Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród długi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród długi

inka74 03:40, 02 wrz 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Joann napisał(a)
Witaj Iwonko, miło mi, że zajrzałaś
Nie wiem, w sprawie której rabatki jest ta uwaga. Czy tej z Red Baronem?
Bo jeśli tak, to będę przesuwać rośliny. Nie ma rady. Koncepcji nie zmienię, bo rabata Polinkowa to rabata, która budzi mój zachwyt. Chcę tak zachwycać się u siebie takim układem roślin
Podwórko się zmieniło, niekiedy przypomina ogród, a czasami nawet ogrodem nazywam Dziękuję

Tę rabatę miałam na myśli
Joann napisał(a)



Polinki rabaty są bardzo udane. Ona jest bardzo aktywna teraz na insta. Na O prawie nie zagląda. Ostatnio pokazywała ten układ https://www.instagram.com/p/CS1QVV-M3cq/?utm_medium=copy_link

Dobrze kojarzę, że tę jej rabatę i układ masz na myśli? Zobacz jak ona wygląda teraz.
Tu jeszcze jej post o odległościach
https://www.instagram.com/p/CRqMfgQMbW6/?utm_medium=copy_link
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Dorii 10:11, 02 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A dla baronów masz ograniczniki? One same z siebie nie będą rosły w rządku
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Martka 21:40, 02 wrz 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
LIDKA napisał(a)


Co do Świerka do przystrajania to polecam jodłę koreankę.
Moja jeszcze mała ale zgapiłam od Wioli bo ma piękną.
Rośnie w regularnym kształcie i ma miękkie grubiutkie i niedługie igły.
Posadziłam przed domem żeby widzieć z okna w kuchni.


Lidka, jodła koreańska nie rośnie w regularnym kształcie, to jej drobna wada. Taki kształt można jej próbować nadać cięciem, co robi Wiola. Bo jodła jednego roku przyrosty ma bardzo bujne i robi się w danym miejscu szeroka, w innym roku słabiej, więc w przekroju - z wiekiem - staje się mocno nieregularna. Zaleta Koreanki jest natomiast taka, że ma miękkie gałązki i nie kłuje

Dorii 00:02, 03 wrz 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Jodła górska i kalifornijska rosną w regularnym kształcie. O ile dobrze kojarzę to te można kupić na święta.
Świerk serbski też ma ładny kształt i są odmiany co nie rosną wielkie np 'nana'
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
LIDKA 20:02, 03 wrz 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7339
Martka napisał(a)


Lidka, jodła koreańska nie rośnie w regularnym kształcie, to jej drobna wada. Taki kształt można jej próbować nadać cięciem, co robi Wiola. Bo jodła jednego roku przyrosty ma bardzo bujne i robi się w danym miejscu szeroka, w innym roku słabiej, więc w przekroju - z wiekiem - staje się mocno nieregularna. Zaleta Koreanki jest natomiast taka, że ma miękkie gałązki i nie kłuje

Marta dla mnie ona regularna. Nie to co niektóre swierki na dole szerokie a u góry chude i potem sie ogałacają.
Że Wiola tnie to wiem. Twoje Cięcie też obserwowałam z podziwem.
Moja cięta delikatnie na razie raz.
Ma z 130 cm .


____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
basia3012 00:07, 09 wrz 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9570
Asiu, nie jestem pewna Czy to Tobie radziłam przy tarasie dereń jadalny? Jeśli Tobie to chciałabym dodać, że jednak on gubi owoce, zaścieliły gęsto ziemię. Właśnie w weekend zebrał je mąż na dereniówkę.
A pamiętam, że chodziło o drzewo nie zrzucające owoców. Pomyłka, wcześniej nie zauważyłam tych owoców.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Joann 18:22, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Początek września daje mi się we znaki. Już wiem, że regularne bywanie tutaj będzie dla mnie wyzwaniem.
Szersze kadry to u mnie właściwie jedno zdjęcie. To cały ogród. Za garażem nadal jest kurnik.
Wiaderka, taczki, łopata, grabie, kamienie i uwalona ziemia. Niedoróbki. Końca nie widać.
Stan na dziś.

Trzmieliny przesadziłam pod tuje. Przy donicy wsadziłam seslerie jesienną. Uspokoiło się trochę Dzięki dziewczyny:*

Grab wsadzony. Na razie odpuściłam sobie kuliste drzewo. Ale nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa

Aktualnie zajmuję wszystkim na raz
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:26, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Roocika napisał(a)


Asiu, miałam ambrowca- u mnie startował ostatni, mam tulipanowca i on startuje później niż grujecznik, razem z tulipanowcem startuje platan, może nieco później. U mnie jest trochę zimniej niż w większości rejonów toteż trzeba brać na to poprawkę, że jak u innych drzewa mają liście u mnie często dopiero je rozwijają.

Graby są najszybsze. Nie wiem jak się plasuje buk i brzozy, może zaobserwuję w przyszłym sezonie.

Plan zrób sobie koniecznie

Asiu, na razie mam graba. Będę myśleć co dalej. Dziękuję za podpowiedzi, przydadzą się
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:27, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
mrokasia napisał(a)
Buki też do błyskawic nie należą. Za to potrafią się zaliścić w jedną noc .

Ooo, dobrze wiedzieć Buczki też są fajne
____________________
Joanna Ogród długi
Joann 18:30, 13 wrz 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2092
Kokesz napisał(a)
Ten plan jest po to, żebyśmy widziały, gdzie i co już masz w ogrodzie.
Po całości, bo uwierz, że ze zdjęć na prawdę trudno się zorientować.
Wtedy można też zobaczyć jakie szerokie masz rabaty, doradzić, czy zmieszczą się tam planowane rośliny, które przecież docelowo będą większe, niż teraz.
Gdzie np posadzić drzewo, żeby dawało cień na tarasie Tobie a nie sąsiadowi.

A miskanty to raczej rozsadzą te doniczki swoją bryłą korzeniową, niż ona je ograniczy

Renatko, u mnie jedno zdjęcie zrobione z tarasu wystarczy zobaczyć i już wiadomo, co gdzie mam, uwierz. Za garażem będę działać, ale w niewiadomej przyszłości
Miskanty na razie tam zostaną, nie mam dla nich innego miejsca.
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies