Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Mary 23:37, 15 kwi 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Agatorek napisał(a)
Marta, czy Ty bierzesz jakieś dopalacze? ;; (żartuję oczywiście ).

Akcja o 8 rano w szkółce bardzo mnie rozbawiła . Wyobraziłam sobie jak przebierasz nogami pod bramą i wpatrujesz się w zegarek .

Graby super

W czasach przedcovidowych często jeździłam do pobliskiego centrum ogrodniczego w sobotę na 8 rano. Czekanie na otwarcie się zdarzyło.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
edi75 08:05, 16 kwi 2021


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 2151
Jak tak patrzę i czytam.. to co ja tutaj robię.Tempo Marta mas sprinterskie...
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Wiolka5_7 11:46, 16 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
Super graby

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:48, 16 kwi 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20615
pawel2806 napisał(a)
na prośbę Martki (listopad 2020, nie mam ładnych zdjęć z sezonu lato 2020), daj znać jak zobaczysz usunę.



Pawle ,ale masz piękny ogród !
Koniecznie załóż wątek
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Iwona100 18:24, 16 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 714
Marta super zakupy i tempo ekspresowe. Ale jak zrobisz ,to roślinki będą już rosły .
Polecam Ci wątek Izy Ogród pod lasem /jeśli jeszcze tam nie trafiłaś /. Ma piękny ogród i wypasione Haconechloa.
____________________
Iwona Wizytówka-Ogród na Zagórzuświętokrzyskie
Martka 23:12, 16 kwi 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mamy taki stan rzeczy: wpadłam w histerię! Wszystko pod wpływem dopalaczy tzn. lektury ogrodów Magdy Arbuz, ale jeszcze bardziej Ursy Maior, które mi podrzuciłyście Johbold textanka i Iwona100. Do tego zaczęłam poczytywać wątek Mary, Marysiu z rowerem... i ujrzałam park z tysiącem róż... bo oto moim wielkim pragnieniem... jest ogród w drzewach! U siebie takiego klimatu nie wyczaruję. Plan jest zatem taki, na emeryturę przenoszę się blisko dużych drzew, zabieram najcenniejsze rośliny wzorem Miluni i urządzam mały ogródek..... to tyle marzeń. A rzeczywistość? Brutalnie mokra, jutro zbijanie skrzyń (czekam od miesiąca), fotki będą, dużo, bo warzywnik przeprowadzi się w nowe miejsce.

Z innych rozdarć, wciąż dumam nad trawami i ich doborem, jestem bliższa wyboru zieleni niż żółtych odcieni Hakonechloa i carrexów na rabaty z Limelight i Annabelle. Jak już coś mi się podoba bardzo, np. carrex Frosted Curls lub Phoenix Green, to mam nie te stanowiska. Będę jednak szła w kierunku raczej "trawiastej" zieleni lub zieleni z białymi paskami (Mary i Wiola, dzięki za if. o Albostriata), także ciemnej butelkowej zieleni. Czuję, że mój ogród nie będzie za mocno kolorowy?...

Co do tempa, Edi75, to znasz to przychodzi taki moment, jak z budową domu, że zaczyna się dziać i czujesz się jak w środku toczącej się kuli potem zmieniamy kulę z ogrodowej na inną, forum z ogrodowego na inne... życie to etapy.

Dziękuję Wam za wszystkie wpisy i wsparcie. Bardzo. Dobranoc
Agatorek 23:18, 16 kwi 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13362
Też mi się marzy ogród wśród drzew, ale no cóż, jak się kupuje działkę po jakimś polu, czy łące, to nie można się spodziewać, że będą tam rosły dorodne drzewa (piszę o sobie).

Martka, jest jeszcze jedno wyjście. Zamiast przenosić siebie do drzew, możesz przenieść drzewa do siebie. To kosztuje miliony monet, ale nie jest nierealne .
Zresztą, do emerytury, to Ci te drzewa już porosną, te, co masz lub teraz kupujesz
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MiluniaB 23:22, 16 kwi 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mądre przemyślenie, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma Ogród tworzysz piękny - nie jedna osoba o takim marzy, albo chociaż o namiastce takiego. Mi się w główce zupełnie poprzestawiało - oglądałam piękne ogrody, wzdychałam, że też bym tak chciała mieć, a teraz nadal oglądam i podziwiam, ale mojego ogródeczka bym nie zamieniła na żaden inny
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Johanka77 06:29, 17 kwi 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Hej!

Po pierwsze nie płaczemy
Ogrody Magdy i Izy są piękne, ale Ty będziesz miała swój niepowtarzalny. I możesz się na nich wzorować. A nawet zrzynać!
Choć lasu Ursy faktycznie nie zerzniesz

Hakone koniecznie zielona. Ty nie masz cienia a zielona lepsza na słońce.

A działkę leśną kiedyś sobie kupisz.
Ja np kupiłam 200 M z domkiem w lesie nad jeziorem. I tam będzie ogród Ursy i Malgol oraz April
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
LIDKA 09:13, 17 kwi 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7305
faktycznie te leśne ogrody sa piękne, maja jakaś taka aurę nie do podrobienia na gołym polu jak u mnie. Do wszyskich wymienionych dorzucę jeszcze Ogród z Uśmiechem, pod lasem pełen róż i ptaków.

Jak to mówią: jak się nie ma co się chce to się polubi co się ma!
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies