Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 10:48, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwona100 napisał(a)
Ogród u Ciebie się zapełnia i coraz bardziej dojrzewa .Pięknie.

Odnośnie gaury to mam taką samą jak Ty i jeszcze odmianę Graceful White. Ta druga jest niższa i jestem z niej bardzo zadowolona. Moja była zimą okryta i ładnie przezimowała.


Iwonko, gaury są zachwycające. Ta niższa mnie interesuje, bo wysoka zaczęła się bardzo panoszyć
Dla Ciebie zdjęcie przedogródka.
Martka 10:50, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rojodziejowa napisał(a)


Juz się chyba wyleczyłam. Teraz dumam nad miskantami


Polecam, są piękne, ale oczywiście rezerwuj na nie dużo miejsca, 1,5 metra szerokości rabaty na jedeni. Choć są odmiany nana, niższe, jednak także dość szerokie.
Iwona100 11:11, 08 sie 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Przedogródek super.

Mam też różę Ascot i uwielbiam ją.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Rojodziejowa 11:23, 08 sie 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8661
Martka napisał(a)


Polecam, są piękne, ale oczywiście rezerwuj na nie dużo miejsca, 1,5 metra szerokości rabaty na jedeni. Choć są odmiany nana, niższe, jednak także dość szerokie.


Mam gracki, wsadziłem je tak, że pewnie będę je musiała wkrótce przesadzić, na razie są młode i malutkie. Teraz szukam kwitnących wysokich. Nie pamietam, masz jakieś?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Alija 13:23, 08 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Martka napisał(a)


Klony lubią deszcz...







Piękne te Twoje klony, aż mnie nachodzi, żeby jakiegoś przygarnąć. Mam tylko jesionolistny
z biało-zielonymi liśćmi.
Podpórka do hortek fajna, czytałam gdzieś (może na ogrodowisku, nie pamiętam), że sprawdza się też podwiązywanie dość szeroką gumą (niektórzy stosują stare rajstopy, wsród liści nie widać), wtedy pędy się nie łamią.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 19:10, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwona100 napisał(a)
Przedogródek super.

Mam też różę Ascot i uwielbiam ją.


Właśnie oglądałam po raz enty Twoją wizytówkę, jest się czym cieszyć... zauważyłam Ascot oraz oczywiście wiele pięknych róż... Czy w wolnej chwili wrzuciłabyś fotkę swojej rabaty przytarasowej? Jestem jej obecnego wyglądu bardzo ciekawa
Martka 19:23, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rojodziejowa napisał(a)


Mam gracki, wsadziłem je tak, że pewnie będę je musiała wkrótce przesadzić, na razie są młode i malutkie. Teraz szukam kwitnących wysokich. Nie pamietam, masz jakieś?


Asiu, mam szpaler 17 metrowy z M. Gracillimus (nie pytaj, czy prawdziwe, bo nie znam się na tym i nie mogę brać udziału w dyskusji na temat prawdziwości W każdym razie są to olbrzymy prawie 2 metrowe i szerokość osiągają zbliżoną. W szpalerze sadziłam co metr, więc nie mają miejsca na rozpychanie na szerokość, ale do przodu wychylają się na dobry metr.



Poza tym dwa Gracillimusy siedzą w innych kątach ogrodu, tam to już prawdziwe fontanny. W tym roku dosadziłam jeszcze 5 M. Morning Light i dwie niskie odmiany miskantów: Yaka Dance i Adagio. Te dopiero testuję.


Martka 19:29, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alija napisał(a)


Piękne te Twoje klony, aż mnie nachodzi, żeby jakiegoś przygarnąć. Mam tylko jesionolistny
z biało-zielonymi liśćmi.
Podpórka do hortek fajna, czytałam gdzieś (może na ogrodowisku, nie pamiętam), że sprawdza się też podwiązywanie dość szeroką gumą (niektórzy stosują stare rajstopy, wsród liści nie widać), wtedy pędy się nie łamią.


Alicjo, jeśli te palmowe nie sprawdzą się w moich warunkach, to będę dosadzała Strzępiastokory i Tatarski Ginnala.
Moje hortensje są młode., kupiłam je w czerwcu bodajże, są mocno podpędzone i mają przez to bardzo cienkie pędy. W przyszłym roku powinno być lepiej. Rajstopy w ogrodzie stosowała jedna z moich Babć jednak tego ogrodu nie wspominam miło, nie można nam w nim było nic...
Martka 19:40, 08 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanko, wrzucam bliższe ujęcia prosa:
Warrior


Heavy Metal


Wiaan, moja Caradonna po ścięciu na początku lipca odrosła i nie zauważyłam, aby ślimaki jej bardzo dokuczały.






sarenka 19:46, 08 sie 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Martka napisał(a)


Asiu, mam szpaler 17 metrowy z M. Gracillimus (nie pytaj, czy prawdziwe, bo nie znam się na tym i nie mogę brać udziału w dyskusji na temat prawdziwości W każdym razie są to olbrzymy prawie 2 metrowe i szerokość osiągają zbliżoną. W szpalerze sadziłam co metr, więc nie mają miejsca na rozpychanie na szerokość, ale do przodu wychylają się na dobry metr.



Poza tym dwa Gracillimusy siedzą w innych kątach ogrodu, tam to już prawdziwe fontanny. W tym roku dosadziłam jeszcze 5 M. Morning Light i dwie niskie odmiany miskantów: Yaka Dance i Adagio. Te dopiero testuję.



To aktualne zdjęcie?
Moje w tym roku dzieliłam i aż tak wysokie jeszcze nie są.
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies