Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Joann 07:36, 14 sty 2023


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2031
Martko, jskie plany!!! U Ciebie to się będzie działo! Ten szklany domek idealnie będzie pasował w planowanym miejscu i jeszcze jest ławeczka...Twój ogród jest już nie do poznania! Tyle się w nim zmieniło!
____________________
Joanna Ogród długi
Alija 23:51, 14 sty 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8486
Martko, wspaniałe plany, już się cieszę na twoje relacje, będzie co czytać (uwielbiam twoje teksty) i oglądać.
Powodzenia.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Iwonka 15:52, 15 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4147
Martka z podziwem patrzę na rozmach prac. Nowy szklany domek na pomidory będzie miał świetną miejscówkę.
Nie ma nic lepszego niż działka, która nie tylko przynosi radość wizualną, ale też plony.
Moja siostra ma szklarnię i szczęśliwie wiem, jak smakuje pomidor prosto z krzaka. I jak pachnie...
Ja ten sezon poświęcam na dokończenie wszystkich rabat ozdobnych a w przyszłym roku na działce obok zaczniemy z warzywami. W tym roku spróbuję nieco grunt przygotować i posadzić choć parę krzewów owocowych.

Masz bardzo zgrabną działkę, płaską, kompaktową. Dobrze mieć szklarnię, skrzynie blisko domu.
Na pewno ładnie wszystko zaaranżujesz, wszystko co do tej pory zrobiłaś wygląda jak z katalogu.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Gruszka_na_w... 20:54, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Relacja będzie? Coś ku pamięci wypadałoby wkleić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 21:50, 16 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Karola, aktualnie czad daje mi w kość

Elu, nie ma na co czekać W domku szklanym nie są mi potrzebne zasłony w środku słonecznego, letniego dnia. Wtedy szuka się cienia i ten cień mam na tarasie. Domek szklany jest na inne okoliczności pogody. Na balkonie białe zasłony to co innego, z pewnością mają rację bytu.

Joann, zapowiada się, że będzie jeszcze mniej trawnika, a to mnie szczerze cieszy O Twoim ogrodzie mogę powiedzieć to samo, nie ten ogród zupełnie i są to zmiany, które z pewnością cieszą właścicielki

Alicjo, dziękuję, bardzo miłe słowa! Na szczęście zdjęcia zapowiadają się z sezonu na sezon coraz lepiej, jest nadzieja, że gdy pewnego dnia stracę wątłą wenę, nadrabianie tekstami pisanymi nie będzie już konieczne, bo zdjęcia ogrodu obronią się same

Iwonko, miejscówka na szklany domek jest nie do podważenia, w całym ogrodzie nie ma lepszej przenoszenie skrzyń to nie jest może bułka z masłem, ale wszystko da się zrobić. Wrzucę za chwilkę jakieś fotki. Trzymam kciuki za Twoje warzywne plany, masz spore pole do popisu Doświadczenie Siostry masz jak w banku, a to już wiele.
U mnie w pewnym momencie (zaledwie po 2 sezonach) satysfakcja z piękniejącego ogrodu przestała być pełna, do głosu doszło... (nie wiem sama skąd, może to te relacje Hani Gruszki i Karoli Daredevil?!?) a więc do głosu doszło marzenie o "smaczniejącym" ogrodzie. Ten rok traktuję jako testowy, taki rozbieg Płaska działka - nigdy bym na to nie zwróciła uwagę, że to zaleta działki gdyby nie Twój wpis ale w przypadku upraw warzywnych to niewątpliwie zaleta. Ale ten komplement z katalogiem, Iwonko, ja ukrywam "pewne rzeczy" i niedociągnięcia jak mogę

Haniu, relacja byłaby dłuższa, gdyby czas i lawina spraw nie toczyła się właśnie przez moje życie Wysłałam Ci dziś zdjęcie, ale zapomniałam, że mogło do Ciebie ewentualnie nie dotrzeć?
Martka 21:53, 16 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dziewczyny drogie, krótka relacja, fotograficzna, na opis i wyjaśnienia przyjdzie czas, na razie jest tak, że skrzynie stoją już w innym miejscu, ale część rabaty obok skrzyń jeszcze pozostała, wysadziłam tylko konieczne rośliny, to jeszcze wciąż styczeń i niekoniecznie dobry czas na przesadzanki. Dokończę w marcu, ale skrzynie musiały przewędrować na już, bo może się okazać, że za tydzień lub dwa będzie montaż. A może za dwa miesiące. Za sznurki pociąga w tym przypadku logistyka i transport.

W sobotę wystartowały prace. Tak było na starcie.



Tak później.


Dziś po pracy cd. Przenoszenie ziemi.


Magleska 21:56, 16 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18108
Martka Czekam na te fotki szklarnię zamawiałaś tam ,gdzie szklany domek ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Gruszka_na_w... 21:58, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Martka napisał(a)
Wysłałam Ci dziś zdjęcie, ale zapomniałam, że mogło do Ciebie ewentualnie nie dotrzeć?


MMS doszedł, tylko...mój ulubiony telefon ich nie otwiera (mam słabość do urządzeń z ograniczoną liczbą funkcji ). Domyśliłam się tylko, że robisz jakąś wielką rozpierduchę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 22:04, 16 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rośliny „wysadzone” z siodła. Niczego nie można być pewnym, a już najmniej miejscówki w TYM ogrodzie


Tak wyglada pobojowisko z drugiej strony.


Oprócz skrzyń dojdzie trochę rabat warzywno-kwiatowych z przewagą warzyw tym razem
Cdn.
Martka 22:10, 16 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
I dzisiejszy mms dla Hani pomidorowe akcenty bardzo ożywiły tempo prac


Maglesko, zdjęcia już się wgrały. Dziś wolno idzie

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies