Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Roocika 22:07, 05 sie 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Świetna dynia
U nas ogórki dopiero zaczęły, są pyszne takie własne Pomidory nie chcą dojrzewać a widzę, że chyba już zaraza krzaczki dopada
Śmiesznie nazwałaś hortensje, pomysł że stojakiem super. Ostatnio w vlogu Kasi oglądałam jak się sznurkami wiąże te hortki
Swoim trawom dawałam w głębszy dołek warstwę żwirku, żeby nadmiar wody tam spływał Czy to coś dało to nie wiem, chociaż przesadzone w ten sposób 2 jeżówki rosną w bagienku i jeszcze nie zgniły
Buziaki Marta
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Johanka77 22:27, 05 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Twoja hakone jest bardzo... lekka

Ładne te rabatki!
Proso jakie masz?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:29, 05 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A! Obręcz pierwsza klasa!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agatorek 23:29, 05 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13218
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Ale tak po prawdzie, to na naszym typie gleby najlepiej rosną rozplenice, miskanty i molinie.
Hakonki chyba wolą lżejszą, przepuszczalna glebę.


Ha, wiedziałam co robię tzn nie wiedziałam, ale tak mi się przypadkiem zrobiło, że mam miskanty, rozplenice i molinie .
Mój strach przed hakonkami jest po prostu instynktowny .

Martka, świetna obręcz na hortki . Wyglądają duuuużo lepiej jak stoją
Wszystkie rabaty wyglądają już super.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
nyna76 11:33, 06 sie 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1683
Hej, wpisuję się i czytam od początku wątek, kibicuję i pozdrawiam.
Też jestem w temacie hakonek.

Dziewczyny doradziły nasadzenia i czytam co dla nich najlepsze. A ja mam dzienen maści szary nibh piasek niby pył ..
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
ajka 22:45, 06 sie 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 4002
Fajna ci ta dynia wyrosła. U mnie jeszcze na dynie trzeba trochę poczekać. Za to kabaczki muszę codziennie zrywać. Rosną jak głupie.
Patrzę na te twoje rabatki i ani jednego chwasta nie widzę. Jak ty to robisz? Podobno czasu na ogórd nie miałaś.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Gruszka_na_w... 23:01, 06 sie 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Rojodziejowa napisał(a)
Grzuszuniu, a proso? Raczej na piach, nie? Northwind mi się zamarzyło...
Ale dziś oglądałam live’a od Słowińskich, że u nich na polu daje radę, nie pokłada się na glinie, mimo, że prosa potrzebują przypuszczalnej gleby


Proso to też nie na glinę. U mnie z kilkunastu sztuk zostało jedno. Na żyznej glebie pokłada się, czasem wygniwa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Iwona100 21:14, 07 sie 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Ogród u Ciebie się zapełnia i coraz bardziej dojrzewa .Pięknie.

Odnośnie gaury to mam taką samą jak Ty i jeszcze odmianę Graceful White. Ta druga jest niższa i jestem z niej bardzo zadowolona. Moja była zimą okryta i ładnie przezimowała.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Martka 10:19, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Gardenarium napisał(a)
Pełzające hortensje ale się uśmiałam. U mnie piją wodę z jeziora hhihihi tak się położyły


Danusiu, hortensje potrafią A dziś nie dość, że rozkwitł u mnie mój pierwszy w życiu anemon, to jeszcze przyjechał z Przypek Zachwycam się i biegam do niego od rana

Martka 10:22, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
MiluniaB napisał(a)
Dynia zacna
Prawda klony lubią deszcz najbardziej taki drobny


Miluniu, ale zaraz po dyni zadziwy moje wzbudza róża Ascot, wciąż prawie kwitnie, w dodatku obficie.


Mam też Piano, choć jak pisałam, czerwień nie jest moim kolorem, ale tej róży sprawiedliwie trzeba przyznać, co jej.


Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies