Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

mirkaka 15:28, 02 lip 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Martka napisał(a)


Ostatni wieczór czerwca... nie mogę w to uwierzyć... że już lipiec???...




Widzę, że podobnie to odbieramy.. U mnie już widać takie jesienne pajęczyny na tujach..
Trzeba się cieszyć, że jeszcze całe dwa miesiące lata
U mnie trochę popadało, ale to kropla w morzu.. zazdroszczę Gruszce
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Gruszka_na_w... 22:00, 02 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
mirkaka napisał(a)


Widzę, że podobnie to odbieramy.. U mnie już widać takie jesienne pajęczyny na tujach..
Trzeba się cieszyć, że jeszcze całe dwa miesiące lata
U mnie trochę popadało, ale to kropla w morzu.. zazdroszczę Gruszce


Gradu wielkości piłek golfowych? Nie polecam. Można się było najeść strachu. Mieliśmy wielkie szczęście, że obyło się bez strat.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Alija 22:32, 02 lip 2022


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8756
Martka napisał(a)
Jeszcze raz dla Sylwii i Hani Jude de Obscure w różnych odsłonach. Do znudzenia



Różana piękność.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Martka 23:34, 02 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Joann, czy w związku z festiwalem będą jakieś premiery? Zdjęcia robione aparatem mają inną głębię, za to komórką pstryk i są pod ręką i można od razu rozesłać spam bliskim

Mirko, hortensje i jeżówki już wkroczyły do akcji. Niektóre róże robią sobie u mnie przerwę, inne nadal w produkcji. Jude, Alexandra of Kent i Desdemona. Kolejne pączki szykują też Munstead Wood. Masz rację, trzeba się cieszyć Spędzam w ogrodzie tyle czasu ile się tylko da.

Haniu, na szczęście, bo grad potrafi wyrządzić wiele szkód, to wiemy. W 2013 uszkodził elewację i ramy okienne sąsiadom, przeszła burza stulecia, jakiej mieszkańcy nie pamiętali. Mnie przed stratami uratował wtedy dość mocno wysunięty okap, załatać trzeba było tylko 3 drobne dziury w tynku.

Alicjo, to jest rok róż w moim ogrodzie. Nie sądziłam, że tak obficie zakwitną, większość sadziłam w listopadzie z gołym korzeniem.


Martka 23:43, 02 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny, czy wiecie może, co to są za stworzenia? Gąsiennica jest duża, ma jakieś 5-6 cm. Podobną widziałam na grujeczniku, a może to nawet ta sama, próbowałam ją przegonić stamtąd.

Zaintrygowała mnie także ta ćma siedząca na warzywniku. Czy ktoś zna?

Przyznam, że po raz pierwszy łaziłam po nocy z latarką i oglądałam ogród - wszystko jest inaczej, ogród przestaje należeć do nas, pojawiają się żaby, pełno ćmo-podobnych, pierwszy raz widziałam niektóre ślimaki na sałacie, spotkałam bardzo dużą gąsiennicę na grujeczniku, tego wszystkiego nie widać za dnia. Polecam taki spacer
 
Martka 23:51, 02 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czas jeżówek.

Czas czosnków, których cebulki niebawem będę wydobywać z archeologiczną precyzją, czekają mnie wykopaliska Nie doczytałam, że tak potwornie się mnożą, skazując nas na wieczną walkę ze szczypiorkiem…

Dziś przez cały dzień pieliłam. Zaciskałam zęby. Przecież niedawno poświęciłam temu kilka dni … Znów?
Szczawiku mniej, skrzypu więcej i ostów. Czy kiedyś ogarnę ogarnianie ogrodu???
Chyba niechcący usunęłam siewki liatry, takie długie lancetowate liście podobne do trawy, czy to mogła być ona?
Gruszka_na_w... 14:33, 03 lip 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Martka napisał(a)
Dziewczyny, czy wiecie może, co to są za stworzenia? Gąsiennica jest duża, ma jakieś 5-6 cm. Podobną widziałam na grujeczniku, a może to nawet ta sama, próbowałam ją przegonić stamtąd.

Zaintrygowała mnie także ta ćma siedząca na warzywniku. Czy ktoś zna?

Przyznam, że po raz pierwszy łaziłam po nocy z latarką i oglądałam ogród - wszystko jest inaczej, ogród przestaje należeć do nas, pojawiają się żaby, pełno ćmo-podobnych, pierwszy raz widziałam niektóre ślimaki na sałacie, spotkałam bardzo dużą gąsiennicę na grujeczniku, tego wszystkiego nie widać za dnia. Polecam taki spacer
 


Wujek G podpowiada, że może to być brudnica nieparka (ćma i jej dziecię)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 15:18, 03 lip 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, dziękuję, to może być ona, choć nie ma tych sterczących "uszek" które widzę u nieparki. Reszta pasuje. Powieszę sikorkom jedzenie na gałązkach grujecznika, będą potrzebne. Ogromna jest ta gąsienica i ćma także. Chyba tylko wydaje nam się, że ogród jest nasz
Juzia 23:21, 03 lip 2022


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38645
Martka napisał(a)
Czas jeżówek.


Chyba niechcący usunęłam siewki liatry, takie długie lancetowate liście podobne do trawy, czy to mogła być ona?


Fajne te delikatne jeżówki! Takich nigdy nie miałam

To mogły być niestety liatry...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Agatorek 01:07, 04 lip 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martuś, to ten czosnek aż tak bardzo się mnoży? Też mam ich kilka…
Czy to będzie jak z werbeną, że myślałam, że się nie odrodzi po zimie, a tu nagle wyskoczyło mi srylion siewek? . Wczoraj, przy pieleniu kostki (niedługo mogłabym wziąć kosiarkę ), znalazłam dwie siewki werbeny między kostkami, baaaardzo daleko od jakichkolwiek werben.

Chyba nie będę jednak chodzić po nocy z latarką. Za dnia widuję różne dziwne stwory, w nocy wolałabym tego uniknąć .
A Ty chodziłaś z ciekawości, czy miałaś jakiś cel?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies