Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Wiaan 14:02, 29 cze 2022


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5323
Alija napisał(a)


Marto, zachwycam się Twoimi różami, przepiękne. Lady Emma ma niezwykły kolor, podobnie jak Jude, obydwie bardzo mi się podobają. U mnie straszna mieszanka i w ogóle za gęsto, trzeba by chyba coś zmienić.
Pozdrawiam.


Jest przepiękna i też mi chodzi po głowie zmiana mojej gęstwiny, ale czy można róże przesadzać?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Martka 14:09, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicjo, gdzie chcesz przerzedzić? Cały urok w Twoim buszu O stawie nawet nie chcę marzyć, temperatury właśnie znów skoczyły

Judith, Aneto, skoro takie wyznania padają, to ja też dodam, że zaczęły mi się podobać róże w kolorze ... żółtym! Szczególnie, jak zobaczyłam u Mirkaka i Antracyta róże Golden Celebration. Ciekawe, Judith, kiedy zaczną mi się podobać róże czerwone

Girls, znów upały, w biurze pracowało mi się znacznie lepiej, ale w przerwach nie mogę się nie zachwycać Lady Emmą... nie gorąco, ale namawiam

Sprzed chwili


Edit: Gdyby ktoś chciał się zachwycić tym bodziszkiem Espresso z tyłu, to można Że genialne towarzystwo etc.






Martka 14:15, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiaan napisał(a)


Jest przepiękna i też mi chodzi po głowie zmiana mojej gęstwiny, ale czy można róże przesadzać?


Tak, ale teraz bym tego zdecydowanie nie robiła, bo nie będą kwitły, na wiosnę polecam, sprawdzony sposób Bardzo sobie chwalę podział na rabaty w odcieniach różu i na te pomarańczowo-brzoskwiniowo-herbaciano-kremowe tony.
Martka 14:18, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Z ciekawostek wrzucam też zdjęcie Bupleurum, rodzima nazwa to przewiercień, wysiałyśmy równolegle z Zuzą i Mgduską, u Zuzy już obskakuje kolejne bukiety, u Mgduski nie zaskoczył w ogóle, u mnie tuż przed kwitnieniem. Jest śmieszny, nie wiem, czy powiedzieć, że rośnie na boki, czy też w przód i w tył.
Tak wygląda z boku/przodu

Tak zaś z przodu/boku.

Płaski, ale ma zabawny kolor liści, pięknie zatrzymuje poranne krople rosy, ma teraz wysokość ok. 30 cm.
Martka 14:22, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Oraz z innych, w przerwie od pracy - czy też raczej „po przerwie na pracę” opieliłam rabatę z Desdemoną. Ku mojemu zdziwieniu pod ściółką ziemia jest wilgotna!
Widok przed i po

Roocika 14:28, 29 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Martka napisał(a)
Hortensje Bobo podczas masowej produkcji pączków

A taka sytuacja z Annabelle:


Limelight wyrosły na metr.

Końcówka czerwca… nie sądziłam, że hortensje już się załapią…


Fajnie, szybko ten czas leci ehh...
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 14:30, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Juzia napisał(a)


Hahaha!
Jeszcze się nie otworzyły!
I chyba w tym sezonie kolorowo nie będzie.
Nie wiem czy ludzie boją się jechać na wschód, czy już pieniędzy nie mają przez te cyrki, które rząd odwala.
Jest pusto. Narzeka cała branża.

To se wybrałam moment


Juziu, kto to mógł przewidzieć, co się zadzieje na świecie i na Wschodzie... ale że aż tak? Bardzo mnie zmartwiłaś tą wiadomością. Myślę, że stopy procentowe/raty kredytów i koszty energii zrobiły swoje. Dobiją przedsiębiorczość i tak uzdrowią gospodarkę... Ostatnio mam bardzo czarne myśli, ja, niepoprawna optymistka. Obie mamy czarne kwiaty w donicach, myślisz, że to zamiast czarnej flagi dla naszych myślli?
olciamanolcia 14:31, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Martko żółta róża przemawia do mnie coraz bardziej Z bielą i fioletem komponowałaby się fantastycznie .
U mnie na chwile obecną jest „ bezdomna” ale postanowione - posadzę ja do reszty róż i będzie istny melanż
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 14:36, 29 cze 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Justyno, ta Twoja jest piękna od razu mi wpadła w oko i zobaczyłam ją w towarzystwie bieli i różnych odcieni fioletów. Ja bym ją posadziła na oddzielnej rabacie
olciamanolcia 14:51, 29 cze 2022


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7149
Nie ma miejsca już na nowe rabaty niestety tzn zawsze można trawę zerwać .
Ale byc może jak posadzę te żółta w moją rabatę tzw bigosową to zabiorę z niej dwie hortensje i dorzucę szałwie i przetaczniki
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies