Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Gruszka_na_w... 22:42, 16 sty 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
O matulu! Trochę się zmordowałaś przy tym wybieraniu ziemi. Muszę przyznać, że wózek ogrodowy prezentuje się znakomicie. O wiele wygodniejszy do transportu donic niż taczka. Jak Ty to robisz, że front robót wygląda tak czyściutko?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mary 23:14, 16 sty 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Piękna pogoda dziś na te roboty. Wózek super.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agatorek 23:23, 16 sty 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13108
Martuś, przemeblowanie na całego, Ty to masz zapał .
Pytasz o warzywnik, ja narazie nie planuję (i w sumie nie mam zapędów w stronę warzywną), w sezonie biorę warzywa od mamy . Ale eM coś przebąkuje, pewnie będę musiała mu wyznaczyć jakiś teren, nie za duży . U mnie musiałby być albo ogrodzony, albo „domek”, z uwagi na szkodniki (te duże ).

____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Anda 07:10, 17 sty 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Niezłe przemeblowanie Roboty nie zazdroszczę, ale gdybym dzięki temu miała opcję na szklarenkę to też bym tak robiła
A jeszcze zapytam tak z głupia frant - ta rabata przed skrzynią… Będzie tam też przemeblowanie? Nie będzie przeszkadzać w dojściu?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 11:16, 17 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Aktualne ułożenie skrzyń - rewelacja - spójnie i estetycznie. Gdy obok stanie szklarnia, będzie szał . Ta szklarnia będzie ze szkła? - super widoki kolorowych warzyw zapewnione .
Martka, kto by pomyślał, że w niewielkim ogrodzie zmieścić można tyle różności i zachować przy tym spójność i elegancję . Nie mogę się doczekać realizacji .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Juzia 12:40, 17 sty 2023


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38576
WOW.

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Martka 17:55, 17 sty 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu, już wiem, że wózek sprawdza się do transportu donic, ścinek z rabat do kompostownika, do transportu darni (mam jej znów sporo do zdjęcia, będę składowała w jednym miejscu obok kompostownika na zapleczu) oraz do wożenia w różne miejsca narzędzi, najważniejsze są w wiaderku, a wiaderko w wózku, wszystko pod ręką. To na razie tyle obserwacji

Marysiu, jak napisałam Hani, wózek sprawdza się w wielu sytuacjach. Może potrzebuje trochę więcej miejsca do manewrowania niż taczka, ale poza tym widzę zalety, przewożenie donic, kory, ziemi i kompostu - to stale się dzieje w ogrodzie. Już po pierwszych pracach polecam.

Aga, zapał nie wziął się z niczego, pogoda może w każdej chwili zablokować prace, korzystam, dziś znów miałam godzinę pracy przed zmrokiem, jedna skrzynia już wypełniona ziemią. Muszę być gotowa przed montażem szklarenki, nie ma innej opcji Dni wciąż jeszcze krótkie. Przy okazji podziwiam, jak pulchna i kompostowa jest ta ziemia ze skrzyń. Zakładając je - wrzucałam tam dużo materii organicznej na spód, skorupki od jajek i co tylko było pod ręką. Warzywa od Mamy są poza konkurencją, masz na razie na czym działać Ogrodzenie warzywnika jest dobrym pomysłem, możliwości aranżacji jest wiele, ładne warzywniki są po prostu ładne

Ewo, oczywiście, że nasadzenia przed skrzyniami wyprowadzą się, ale - jak napisałam, czekam z tym na normalną porę roku czyli wczesną wiosnę. Teraz zabrałam z rabaty tylko to, co było konieczne do postawienia skrzyń. Dojście musi być, choć i tak będzie częściowo ograniczone od strony świerków. Niestety, coś za coś. W tej dłuższej skrzyni wzdłuż świerków będą rośliny nie wymagające częstych zabiegów pielęgnacyjnych i na późniejsze zbiory. W tej poprzecznej krótszej - z łatwiejszym dostępem i lepszym nasłonecznieniem - pomidory gruntowe i sałaty, to co często się zrywa. Obok skrzyń i szklarni będą jeszcze rabaty w gruncie, nie podwyższane, na kapusty, cukinie, buraki, botwinkę, marchew i selery.

Judith, ta spójność to ogromny komplement Doszukuję się jej, poszukuję jej, podążam, ale jeśli ktoś patrząc z boku ją zauważa, to już mam intersubiektywne podstawy do satysfakcji Obok szklarni z pewnością będę chciała wysiać kosmosy. Sprawdzają się w roli roślin ozdobnych. Ale w szklarni i na rabatach także nagietki Ivory Princess oraz aksamitki wąskolistne, ze względu na ich właściwości ochronne dla roślin przed żarłokami.

Juziu, WOW to fajne słowo, w obie strony czyta się tak samo

Dziewczyny, jak sądzicie, czy skrzynie warto przemalować na antracytowy? (ten obecny miał być antracytem, na opakowaniu taka była informacja...). Szklarnia będzie miała czarne profile plus szkło hartowane. Musi jakoś pasować do reszty. Zieleń zepnie wszystko, to pewne, ale czy z kolei nie będzie zbyt ciemno?













Iwonka 17:58, 17 sty 2023


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Głosuję na antracytowe skrzynie. Niestety Martka Dodatkowa praca, ale będzie pięknie.
Wózek rewelka, super do przewożenia donic.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Magleska 18:08, 17 sty 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Martka podziwiammmmm cudnie to sobie wymyśliłaś gdybym tylko miała zamiar mieć szklarnię ( co prawda mam zamiar ,ale kilka różnych względów każe mi nadal czekać na decyzje ) to też bym skrzynie przestawiała

a ....i jestem za przemalowaniem na antracyt

edit . wózek ogrodowy masz czadowy -chyba muszę też taki mieć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Judith 18:09, 17 sty 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Jestem za antracytem .
Czerń w ogrodzie znika, a nie dominuje . No i będzie spójnie .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies