Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 10:12, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Znacie ten stan histerii ale uprasza się, już nie podrzucajcie kolejnych wątków Dopóki Danusia nie zmodyfikuje funkcjonalności forum, aby można było jakoś szybciej przerzucać się na strony i wyszukiwać tylko posty ze zdjęciami, to ja już nie siadam do żadnego nowego wątku!!!

Agatorek, Lidka, Milunia, Johanka, tak, jak się nie ma co się chce, to się pole ma ale pewnie, z tym polem da się wiele zrobić, najlepiej to wiecie. Widzimy dziury i braki, a nie potrafimy spojrzeć radosnym okiem na to, co już jest, to koniecznie muszę u siebie zmienić !!! Dziękuję Wam za super myśli

Johanka, zielona hakonechloe jest już po rozmowach kwalifikacyjnych A działka leśna to bardzo dobry pomysł, czy zanosi się na nowy wąteczek u Ciebie?

Martka 18:21, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Droga do warzywnego raju jeszcze daleka, jednak to już poważny krok naprzód.

Tu już prawie historyczne ujęcie, bo stary warzywnik zniknie, w zamian będzie rabata z klonem Atropurpureum.


Nowy warzywnik będzie miał ciut lepszą oprawę. Skrzynie są dwie, jedna 4m, druga 3 m, szer. 1 m. Czyli zagon i zagonek. Dziś odbyło się skręcanie, moc pomocników. W ruch poszły płaskowniki i kątowniki plus wkrętarka. W efekcie:







Teraz trzeba:
- osadzić
- ścianki wyścielić folią
- przygotować podłoże z dużą zawartością dobra.

Cdn.


 
Iwona100 18:44, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 715
Hejka. U Izy Ursy podoba mi się ,że wspaniale wkomponowała piękne drzewa liściaste w swój ogród. Według mnie drzewa muszą być też w ogrodzie. Widziałaś jej Ambrowca -str. 1206.Cudo. Zobacz ,jak Danusia posadziła w trawniku też Ambrowca / Zimozielony ogród przy białym domu str. 135 /. Nie musisz czytać całego wątku . Jak masz sporą działkę to możesz fajnie dopasować sobie drzewa. Ale spokojnie sobie wszystko przemyśl.
Ten stan histerii to chyba większość przeszła. Ze mną też tak było ,jak odkryłam Ogrodowisko .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
MiluniaB 18:50, 17 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Martka jaki jest tytuł wątku wspomnianej przez Ciebie Marty Arbuz i Iwony100?
Nie znam tych wątków, a chętnie zajrzę.

Warzywniak tworzysz i widać, że daje Ci to dużo radości
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Martka 21:20, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Milunia, ogród Magdy to https://www.ogrodowisko.pl/watek/2564-ogrod-niby-nowoczesny-ale i Iwona100 ma wizytówkę, właśnie się ujawniła powyżej Twojego postu

Z warzyw nie chcę rezygnować, choć nie nastawiam się na wielkie uprawy bo tylko 7m2, ale głównie klimaty sałatowe, ziołowe i oczywiście marchew, pietruszka naciowa, trochę buraków.
Martka 21:25, 17 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwona, u Ursy jestem dopiero na 400setce, ma kobieta talent ogrodowy i dobre filtry na obiektywie wszystko razem powoduje, że bardzo przyjemnie się ogląda.
Zgoda, drzewa muszą być, posadziłam w tym roku moje pierwsze liściaste. Sztuk łącznie 13. Działka ma 1000m, dużo tu nie mogę posadzić, sąsiedztwo bardzo wrażliwe na liście lecące z drzew i wysokie drzewa też odpadają, nie mam na nie miejsca, nie ma zgody sąsiadów, więc jest jak jest.
sylwia_slomc... 21:45, 17 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82142
Martka napisał(a)
Johanka, może faktycznie zakupy sprawiają wrażenie szalonej zakupoholiczki, ale nic z tych rzeczy jednak bardzo sobie biorę do serca ten wpis, obiecuję przystopować z Hakone. Dziewczyny, ja na urządzanie ogrodu czekałam naprawdę wiele lat, bo czas miałam tylko na przelecenie z kosiarką raz na tydzień. I nie chce mi się już bawić w cierpliwość... Moja siostra będzie urządzała ogród za kilka lat, to dostanie w prezencie cały nadmiar.

Johanka, mam hicksii od 3 lat i myślę, że zanim urośnie z jednego kostka, o jakiej myślę, to trzeba kilku sezonów. Tak długo czekać nie chcę. Planuję kostki różnej wielkości, będę sadzić co ok. 30 cm, więc kostka metr na metr to będzie 9 cisów, mniejsze z 4 i całkiem małe z 1 cisa. Chcę efektu.

Johanka, takie porady też bardzo lubię graby wezmę w takim razie fastigiata na front przy ogrodzeniu/cisach.

Johanka, Lidka, Hakone chyba zredukuję, jak radzicie. Liczyłam jedną na 60-80 cm odległości i tyle mi wyszło.

Johanka, hortensje - są różne szkoły jak gęsto sadzić, wypośrodkowałam, żadna z zapytanych dziewczyn nie napisała, że ma co 2 m, raczej 1,20-1 lub nawet gęściej.

Lidka, dziękuję, oni mają mały wybór, chyba ze dwie aktualnie, wszystko albo wyprzedane albo w produkcji.

Sylwia, Koniora nie znam, to był Kacz...s, jeśli pytasz o Wrocław.

Dobrej nocy wszystkim


Konior koło Bielska
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwona100 21:45, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 715
Też uważam,że Iza ma niesamowity talent. Uwielbiam jej ogród.

To masz typową działkę budowlaną . 13 drzew to już sporo. Fajnie . Tak ,sąsiadów się nie wybiera.
Super będzie warzywnik. Bardzo ładnie wyglądają te skrzynie.
Miłej niedzieli .
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Agatorek 22:07, 17 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Martka, skrzynie pierwsza klasa. Super wykonanie .

A z tymi drzewami, to nie mogłabyś mieć ani jednego wyższego drzewa? Warunki zabudowy są takie?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą zgodą sąsiadów.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MiluniaB 22:21, 17 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3389
Znalazłam - dzięki
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies