieję, że brzoza w przyszłym roku będzie już bujniejsza.
____________________
Joanna Ogród długi
Rojodziejowa 20:20, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8450
Joann napisał(a)
Dziś na tapecie miałam płyty, a właściwie zastanawiam się, czy posiać trawę między nimi czy posadzić np. rumiankę.

Za paskiem z kostki granitowej będą płyty w trawie.



A przed kostką granitową, na lewo od tych płyt co będzie?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Wiaan 20:59, 15 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Podoba mi się taka mnogość nasadzeń i płyty bardzo nowocześnie
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Agatorek 22:16, 15 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Joann napisał(a)
Dziś na tapecie miałam płyty, a właściwie zastanawiam się, czy posiać trawę między nimi czy posadzić np. rumiankę.


A tu widok, który rano przed wyjściem do pracy pozytywnie mnie nastraja (porównując do tego, co było kiedyś).


Widok piękny .

Nie wiem, czy posiałabym trawę między płytami . U mnie między kamieniami rosło wszystko, tylko nie trawa . Ale u mnie są łąki, pola, lasy wokół i wszystko się nawiewa
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
wiklasia 22:39, 15 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Klony można śmiało ciąć w celu zagęszczenia.
Runianki bym nie sadziła pomiędzy płytami, bo je trochę zarosną. Gdyby płyty były szersze to tak, ale przy takim położeniu płyt chodząc po płytach będziesz uszkadzać liście runianki (bo na bank runianka trochę "wlezie" na płyty).
To mówiłam ja, która ma i klony i runiankę
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
ajka 23:21, 15 wrz 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Coraz piękniej u ciebie, bardzo nowocześnie. Kamienia między płytami nie chcesz? Ja się zastanawiam jak się kosi trawę między takimi płytami.

A kolor bordo bardzo lubię w ogrodzie ...
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Judith 23:34, 15 wrz 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9917
ajka napisał(a)
Coraz piękniej u ciebie, bardzo nowocześnie. Kamienia między płytami nie chcesz? Ja się zastanawiam jak się kosi trawę między takimi płytami.

A kolor bordo bardzo lubię w ogrodzie ...

Ajka, kosi sie jak kazdy trawnik . Płyty nie wystają ponad ziemię, zatem nie są przeszkodą dla kosiarki
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Joann 02:25, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Rojodziejowa napisał(a)


A przed kostką granitową, na lewo od tych płyt co będzie?

Trawa, mam nadzieję, że bez chwastów Na razie dowożę ziemię cały czas Czekam na kolejną wywrotkę, bo jeszcze przy garażu jest za nisko.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies