Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Mgduska 22:01, 30 cze 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak to jest z tym deszczem - wczoraj Gdańsk nawiedziły co najmniej dwie piękne ulewy, w Gdyni ZERO opadów. Teraz podobnie. Ogród mam w pobliżu Gdyni i czekam, aż mi znów napełni zbiorniki.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 22:18, 30 cze 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Martka napisał(a)

Oranżeria znów się przydaje. Lubimy tu przesiadywać w deszczu, nie ma to miejsca zbyt często, sytuacja-rarytas.



Nie dziwię się, że lubicie w niejprzesiadywać. Nie wychodziłabym z tej oranżerii prawie wcale... no chyba, że w taką pogodę jak miałam dzisiaj (36stopni w cieniu i wilgotność olbrzymia)
Widoki bardzo ładne, a co to będzie za rok?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 23:43, 30 cze 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martka napisał(a)

Hortensje drzewiaste Annabelle pędzą!





Annabelki pięknie wybujałe. Ale Miskant też nie chce być gorszy . I gumballe, jakie grubaski!

U nas dziś bez opadów, kilka godzin temu grzmiało, teraz „się błyska”, deszcz zapowiadany na noc, oby , chociaż we wtorek porządnie zmęczyło, na razie nie jest tragicznie.

Ze swoimi hakonkami widocznie miałam szczęście. Na razie jeszcze nie posadzone, ale pięknie falują na stole roboczym . Przyszedł i na mnie czas hakonkowy. Chyba jestem dość podatna na sugestie obrazkowe z forum. Najpierw róże, a teraz trawy .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 00:22, 01 lip 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6633
sylwia_slomczewska napisał(a)
Kurcze ale kusisz mnie tą Jude the obscure.


Mnie też Ale chyba dlatego, że nazwę "obskurnej" róży jestem w stanie zapamiętać, a reszta nazw mi ulatuje
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Roocika 08:16, 01 lip 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Świetnie, że masz tą oranżerię i jest na co popatrzeć

U nas przeszła porządna burza i ładnie popadało.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Martka 10:46, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
DarioB, miałam bardzo ambitne plany czerwcowe, nadal mam te same szybko... Wiosna zimna, teraz za gorąco, wciąż coś przeszkadza

Elu, nazwę podałam w poście, tylko adres pisany łącznie. Prześlę Ci jeszcze na priv, jeśli coś umknęło. Barwinek gratis mnie ubawił ... to się wysilili Na żywo - to trzeba by objechać pół Polski Wciąż mam w planach wizytę w Pęchcinie, wciąż coś wypada, nawet czas na kilkadziesiąt kilometrów trudno czasem zorganizować. Z opadami liczę na jutrzejszy dzień.

Haniu, nadmiarów trochę Ci zazdroszczę, wczorajszy deszcz bardziej wyparował, ziemia była pyłem, teraz jest trochę mniej suchym pyłem, sytuacja się nie zmieniła jakoś zasadniczo. Stację robię prawie zawsze, gdy zanosi się na opady, taca lub duża misa, coś płaskiego, wiem wtedy konkretnie, ile spadło wody LEH i JdO wymagają zdjęć aparatem, komórkę to zadanie przerasta

Mgdusko, zawsze pada nie tam, gdzie powinno oraz nie tyle, ile powinno i nie tak jak powinno.

Zuzo, słoneczne, letnie dni oznaczają dla oranżerii temperatury dobrze powyżej 40 stopni tam się wtedy siedzieć nie da. Ale już wieczorem lub w deszczu - to co innego. Dodatkowo bez komarów, prawie, bo pewnego wieczoru zaczęły się pojawiać ... okazało się, że jest jakaś szpara pomiędzy moskitierą... hmmm, jak to, odstaje? A no odstawała, bo okazała się - uwaga - PRZYKLEJONA TAŚMĄ DWUSTRONNIE KLEJĄCĄ! To nie żart! Zagroziłam sądem, dziś ma przyjechać i montować naprawdę

Aguś, ambrowce gumball bardzo przyrosły w tym sezonie i nadal to czynią, trochę się martwię, czy nie złamią się pod naporem i podczas jakiejś wichury, bo pnie mają nadal bardzo cienkie, jakby podkładki nie przyrastały proporcjonalnie do góry. Hakonkami trzeba się zarazić, dla mnie to trawa nr 1, szczególnie gdy faluje na wietrze, wciąż mam przed oczyma hakonki nad stawem u Danusi. Moja wizja rabaty - łanów hakonechloa z cisowymi kostkami jeszcze potrzebuje 2-3 lat.

Magaro, można też sadzić bez pamiętania nazw nasze babcie pamiętały, że są floksy, astry, dzielżany i róże, a my mamy już tyle gatunków i odmian w obrocie. Po co sobie głowę zaprzątać? ...

Roociko, to chwasty Ci ruszą Oj, jest niby na co popatrzeć, ale coraz mocniej brakuje mi dużych drzew (kilku chociaż, nie kilkunastometrowych)! Temu trudno jest zaradzić.























Martka 10:52, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jeszcze raz dla Sylwii i Hani Jude de Obscure w różnych odsłonach. Do znudzenia




Martka 10:52, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Pierwszy floks, miał być fioletowy

Oraz urocze i delikatne kwiatostany Bupleurum/przewiercienia.

Martka 11:02, 01 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Udanego weekendu i dobrych odpoczynków
Joann 14:06, 01 lip 2022


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Martko, kusisz różami świetna jakość zdjęć! Można z nich zrobić mała galerię w domu, gdzieś na korytarzu, pięknie by wyglądały w czarnych ramach.
Melduję, że roze posadzilam, dziękuję za instrukcję
Dziś jadę do LM bo w radio ogłosili, uwaga, festiwal roślin. No i ja na ten festiwal jadę :*
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies