Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 19:23, 09 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś w pracy łapałam motyla. Wpadł nie mógł trafić do wyjścia.

Johanka77 20:15, 09 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Rabata świetnie wysypana!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 20:30, 09 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanko, dziękuję, będę tak wysypywała kolejne metry. W związku z tym zapotrzebowanie na zielsko rośnie i trochę mniejszy żal, że czasu na pielenie brak. Kompost mi rośnie
Ty dziś nabyłaś nowe hakonki, a ja wróciłam z pracy kompletnie zbita z pantałyku: co jest do ch.... z tymi hakonkami? Zaczynam myśleć, że chodzi jednak o jakość sadzonek???


Oto dwie z 30 nowo posadzonych wyglądają po 2 tygodniach tak! Ale inne, posadzone jako duże sadzonki, rosną i mają się nieźle! O co chodzi? Podpędzone? Gdy wyrzucałam te padnięte stare, w bryle korzeniowej znajdowałam garść kuleczek nawozu. Może tu też jest taki problem?? Jeśli je jeszcze posadzę w ziemię z obornikiem przekompostowanym, to już nadmiar? Zaczynam przestawać myśleć  
Juzia 20:40, 09 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
U ciebie z hakonkami jak u mnie z tujami
Nie wiadomo o co chodzi...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Judith 20:51, 09 sie 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10032
Pisałaś kiedyś, ze u Ciebie rosną w słońcu. Może to to?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
ElzbietaFranka 21:04, 09 sie 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13936
Martka napisał(a)
Johanko, dziękuję, będę tak wysypywała kolejne metry. W związku z tym zapotrzebowanie na zielsko rośnie i trochę mniejszy żal, że czasu na pielenie brak. Kompost mi rośnie
Ty dziś nabyłaś nowe hakonki, a ja wróciłam z pracy kompletnie zbita z pantałyku: co jest do ch.... z tymi hakonkami? Zaczynam myśleć, że chodzi jednak o jakość sadzonek???


Oto dwie z 30 nowo posadzonych wyglądają po 2 tygodniach tak! Ale inne, posadzone jako duże sadzonki, rosną i mają się nieźle! O co chodzi? Podpędzone? Gdy wyrzucałam te padnięte stare, w bryle korzeniowej znajdowałam garść kuleczek nawozu. Może tu też jest taki problem?? Jeśli je jeszcze posadzę w ziemię z obornikiem przekompostowanym, to już nadmiar? Zaczynam przestawać myśleć  



U mnie też specjalnie hakomy nie rosną. Mam 2 kępy jedna rośnie w pełnym słońcu i rozrasta się. Nawet wiosna z niej zrobiłam rozsadę, ale słabiutko rosną. Druga mam w półcieniu rośnie, ale bez zachwytu. Nie wszystkie rośliny się w danym ogrodzie przyjmują. Nie mam ręki do powojników.

Na pewno prawie wszystkie rośliny są przed sprzedażą dokarmiane i jak jeszcze przy posadzeniu dasz im dobroci to roślina głupie ma za dużo tego wszystkiego. Moim zdaniem wyciągnij opłucz korzenie i posadz w ziemi nawet z Kretowin (ubogiej).
Jak sądzę rośliny z donicy to rozrywam korzen i otrzepuje trochę z ziemi wtedy rośliny się lepiej przyjmują.

Tuje problemy? Albo przelane i choroba grzybowa się wdała tzw hytoftoroza. Jak zaczyna żółknąc podlać i opryskać magiczna siła. Podlac środkiem Previcur lub Proplant.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Juzia 21:16, 09 sie 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38804
ElzbietaFranka napisał(a)



Tuje problemy? Albo przelane i choroba grzybowa się wdała tzw hytoftoroza. Jak zaczyna żółknąc podlać i opryskać magiczna siła. Podlac środkiem Previcur lub Proplant.


Tujom już nic nie pomoże. Już dawno ziemie gryzą

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Yenna 11:37, 10 sie 2021


Dołączył: 08 kwi 2021
Posty: 585
Smutno mi razem z Tobą. Szkoda, że nie wszystkie hakonki się przyjmują
____________________
Marta z Vengerbergu
eVka 11:48, 10 sie 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Hakonki lubią kompostową, próchniczą wilgotną ziemię. U mnie w miejscach gdzie taka jest rosną jak szalone a gdzie słabsza ziemia albo mniej wilgoci rosną słabiej.
____________________
Wiolka5_7 12:10, 10 sie 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20616
Nie wiem co się dzieje z twoimi hakonkami bardzo szkoda,że kolejne wylatują...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies