Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

Joann 02:27, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiaan napisał(a)
Podoba mi się taka mnogość nasadzeń i płyty bardzo nowocześnie

Dziękuję Wiaan Już wiem, że dużo roślin nie zmieszczę przy moim sadzeniu po kilka sztuk Tym bardziej wybór każdej jednej rośliny musi być przemyślany.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:31, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Agatorek napisał(a)


Widok piękny .

Nie wiem, czy posiałabym trawę między płytami . U mnie między kamieniami rosło wszystko, tylko nie trawa . Ale u mnie są łąki, pola, lasy wokół i wszystko się nawiewa

Dziękuję Aga Tu, w tym jednym miejscu, odczuwam coś na kształt satysfakcji właśnie, tej, o której pisała Martka
Myślę, że białe płyty będą ładnie wyglądać w trawie. Tylko w tym jednym miejscu chciałam coś innego dać, między te dwie. Rośnie tam trzmielina płożąca. Może jej pozwolić rosnąć w kierunku płyt? No coś by się tam mogło zadziać.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:39, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
wiklasia napisał(a)
Klony można śmiało ciąć w celu zagęszczenia.
Runianki bym nie sadziła pomiędzy płytami, bo je trochę zarosną. Gdyby płyty były szersze to tak, ale przy takim położeniu płyt chodząc po płytach będziesz uszkadzać liście runianki (bo na bank runianka trochę "wlezie" na płyty).
To mówiłam ja, która ma i klony i runiankę

Wiklasiu, a teraz mogę przyciąć? Czyli bez względu na to, czy to będzie kuliste drzewo czy nie to i tak ciachac trzeba?
No to już rumianka odpada, podeptana roślina między płytami to niepożądany widok Szukam zatem innej rośliny do tego miejsca, bo pasuje mi tam coś innego niż trawa.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 02:58, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
ajka napisał(a)
Coraz piękniej u ciebie, bardzo nowocześnie. Kamienia między płytami nie chcesz? Ja się zastanawiam jak się kosi trawę między takimi płytami.

A kolor bordo bardzo lubię w ogrodzie ...

Dziękuję ajka Rozgrzebane wszystko, nieliczne projekty zakończone, ale staram się nie patrzeć na to. Niektóre sprawy odłożyłam na przyszły sezon, bo już wiem, że nie zdążę zrobić przed zimą.
Nie, kamienia w tym miejscu nie chcę, bo za dużo by już było. Musi być "zielone" Jedna ścieżka w kamykach wystarczy.
Też się kiedyś zastanawialam jak się będzie kosić. Mam nadzieję, że kosiarka nie będzie uszkadzać trawy rosnącej przy płycie.
Nie mogę doczekać się już, jak będę miała ładną trawę. Dość patrzenia na to, co jest. Zakupiłam chemię (ostre działo musi być, nie mam sił zrywać darni, pokłon w stronę Agatorka), nawóz do trawy, opryskiwacz i na razie poprobuję na tym, co już u mnie rośnie. Dziś spryskalam pierwszy raz na chwasty. Zobaczymy, jaki będzie efekt.
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 03:02, 16 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Judith napisał(a)

Ajka, kosi sie jak kazdy trawnik . Płyty nie wystają ponad ziemię, zatem nie są przeszkodą dla kosiarki

Jest szansa, że dam sobie radę
Judith do Ciebie muszę się zgłosić w sprawie kancikow, ekspertko
____________________
Joanna Ogród długi
Kokesz 08:12, 16 wrz 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Joann napisał(a)

Wiklasiu, a teraz mogę przyciąć? Czyli bez względu na to, czy to będzie kuliste drzewo czy nie to i tak ciachac trzeba?
No to już rumianka odpada, podeptana roślina między płytami to niepożądany widok Szukam zatem innej rośliny do tego miejsca, bo pasuje mi tam coś innego niż trawa.


Możesz dać np irgę płożącą Green Carpet, jest zimozielona można po niej chodzić albo tojeść rozesłane albo macierzanki

Bardzo ładnie trzmieliny pasują pod tujami
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Roocika 08:40, 16 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Joann napisał(a)


A tu widok, który rano przed wyjściem do pracy pozytywnie mnie nastraja (porównując do tego, co było kiedyś). Mam nadzieję, że brzoza w przyszłym roku będzie już bujniejsza.


Bardzo fajny widok poranny
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Juzia 10:14, 16 wrz 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38614
ALe ta brzoza za kilka lat to zje ci huśtawkę i zasłonie przejście

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 11:37, 16 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13199
Joann napisał(a)

Dziękuję Aga Tu, w tym jednym miejscu, odczuwam coś na kształt satysfakcji właśnie, tej, o której pisała Martka
Myślę, że białe płyty będą ładnie wyglądać w trawie. Tylko w tym jednym miejscu chciałam coś innego dać, między te dwie. Rośnie tam trzmielina płożąca. Może jej pozwolić rosnąć w kierunku płyt? No coś by się tam mogło zadziać.


Trzmielina to dobry pomysł (lubię trzmielinę i posadziłam w kilku miejscach na rabatach, żeby się rozlazła i wypełniła przestrzeń ).

Dziękuję za uznanie (zrywanie darni) . Czasami jednak trzeba sięgać po inne środki, co doskonale rozumiem.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Dorii 12:14, 16 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jak słonecznie to może karmnik ościsty, lubi deptanie podobno.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies