Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 18:42, 15 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziś posadziłam przy różańce przed domem 36 cisów. Poszło dużo kompostu, kory przekompostowanej, mączki bazaltowej i dolomitu. Dwa prostokąty 3x6. Jutro wyściółkuję i postaram się zapanować nad trawą pożerająca kostkę. Pamiętamy, że jodła koreańska będzie stąd przesadzona w marcu.


Zamówiłam też oranżerię. Klamka zapadła, natomiast ... nie wiem, jaki kolor profili, czarny czy antracyt. Mam to doprecyzować do poniedziałku. Skłaniam się ku czarnemu. Realizacja za 4 miesiące, a realnie wiosna.

Poza tym zamówiłam korę i zamierzam ją przekompostować do wiosny.


Zebrałam pozostałe dynie hokkaido.


Martka 18:48, 15 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W ogrodzie kwitnie bodziszek Rozanne, róże Chopin i Ascot, ale prawdziwymi terminatorkami okazały się gaury Lindheimera, trafnie ochrzczone przez Renię Ryśkę jako plątanina kabli




Pogoda taka sobie, nie marudzimy jednak, bo tu jeszcze wciąż sporo prac na liście.
Która mocno mi się wydłużyła...
1. przygotować rabatę na róże obok oranżerii
2. (chyba) przesadzić hortensje Annabelle na nową rabatę (której jeszcze nie ma...), a w ich miejsce posadzić róże Desdemona (będzie sadzenie w kartonach i wymiana gleby z kwaśnej na neutralną, taczka w akcji)  
3. posadzić róże (będą w listopadzie)
4. posadzić 500 cebulek
5. przygotować warzywnik do zimy, wyrwać buraki i przerobić

LIDKA 18:55, 15 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Marta, Ty i Aga z ogrodu z zegarem to tytanki pracy.
Podziwiam
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 18:57, 15 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lidka, dziękuję wszystkie trzy tak mamy widzisz, ubywa trawnika
LIDKA 19:03, 15 paź 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Ja mam przymusowy stop.
Ale nie całkiem. Jutro przyjedzie siostra i mi pomoże wsadzić tulipany.
Huuura

Pokazywałam mężowi Twoje miskanty i bedziemy sadzić taki szpaler koło placu basenowego jak go zrobimy. Zgapiam bezczelnie .
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Agatorek 22:06, 15 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martka napisał(a)
Dziś posadziłam przy różańce przed domem 36 cisów. Poszło dużo kompostu, kory przekompostowanej, mączki bazaltowej i dolomitu. Dwa prostokąty 3x6. Jutro wyściółkuję i postaram się zapanować nad trawą pożerająca kostkę. Pamiętamy, że jodła koreańska będzie stąd przesadzona w marcu.




Kurde, przypomniałam sobie, że miałam mączkę dawać do dołków pod cisy (posadzone w poniedziałek) . No cóż….

Śliczne tło ma leżąca kora . Mam nadzieję mieć taki (lub podobny ) szpaler .

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 22:11, 15 paź 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Martka napisał(a)
Dziś posadziłam przy różańce przed domem 36 cisów. Poszło dużo kompostu, kory przekompostowanej, mączki bazaltowej i dolomitu. Dwa prostokąty 3x6. Jutro wyściółkuję i postaram się zapanować nad trawą pożerająca kostkę. Pamiętamy, że jodła koreańska będzie stąd przesadzona w marcu.




Rewelacja!!!!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Roocika 22:17, 15 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Super się u Ciebie dzieje i plany zacne U nas lista rzeczy do zrobienia przed zimą długa ale tylko w małym stopniu związana z roślinami, raczej z ogarnianiem przestrzeni, chociaż nie, cebule i skrzynie to do roślin można zaliczyć?
Jestem ciekawa oranżerii, aż do wiosny trzeba będzie wytrzymać ?
Edit. Dyńki miałam pochwalić
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Adela 22:27, 15 paź 2021


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Martka napisał(a)
Dziś posadziłam przy różańce przed domem 36 cisów. Poszło dużo kompostu, kory przekompostowanej, mączki bazaltowej i dolomitu. Dwa prostokąty 3x6. Jutro wyściółkuję i postaram się zapanować nad trawą pożerająca kostkę. Pamiętamy, że jodła koreańska będzie stąd przesadzona w marcu.


Taką dużą jodłę będziesz przesadzać? Mam też do przesadzenia jodełkę karłową balsamiczną, bo już ją klony zakryły. Chyba wiosną się zmobilizuję, skoro Ty nie boisz się przesadzać tak okazałej

Kiedyś też robiłam sobie plan robót w ogrodzie czy w domu i punkt po punkcie realizowałam.
Teraz tyko planuję czego nie zrobię dzisiaj, zrobię jutro, albo i nie
____________________
Ela - Moja ostoja
Judith 22:53, 15 paź 2021


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9910
Nie znam kontekstu, jednak z tego co widać na zdjęciach stwierdzam, ze mnie ta jodła w tym miejscu pasuje .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies