Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

ajka 21:03, 03 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
Martka napisał(a)




To jest fajne, co jest za przetacznikiem?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
hankaandrus_44 21:37, 03 sie 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Na zdjęciu: Mietelnik czyli kochia-kiedyś na wsi był bardzo popularny, teraz awansował w wielki świat. Jesienia zmienia kolor.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Rojodziejowa 21:43, 03 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8265
hankaandrus_44 napisał(a)
Na zdjęciu: Mietelnik czyli kochia-kiedyś na wsi był bardzo popularny, teraz awansował w wielki świat. Jesienia zmienia kolor.


O kurczę ale fajne! Z daleka to trochę bambusowato wygląda
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Johanka77 21:55, 03 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Fajne miejskie rabaty!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Alija 08:47, 04 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8628
Miejska zieleń bardzo ładnie się prezentuje.

____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
BASIA8 09:14, 04 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Mietelnik bardzo ładny jest - taki delikatny w dotyku i zwiewny. Bezobsługowy- rośnie wszędzie i sam się sieje.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Brzozowadzie... 13:59, 04 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Witaj! Przeczytałam o Twoich problemach z hakone. Boję się podjąć temat, bo mamy skrajnie różne gleby - Ty gliniastą, ja piaszczystą. U mnie sprawdza się jeden sposób sadzenia u wszystkich roślin - sadzenie w przekompostowanym oborniku. Tak tak, dosłownie. Ale wiem, że Wy, posiadacze glin, macie trochę inaczej Tak wię c trzymam kciuki za przyjęcie się nowych sadzonek i z przyjemnością chodzę po Twoim piękniejącym ogrodzie.
Słabującym drzewkom podsypuję hemoglobinę w proszku lub wiórki rogowe dla wzmocnienia. Efekt jest podobny, tylko wiórki działają wolniej, ale za to dłużej.
Ty idziesz w kostki, ja w kulki - jak ja lubię tą różnorodność! Jest taka ciekawa!
Ściskam!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
ajka 20:58, 04 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3916
BASIA8 napisał(a)
Mietelnik bardzo ładny jest - taki delikatny w dotyku i zwiewny. Bezobsługowy- rośnie wszędzie i sam się sieje.


Doczytałam, że jest jednoroczny i nie lubi ciężkej ziemi. Nie dla mnie. Szkoda.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
BASIA8 21:22, 04 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
ajka napisał(a)


Doczytałam, że jest jednoroczny i nie lubi ciężkej ziemi. Nie dla mnie. Szkoda.


Jest jednoroczny Ale pięknie się sieje. Spróbuj posiac i zobaczysz. Uważam że będzie mu dobrze u Ciebie.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Martka 21:40, 04 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny i Chłopaki, u mnie aktualnie niestety tak: ogród na siedemdziesiątym siódmym planie! Też tak czasem macie? Udaje mi się tylko przelecieć rano lub wieczorem tęsknym wzrokiem po rabatach i tyle... wczoraj prawie z latarką zbierałam pierwsze buraczki i przytargałam z ogrodu dynię Hokkaido! Miała 2,6 kg! To ta siewka z kompostu zdjęcie z pozdrowieniami dla wszystkich odwiedzających z przeslaniem, że wszystko się zdarzyć może Przepraszam też, że tak rzadko ostatnio zaglądam na wątki, jeszcze jakiś tydzień tych wyrzeczeń, potem będę mogła usiąść i spokojnie prześledzić Wasze nowinki



Rojodziejowa, Asiu, ja też mam takie założenie odnośnie zimowania, ale jest jeszcze coś takiego jak urok jeżówek... i nie wiem, czy w przyszłym roku nie będę próbować dalej. Czytałam, że pomaga kopczykowanie na zimę, ale ile w tym prawdy na glebie gliniastej?... zobaczymy. Nauczyłam się, że nie można przejmować bezkrytycznie wszystkich rad, bo zbyt wiele czynników może mieć wpływ na taki czy inny obrót spraw ogrodowych Cherry Fluff nie dosadzę na pewno

Haniu, dziękuję, że rozszyfrowałaś pytanie Ajki. Mietelnik mi też nie był znany, ale przyznam, że w wielkim świecie razem z werbeną prezentuje się bardzo okazale, przed Muzeum Narodowym jest pięknie. Spodobał się też Asi Rojodziejowej czy wróci do naszych ogrodów? to się okaże.

Johanko, Alicjo, Warszawa w tym roku prezentuje się wyjątkowo, jeśli chodzi o kompozycje kwiatowo-trawowe. Z przyjemnością je podziwiam. Swoje robi też pozostawienie nieskoszonych traw na wielu pasach zieleni. Łączki w mieście zachwycają mnie i czynią stanie w korkach bardziej znośne

Basiu, skoro jest jednoroczny i wysiewa się, to Mietelnik może być dobrą opcją do dużych ogrodów. Soczysta zieleń w takiej masie prezentuje się bardzo okazale.

Brzozowadziewczyno, witaj! Hakonechloa potrzebuje luźnej gleby, ponad wszelką wątpliwość, piaski wzbogacone są bardzo wdzięcznym podłożem, glina oczywiście stwarza dużo gorsze warunki. Mieszałam glinę z korą i piaskiem, dopiero w to sądziłam, ale niestety coś poszło nie tak, może sadzonki trefne, może przepodlewałam, może kora nieprzekompostowana, może wszystko na raz. Bez nawozów organicznych to ja teraz w ogóle niczego nie sadzę Wiórków ani hemoglobiny nie stosuję, mam jakiś wewnętrzny ruch oporu, może niesłusznie? Drzewa muszą sobie poradzić, daję im czas, jeśli nie to będą kolejne. Tak podchodzę i już jestem spokojniejsza. Po ostatnim kryzysie ogrodowym jestem jakoś dziwnie spokojna i wyluzowana: Rośnie? - cudownie! Nie? - wymienić, to tylko rośliny. ps. już jestem na 150

Ajka, jest na szczęście wiele roślin wieloletnich lubiących glinę 













 



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies