Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

LIDKA 21:58, 24 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 6902
Marta narobiłaś mi apetytu.
Staramy się zdrowo jeść to wypróbóję z chęcią.
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Martka 22:16, 24 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Lidka, zapiekankę zrób koniecznie robię jeszcze zapiekaną brukselkę z serem feta, skrapiam oliwą, ale nie każdy lubi brukselkę. Ja ją uwielbiam, mimo że jest trochę upierdliwa w obróbce
Joku 22:36, 24 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Co jest podstawą tej zapiekanki (te największe elementy na spodzie), bo nie rozpoznaję .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
anuska2507 22:37, 24 sty 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Martko, ja piekłam buraki z batatami i jarmużem
przepis
A na Twoją szklarnię czekam z niecierpliwością Jestem ciekawa, na jaką się zdecydowałaś.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Martka 23:21, 24 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Jolu, wrzucam przepis
1) bakłażana kroję w plastry, w każdy plaster wcieram trochę soli i czekam pół godz, aż puści sok. Plastry wyciskam i "miętoszę" trochę. To ważny krok, bakłażan nie będzie gorzki.
2) wyciskam ząbek czosnku do oliwy z oliwek, dodaję posiekaną bazylię (jeśli nie mam, to pietruszkę lub dodaję suszoną gotową)
3) na to rzucam co mam, ser feta jest idealny, pomidorki, mogą być suszone pomidory.
Zapiekam przez pół h w 180.
1 bakłażan średniej wielkości wystarczy na dwie porcje.

Anusko, dzięki za pomysł, batatów już tak dawno nie piekłam Menu na weekend mam Szklarnia - mam nadzieję, że niedługo będę mogła w niej działać, wybrałam aluminiowe profile lakierowane w kolorze czarnym plus szkło.



Agatorek 08:58, 25 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Zapiekane warzywa wyglądają obłędnie , aż ślinka leci
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
April 09:03, 25 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Kordina napisał(a)


Kochana, Ty masz dwie prawe ręce albo jeszcze więcej do CUD ogrodu leśnego, Twój jest niepowtarzalny w swoim klimacie i nikt takiego nie ma. Za to radośnie jest patrzeć na absolutnie różne ogrody i zmagania choć nie wszystkie mi odpowiadają w sensie praktycznym, to uwielbiam podglądać i kibicować głośno lub w cichości ducha


Wiesz że na zdjęciach można wiele ukryć i wiele pokazać w sposób ciekawszy. Dopiero rzeczywistość weryfikuje
Ale bardzo dziękuję że tak myślisz. Jak ktoś we mnie wierzy, staram się bardziej
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:09, 25 sty 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Martka napisał(a)

April, hahaha pępkowe, ale tak, czujnie monitoruję sytuację jeszcze tydzień albo miesiąc czytam Twój wpis i wpadam w samozazdrosć ale potem biegnę do Twojego ogrodu na jesienne zdjęcia i czar pryska już nie sobie Kolor, faktura, światło, jak Ty to robisz?!? Myślę, że konstrukcja typu szklarnia i sosny mogą się faktycznie trochę wykluczać nie tylko ze względu na cień, to kruche drzewa... musiałabyś mieć bezpieczną odległość. Każdy coś ma, Ty sosny, ja szklarnię, choć o sosnach marzę, taki układ musi nas zadowolić, ale oczywiście możemy się odwiedzić i wymienić doznaniami






Wiesz, zupełnie nie pomyślałam o tych spadających sosnowych gałęziach. Faktycznie sporo tego i czasem bardzo dużo. Szklarnia byłaby bez szans. Muszę ci przyznać rację, zostaje nam wymieniać się doznaniami
____________________
April April podbija las Mazowsze
Joku 10:45, 25 sty 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12068
Dziękuje za przepis. Niestety, ani bakłażan ani czosnek to nie moja "bajka". Ale można stworzyć jakąś wariację w podobnym stylu.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Martka 17:24, 25 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Agatorku, taka pora roku, że trzeba ratować się warzywami w każdej postaci i ilości

April, zdjęcia nie wyczarują czegoś, czego nie ma zupełnie. Zawsze to tłumaczę Maglesce A że są mniej okazałe zakątki w ogrodach - to też sprawa jasna Altana w pełni szklana w lesie sosnowym nie, ale takie przeszklone ściany z daszkiem z czegoś trwałego, taki pokój ogrodowy, to jest jakaś alternatywa?... Widziałam u kogoś w ogrodzie takie cudo, w lesie sprawiłoby się idealnie... Tak sobie dumam na wypadek, gdyby kiedyś ziściło się moje marzenie o przeprowadzce do lasu i jeszcze się reanimuję po obejrzeniu Twojej jesiennej odsłony ogrodu

Jolu, absolutnie nie namawiam ja z kolei szerokim łukiem omijam cebulę i to w każdej formie i ilości, na szczęście mamy w czym wybierać 

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies