Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 09:00, 25 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, nieprędko tam się pojawię, ale kiedyś na pewno, zapisuję adres na mapie 1000 miejsc, które trzeba zobaczyć before you die

Mrokasiu, jeśli All Gold w donicach mają się dobrze, to nie ma wstydu, mobilność jest w trendach U mnie z siedmiu kupionych All Gold ostały się cztery, natomiast trzy muszę przesadzić, słońce je przypala, zdecydowanie nie ich miejscówka. Moja partia macry zakupiona w Al. Krakowskiej - 5litrowe sadzonki - przeżyła i ma się bardzo dobrze. Pozostałe źródła to czarna seria. Podejrzewam, że były fatalnie podpędzone.

Agatorku, wszystko prawie można rzucić do ziemi, jest to niestety kwestia tego, czy grzyby lub ślimaki nie będą pierwsze, czy trafisz z opadami i wilgotnością. Z rozsady szanse są większe, ale dlaczego nie próbować bezpośrednio. W tym roku planuję kupić sobie regał cieplarniany na kółkach, w zależności od pogody będę go trzymać w jadalni przy dużym oknie, przesuwać do oranżerii lub na taras. To bardzo przyjemne uczucie, gdy w maju możesz sadzić własne sadzoneczki na rabaty Ja do cierpliwych nie należę, ale właśnie dlatego wysiewy są fajne, bo sezon ogrodowy można rozpocząć znacznie wcześniej

Mgdusko, dobrze, że o tym oznaczaniu przypominasz. Wiosenna pokusa dosadzenia czegoś w gołe miejsce... jest wielka. Orlaya jest tak piękna, że mam na liście do wysiewów. Posiałam eksperymentalnie do ziemi naparstnice, zobaczymy, czy coś z nich będzie. Zdziwiona byłam wielkością nasion, jak pyłek, prawie ich nie było widać w woreczku.


Martka 09:16, 25 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
O poranku obserwowałam trzmiele na anemonach.
Nadlatuje.

Pobiera pyłek, po czym objedzony, "wytacza się" z kwiatu

Odlatuje z pełnymi kieszeniami.

Martka 09:36, 25 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Kolejny krzaczek dumnej Jude w pąkach. Nie mogę się nadziwić temu fenomenowi. To pierwszy sezon, a co będzie w następnych?
antracyt 09:38, 25 sie 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11747
Trzmieli w tym roku dostatek za to motyli u mnie o wiele mniej ilościowo i gatunkowo.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Agatorek 09:40, 25 sie 2022


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Mgduska napisał(a)


Wszystkie dające samosiew Marchwie, orlaye, maki, lwie paszcze. Te wszystkie możesz rzucić przed zimą, wzejdą, kiedy ziemia się nagrzeje. Tylko dobrze oznacz miejsce, żeby nie zapomnieć


Super wiadomość, dzięki !
Jak nie zapomnę, to zrobię to przed zimą .

Martuś, narazie nie było u mnie „bezdomnych” ślimaków, może uda się coś wysiać
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Martka 09:20, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuza, motyle u mnie były krótko. Być może susza spowodowała spadek apetytów? lub jakości pożywienia jeżówkowego? ...



Aga, zdecydowanie warto próbować Później jest tyle radochy z tych wysianych jednorocznych...

Martka 09:23, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jedne z ostatnich porannych widoczków sierpniowych, gdyż sierpień planuje się zakończyć lada chwila.
Cieniste zakątki, rarytas wciąż jeszcze w moim ogrodzie.

Ten pieris - lubię za kolory przyrostów i pokrój.




MartaCho 09:24, 26 sie 2022

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2205
Jakie to impresjonistyczne! Jak u Moneta prawie tylko kosmosy zamiast maków Śliczne!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 09:30, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Olivie lubię za zwarte krzaczki. Nie wypuszczają niepotrzebnych pędów, kwitną obficie. Obok dosadziłam dzielżanów Sombrero.

Marchew Dara chyba właśnie zorientowała się, że czas najwyższy zakwitnąć, z dnia na dzień nastąpiła eksplozja koszyczków.

Tuż przed nią do kwitnienia poderwała się po raz kolejny Ascot. Nad nią góruje proso Warrior lub Heavy Metal. ... nie wiem, które z nich. Ale góruje

Limelight mają chyba stanowisko idealne. Glina dobrze trzyma wilgoć. Podlewane bardzo rzadko, mimo to w świetnej formie. Gorzej z obwódką, nie chciała tu rosnąć hakonechloa, to rozumiem, ale też nie chce specjalnie sesleria jesienna. Może w takim razie rozplenice? Żeby tak co sezon myśleć nad oprawą dla nich? Niewyobrażalne!




Martka 09:34, 26 sie 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Marto, dziękuję obłędne są te kosmosy


Róże też się starają Czują na plecach oddech konkurencji




W przyszłym tygodniu wyprawa po drzewa!

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies