Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 22:29, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Judith napisał(a)
Martka, ja mam rozplenice hameln przy różach tak jak Ty planujesz - jeden rządek przed, jeden za różami .
To jest w zakątku z ławeczką, jedno zdjęcie zobaczysz u mnie na stronie 105 (ostatnie zdjęcie na stronie) - nie widać tu wprawdzie, ze rozplenice są przed i za różami, ale coś tam widać .

Fajnie wyglada ta kanciasta rabata do której dodałaś cisy .


Judith, byłam, podziwiałam, wobec czego wiele przemawia i u mnie za rozplenicą. Słońce lubi. Glinę lubi. Ciemnozielony kolor z różem róż wygląda świetnie. Mniej lubię fazę tych kotków, przyznaję, ale może polubię?

Ta kanciasta rabata będzie jeszcze powiększona o pas na trawy przed różami. Być może właśnie rozplenice. Na wiosnę. Pas rozplenic będzie w kształcie litery L.

LIDKA napisał(a)
Marta a jakby te rabate z 3 zdjęcia przedłużyc w strone drogi .
Na tym zdjeciu za koreanką są cisy na kostke. A jakby tak za koreanką dac róże a kostke cisową po prawo , patrząc na 3 fotę?
Wtedy koreanka moglaby zostać.

Przez te różane rozkminki nabieram ochoty na wiecej róż. I myślę....
Lubie do Ciebie przychodzić.


Lidka, muszę zaznaczyć, że mój aparat w telefonie bardzo przekłamuje rozmiary, ma dziwne algorytmy, przedłużenie rabaty w stronę drogi możliwe, ale niewielkie, bo przy ogrodzeniu też rabaty i też zechcę może powiększyć, trawnika kawałek zostawić jednak trzeba poszerzenie przewiduję, ale tylko na jakieś 0,7 m na pas niskich traw. Zaglądaj, ja lubię do Ciebie . Cebulki wsadzone?



LIDKA 22:42, 16 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Martuś
Wsadzone moje cebule w przedogrodku miedzy trawy a hortki.
W wytloczkach w kępki po kilka cebulek.
I już czekam na wiosnę
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 22:45, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorek napisał(a)
Martka, pięknie na rabatach

Co do turzycy raureif [...] Posadziłam w tym roku (mam ją już na innej rabacie), nie wiem jeszcze jak z zimowaniem, ale wiem, że ma ją KasiaCS i April i chyba im nie przemarzała.


Dziękuję Kasia ma ciut cieplej, mam wrażenie, i zaciszniej. Aprilowa leśnie i też dość zacisznie. Moje warunki nie przystają, ale spróbować warto, w tym roku zamówiłam 7 sztuk w Al..., zapłaciłam i okazało się, że nie ma już, bo ktoś sprzedał przez pomyłkę. Odpuściłam i nie mam do dziś.

Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tę owsicę wieczniezieloną mam u siebie. Wpada w lekko niebieskawy odcień. Bardzo wcześnie kwitnie, bo już na początku czerwca. Przez pierwsze dwa/trzy lata nie wymagała cięcia, ale teraz już ją corocznie tnę. Nie lubi nadmiaru wilgoci (ma wtedy tendencję do wygniwania). Kocha słońce.
Tak wygląda na początku czerwca.


Haniu, masz bogatą kolekcję traw trawarium duża jest faktycznie ta owsica, kiedy kwitnie Ciekawa propozycja, różanka z nią do przemyślenia. Jeśli możesz, to zostaw zdjęcie. Buraczki faktycznie dorodne

kompost i obornik działają cuda

basia3012 napisał(a)
Mnie buraczki też zachwyciły. Na czym one tak urosły?
Przepiękne rabaty, kanciki wzorcowe. No i te proste linie. Lubię takie.


Kompost i obornik działają cuda Kanciki nie są jeszcze "tymi kancikami", trzeba je będzie dopracować, ale zostawiam to na przyszły sezon. W tym zrywam darń i dosadzam na dopieszczanie będzie czas.



Martka 22:54, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Roocika napisał(a)


Bardzo fajnie wymyśliłaś tą rabatę i kostki pasują super
Liściaste dają Ci dużo radości kolorkami, pięknie

Skrzynki masz już posprzątane, nie wiem czy ze swoimi zdążę.

I jakie buraki Cudnie

Korę będziesz wysypywać z worków i składać na pryzmę?


Asiu, liście nas cieszą jeszcze korę będę wysypywać na pryzmę. Inaczej w workach nic się nie zadzieje. Część też wrzucam do kompostownika. Od tego roku. Jak z niego wczoraj wybierałam kompost, to trafiłam właśnie na taką korę, cała pięknie czarna, idealna do sadzenia Na wysypywanie rabat chyba aż taka czarna być nie musi, ale niech już mikroorganizmy nadgryzą Skrzynki gotowe na zimę. Została tylko pietruszka naciowa i szałwia (zioło). Ciekawe, czy szałwia zimuje? ... Bardzo ją lubię w kuchni.

LIDKA napisał(a)
Martuś
Wsadzone moje cebule w przedogrodku miedzy trawy a hortki.
W wytloczkach w kępki po kilka cebulek.
I już czekam na wiosnę


Tak, od tego momentu można odliczać dni do wiosny Super, będzie pięknie. Czy tę rabatę z cebulowymi dobrze widzisz z okien?
Martka 22:58, 16 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Nowa12, wrzucam zdjęcie Lady of Shalott, mała jeszcze, ale rozłożysta na dobre 80 cm .
Gruszka_na_w... 23:13, 16 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Martka napisał(a)


Została tylko pietruszka naciowa i szałwia (zioło). Ciekawe, czy szałwia zimuje? ... Bardzo ją lubię w kuchni.



Szałwia nie dość, że zimuje, to jeszcze pięknie kwitnie. Jest szalenie miododajna.
Po kwitnieniu trzeba ją przyciąć o połowę. U mnie szałwia lekarska rośnie na rabacie ozdobnej. Cudna jest.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Joann 23:59, 16 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martko, jestem pod wrażeniem prac u Ciebie! te kostki z cisa będą świetne! W ogóle ta rabata z nimi, ten kącik mi się bardzo podoba Co do traw, nic od siebie nie dodam, bo, jak napisała Agatorek, też błądzę Pomimo, że nabieram ochoty na róże, to jednak pokusiłabym się o obwódkę dla nich. Jeśli nie bukszpany, bo wiadomo, że nie, to może znów cisy albo suchodrzew?
Martko, zarażasz powerem! Miłej niedzieli
____________________
Joanna Ogród długi
Milka 06:40, 17 paź 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Martka napisał(a)
Sobota częściowo w ogrodzie, częściowo na rozkminkach, ale udało się zrobić plan. Warzywniki uprzątnięte, ostatnie plony zebrane (buraki i marchew). Nastawię zakwas buraczany, bo to ten czas Rozplantowałam ziemię na różańce, wydłubałam trawę z kostki, ot, niby niewiele, a cały czas coś. I jeszcze podlałam ogród, jest naprawdę sucho. Trawowe rozkminki trwają w tyle głowy nieustannie
Dobrego weekendu!




Super jesienne kolory.
Widzę, że powstaje nowa rabata, cisy już rosną i planujesz kolejne nasadzenia.
Ciekawa jestem, co wybierzesz, będę zaglądać. czasami coś idealnie się zaplanuje, a potem nie koniecznie się sprawdzi, oby ciebie to ominęło, ja mam tak często, niestety
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Alija 13:07, 17 paź 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
Martka napisał(a)
Sobota częściowo w ogrodzie, częściowo na rozkminkach, ale udało się zrobić plan. Warzywniki uprzątnięte, ostatnie plony zebrane (buraki i marchew). Nastawię zakwas buraczany, bo to ten czas Rozplantowałam ziemię na różańce, wydłubałam trawę z kostki, ot, niby niewiele, a cały czas coś. I jeszcze podlałam ogród, jest naprawdę sucho. Trawowe rozkminki trwają w tyle głowy nieustannie
Dobrego weekendu!


Sobota bardzo pracowita. Plony z warzywnika, zdecydowanie bardziej obfite niż u mnie. : Brawo!
A to drzewko przecudnej urody, liście, jak wachlarze, kolorek piękny i kształt.
Miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Agatorek 13:45, 17 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka napisał(a)


Dziękuję Kasia ma ciut cieplej, mam wrażenie, i zaciszniej. Aprilowa leśnie i też dość zacisznie. Moje warunki nie przystają, ale spróbować warto, w tym roku zamówiłam 7 sztuk w Al..., zapłaciłam i okazało się, że nie ma już, bo ktoś sprzedał przez pomyłkę. Odpuściłam i nie mam do dziś.



No to chyba miałam farta, bo we wtorek te turzyce właśnie przyjeżdzają do mnie z alb.. (m.in. one). Ale wcześniej ich nie było.
Poprzednią dostawę miałam z Allegro od jakiegoś „nowego” (dla mnie) sprzedawcy, ładne sadzonki przyszły.

Oczywiście Kasia i Aprilek mają bardziej zacisznie. U mnie jest dość przewiewne , ale może nie będzie źle (jest za to idealnie dla róż ).
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies