Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Johanka77 22:59, 04 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Moja Droga! Nie przeprasza się za to, że istnieje jakieś życie poza Ogro, gdzie czasem (z naciskiem na czasem) musimy się zaangażować.
To normalne
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Marlenaa 08:40, 05 sie 2021


Dołączył: 21 paź 2012
Posty: 1333
Bardzo ładna dynia U mnie, w tamtym roku, na kompoście same wyhodowały się pomidorki koktajlowe i ziemniaki z obierek
Możesz uwierzyć, że ja nie mam hakonechloa. Taka dyskusja u Ciebie na jej temat, że chyba będę musiała to zmienić
Miejska zieleń bardzo się zmieniła w ostatnich latach i całe szczęście. W Białymstoku też jest coraz lepiej, bardzo dużo łąk kwietnych zrobili i domków dla owadów. Ludzie robią sobie zdjęcia wśród roślinności, szczególnie oblegane są place i ronda ze słonecznikami
____________________
krowy, staw i my
Alija 08:52, 05 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Dynia piękna. to właśnie jest fajne w ogrodzie, że zdarzają się czasem takie bonusiki. To bardziej cieszy, niż te wysiane, wypieszczone (przynajmniej ja tak mam).
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
sylwia_slomc... 10:48, 05 sie 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
U mnie rosną dynie zamiast ogórków, ogórki powodzi nie przetrwały, za to w kompoście musiały być nasiona dyń i te poczuły się świetnie Ogród nie zając nie ucieknie, a życie dopada każdego Rozumiemy
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BASIA8 10:58, 05 sie 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Dynia pięknie urosła Ja tez czasem tak mam że mało jestem, ale później wiadomo nadrabiam. W tamtym roku przed domem miałam niespodziewaną siewkę- myślałam że ogórek, ale Mama mnie uświadomiła że nie ogórek. Zostawiłam siewkę i urosła potężna dynia ozdobna- miała mnóstwo owoców, które rozdałam w pracy koleżanką - dla każdego starczyło
Buziam Cię Mocno. Z naciskiem na mocno
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Brzozowadzie... 13:32, 05 sie 2021


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Martka napisał(a)
Brzozowadziewczyno, witaj! Hakonechloa potrzebuje luźnej gleby, ponad wszelką wątpliwość, piaski wzbogacone są bardzo wdzięcznym podłożem, glina oczywiście stwarza dużo gorsze warunki. Mieszałam glinę z korą i piaskiem, dopiero w to sądziłam, ale niestety coś poszło nie tak, może sadzonki trefne, może przepodlewałam, może kora nieprzekompostowana, może wszystko na raz. Bez nawozów organicznych to ja teraz w ogóle niczego nie sadzę Wiórków ani hemoglobiny nie stosuję, mam jakiś wewnętrzny ruch oporu, może niesłusznie? Drzewa muszą sobie poradzić, daję im czas, jeśli nie to będą kolejne. Tak podchodzę i już jestem spokojniejsza. Po ostatnim kryzysie ogrodowym jestem jakoś dziwnie spokojna i wyluzowana: Rośnie? - cudownie! Nie? - wymienić, to tylko rośliny. ps. już jestem na 150


Marto, podejście mamy podobne - człowiek uczy się pokory w stosunku do przyrody - na siłę się nie da, czasem trzeba się pogodzić z tym, że coś umiera.
Rozumiem podejście do wiórków i mączki, miałam podobne dylematy, ale myślę, że to jest ostatni etap wykorzystania zwierząt, trzeba by chyba zatrzymać wcześniejsze ogniwa. Choć może się mylę. Z drugiej strony myślę, że natura wraca do natury i to jest jakieś kojące dla mnie.
P.S. Podziwiam Twoją determinację
















 



____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Joann 15:09, 05 sie 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Macham!
____________________
Joanna Ogród długi
mrokasia 15:45, 05 sie 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
No też coś, dopiero dziś się zorientowałam, że sobie Twojego wątku nie zaznaczyłam. Ale - już naprawione .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
daredevil 16:44, 05 sie 2021

Dołączył: 08 cze 2021
Posty: 3572
Marta jak tam Twoje trawy?

Pokojarzyłam że masz glinę, jak i ja... i mam wrażenie że jak punktowo ulepszasz glebę, to jak leje robią mi się w tych miejscach miednice z wodą... tak jakby woda spływala ze zbitej gliny i zatrzymywała się tam gdzie coś posadziłam... może to nie służy Twoim hakonkom?

Ja sobie tak lawendy załatwiłam...
____________________
https://www.ogrodowisko.pl/watek/11118-podkrakowska-wies-foliak-kury-i-my
Martka 18:49, 05 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanka77 napisał(a)
Moja Droga! Nie przeprasza się za to, że istnieje jakieś życie poza Ogro, gdzie czasem (z naciskiem na czasem) musimy się zaangażować.
To normalne




Marlenaa napisał(a)
Bardzo ładna dynia
Możesz uwierzyć, że ja nie mam hakonechloa. Taka dyskusja u Ciebie na jej temat, że chyba będę musiała to zmienić
Miejska zieleń bardzo się zmieniła w ostatnich latach i całe szczęście. W Białymstoku też jest coraz lepiej, bardzo dużo łąk kwietnych zrobili i domków dla owadów.


Hakonechloa powinna trafić do każdego ogrodu na O., uznaję to wręcz za nasz powszechny obowiązek Białystok podziwiałam rok temu, uważam, że to bardzo dobry kierunek, kilka lat temu jeszcze sytuacja wyglądała dużo gorzej.

Alija napisał(a)
Dynia piękna. to właśnie jest fajne w ogrodzie, że zdarzają się czasem takie bonusiki. To bardziej cieszy, niż te wysiane, wypieszczone (przynajmniej ja tak mam).


O tak, rozumiemy się u mnie ta dynia to hit, dynamika jej przyrostu najpierw mnie zachwycała, potem trwożyła Koper z kompostu też zachwyca. Walory użytkowe i estetyczne na równi. Ten z siewu nie przeżył mszyc.

BASIA8 napisał(a)
Dynia pięknie urosła W tamtym roku przed domem miałam niespodziewaną siewkę- myślałam że ogórek, ale Mama mnie uświadomiła że nie ogórek. Zostawiłam siewkę i urosła potężna dynia ozdobna- miała mnóstwo owoców, które rozdałam w pracy koleżanką - dla każdego starczyło


Basiu, taka sama historia u mnie, jeśli tylko nie weźmie jej jakiś grzyb, to też będę rozdawała zapowiada się plon obfity.





Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies