Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 18:39, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Iwonko, Maglesko, Judith, dziękuję! Wszystko jasne, czyli nie ubzdurałam sobie tego, że z antracytem będzie lepiej
No i Zuza Antracyt też z pewnością będzie za antracytem

A ślimakom kolor będzie bez znaczenia. Tylko ich śladki będą bardziej widoczne.

Iwonko, wózek ma pewną wadę, która u mnie na płaskiej działce nie jest problemem. Nie ma hamulców. A może ma, a ja o tym nie wiem? Jutro sprawdzę. Poza tym świetny!

Maglesko, dzięki, to tylko mały warzywnik, wzdycham do Twojego. Przygotuj się na przestawianie skrzyń, to w pewnym momencie nastąpi Skrzynia 3m już wypełniona ziemią, dziś machałam przez godzinę, ależ mam teraz czerwone i gorące poliki Wózek na lekko pochyłym terenie może być mniej praktyczny, wydaje mi się, że jednak taczka, bo ją pchasz a nie ciągniesz. A pchać pod górę jest łatwiej niż ciągnąć za sobą pod górę... ?

Judith, czerń znika, to bardzo przekonujący argument! Takkk! Dzięki! Dla spójności machnie się pędzlem
Gruszka_na_w... 18:39, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Czarne skrzynie będą się mocno nagrzewały w słoneczne dni. Glebę w skrzyniach i tak jest trudno utrzymać w należytej wilgotności. Szare skrzynie nie będą zgrzytać z konstrukcją szklarenki.
Ale...ja mam skrzywienia U mnie w takich sytuacjach pragmatyczne podejście przeważa.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 18:48, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, jeśli zauważam problem przesuszania się gleby w skrzyniach, to w stopniu minimalnym. Myślę, że to zasługa kompostu. Rośliny w pełni lata porastają skrzynie i przewieszają się też przez nie, rzucając cień. To minimalizuje parowanie gleby. Warzywnik w przedogródku ma to do siebie, że domaga się rozwiązań estetycznych. Chcę zgrać, co się da, aby to był zgrabny zakątek. Malowanie nie jest niezbędne do życia, ale oczy będą spokojniejsze



Gruszka_na_w... 18:50, 17 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Spokój oczu jest najważniejszy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Martka 18:59, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mary 19:28, 17 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Proponuję zrobić zdjęcia i pomalować skrzynie w Paint.

Skrzynie są niskie. Ich kolor nawiązuje teraz do koloru obrzeża trawnika, kostki przed domem, płytek przed wejściem. Tak przynajmniej wygląda to na zdjęciach.
Czy czarny rzeczywiście będzie lepszy? Nie wiem.
Zielony odradzam. Chyba że pomalujesz te skrzynie w taki sposób, że nie będzie to jednolity zielony tylko jakaś faktura udająca np. gałązki cisów.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
LIDKA 20:22, 17 sty 2023


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7013
Podziwiam rewolucję. SKRZYNIE MALUJ. W Twoim ogrodzie ma być po Twojemu.

____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Rojodziejowa 20:42, 17 sty 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8379
Mnie ten szary nie przeszkadza. Faktycznie nawiązuje do reszty szarości. W sumie czerń w takiej ilości... czy jest jeszcze w jakimś innym miejscu w ogrodzie? Bo to, że profile czarne, to ok, ale one są takie lekkie w odbiorze.

Ale popieram to, co napisała Lidka: "Rób tak jak podoba się Tobie"
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 20:51, 17 sty 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11577
Ze względów estetycznych zdecydowanie jestem za antracytem, chociaż ze względów praktycznych miałam tą samą wątpliwość co Hania Plus taki, że wiosną w ciemnych skrzyniach ziemia się szybciej nagrzeje

Chociaż mam jeszcze jedną wątpliwość - jaką będziesz miała nawierzchnię między skrzyniami?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Wiaan 00:34, 18 sty 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5149
Jestem za antracytem Jejku ale się u Ciebie dzieje, widzę niezły power
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies