Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Johanka77 16:19, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Johanka, Paweł, ojej, ale mnie dokarmiliście w ten deszczowy dzień Waszymi fotkami. Piękne graby macie! Ach! Och! Johanki widziałam wcześniej, ale Paweł to naprawdę z tym wątkiem muszisz coś zrobić !

Grabiarka to od dziś moje drugie imię Bo oto stało się w międzyczasie tak: wjechał znienacka dostawczak zapowiadany na sobotę (dziś czwartek...) i stwierdził, że on tu jakieś drzewa ma. No naprawdę, że tak szybko załatwię sprawę, to nie spodziewałam się, w 6 godzin 6 grabów. Oraz... boję się tego tempa!!!

Ustawiłam drzewa na próbę, a jakże by inaczej, i jest tak!

Trzy tu w części ogrodu za domem, na rabacie grabowej z Hakonechloa i cisem w kostkach



Trzy przed ogrodzeniem, pod spodem będzie pewnie też dosć ascetycznie, ale ... na razie trzeba posadzić drzewa.



Johanka, dzięki za namiar na Magdę Arbuzową obejrzę zaraz. Pa!



Super graby kupiłaś!
Mady wizytówka tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6250-ogrod-niby-nowoczesny
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 16:22, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
pawel2806 napisał(a)
Odmiany hakone ci nie polecę bo sam nie jestem pewien jaką mam, wiem tyle że jest zielona . Zdjęcia zostawię, a co do linek na blaszaku to jesienią zostały posadzone 3 powojniki bylinowe xdurandii co prawda one są niebieskie a w ogrodzie mamy w większości białe kwiaty, ale były na promocji więc cena zrobiła swoje


Ja mam hakone Beni Kaze. Jest super i nie za wielka. Polecam.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
MiluniaB 16:34, 15 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
To na dobre zaczyna się u Ciebie dziać - będę śledziła poczynania. Tylko zdjęć rób dużo
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Johanka77 16:51, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka skąd Ty jesteś? Z jakiej części Polski?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Martka 20:55, 15 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Johanka, lekki wschód od W.
Johanka77 21:02, 15 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Martka napisał(a)
Johanka, Mazowsze, lekki wschód od W.


O! To moje rodzime okolice M.M.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
dominka 22:04, 15 kwi 2021


Dołączył: 21 sie 2014
Posty: 598
Martka szybko uwinęłaś się z grabiami. Wysyłkowo, czy stacjonarny sklep?
Ja szukam fastigiaty.
____________________
Aga- Zielony AZYL
Martka 22:48, 15 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agnieszko, tak, znalazłam fastigiatę stacjonarnie, odkryłam przy okazji poszukiwań cisa. Zostało im jeszcze kilkanaście sztuk 3m.
Agatorek 23:09, 15 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Marta, czy Ty bierzesz jakieś dopalacze? ;; (żartuję oczywiście ).

Akcja o 8 rano w szkółce bardzo mnie rozbawiła . Wyobraziłam sobie jak przebierasz nogami pod bramą i wpatrujesz się w zegarek .

Graby super
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Mary 23:32, 15 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Martka napisał(a)
Mary, dziękuję, że zajrzałaś, obejrzałam tą odmianę, czy albostriata nadaje się też do półcienia? W opisach szkółek tak, ale jak w praktyce?

Widzę, że już Wiola odpowiedziała. Kilka osób na forum ma tę odmianę w warunkach skrajnych od słońca do cienia. Można je obejrzeć wpisując Albostriata w wyszukiwarce postów.
Zaproponowałam tę odmianę, bo zastanawiam się czy zielona nie zleje się z liśćmi hortensji.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies