Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Magleska 19:29, 04 lut 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18284
Martka ach i och co za piękne nowe cudo stoi w Twoim ogrodzie marzy mi się taka przeokrutnie

ciekawa jestem jak rozplanujesz pozostały kawałek warzywnika pisałaś coś o grządkach w gruncie ,oprócz skrzyń

Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
klara_lala 09:02, 05 lut 2023

Dołączył: 11 sty 2023
Posty: 73
Ale piękna szklarnia! Też planuję podobną zrobić, mi się jeszcze podobają wyginane u góry, tworzące taki łuk super i zazdroszczę
____________________
Klara Klara i ogród
Martka 17:30, 05 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Zuzo, ja myślę, że antracyt. A Ty jak to widzisz? Oczywiście prawdziwe są komentarze "to tobie ma się podobać", ale tu potrzebuję jakiegoś impulsu, opinii, bo sama do końca nie wiem. Wydaje mi się, że antracyt będzie dobry.

Patrycjo, czerni nie brałam pod uwagę. Mam wrażenie, że czerń przybrudzona/przykurzona wygląda średnio, antracyt więcej wybacza, tak mi się wydaje, a może wcale tak nie jest? A może to jest pomysł? Dumam! I dziękuję Ci za pomysł.

Maglesko, dziękuję to nie będą plany, planki, gdyż wokół szklarenki nie ma dużo miejsca, ale powierzchnia warzywna poszerzy się lekko

klara_lala, dziękuję u siebie lubię jak najmniej linii półokrągłych, fal etc., proste linie rabat. Co nie oznacza, że nie podobają mi się falujące linie rabat w innych ogrodach. Z daszkiem jest tak samo wszystko zależy od całej reszty ogrodu powodzenia!
Rojodziejowa 18:04, 05 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8277
A wiesz co... zobacz jak wygląda drewno wybarwione na antracyt, bo mam wrażenie, że wydaje się wiecznie przypłowiałe i takie jakieś niedoantracytowane i ja bym albo zostawiła szare albo poszła w czerń.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Martka 09:35, 06 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Asiu, możesz mieć rację, że mogą być niedoantracytowane, dobrze problem ujęłaś. Muszę przyjrzeć się na żywo. Tymczasem u mnie przebiśniegi już rozkwitają! Zdjęcie sprzed opadów śniegu.

Bo teraz jest tak

Sikorki powróciły łaskawie a już ich nie było
Judith 10:02, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Piękna kępa przebiśniegów! .
A szklarnia - wiadomo - rewelka z każdej strony .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 13:58, 06 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Martka napisał(a)
Tymczasem u mnie przebiśniegi już rozkwitają! Zdjęcie sprzed opadów śniegu.

Sikorki powróciły łaskawie a już ich nie było


Niby u Ciebie chłodniej, ale przebiśniegi masz w większym rozkwicie niż u mnie. Moje w cieniu, to może dlatego wciąż w fazie zielonego liścia.
Moje sikorki wróciły na parę dni pod koniec stycznia, a teraz, mimo mrozu, już ich nie ma. Za to wróblowate gromadzą się przy budkach lęgowych i toczą długie dyskusje, kosów przybyło, choć wszystkie rajskie jabłuszka zostały już przez nie zjedzone.
Ach ta szklarnia! Cudownie się prezentuje. Wciąż głosuję za szarym na skrzyniach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 15:36, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Joasia ma rację, antracyt na drewnie warto wypróbować. Osobiście lubię jak jest mniej intensywny a słoje drewna są delikatnie widoczne, ale musisz sprawdzić sama co Ci się podoba.
Co do samego koloru to ciężko mi doradzić tak na 100%. Twoje skrzynie są wysokie i w ciemnym kolorze dość ciężko wyglądają. Są ustawione blisko siebie(łączą się?), co potęguje to wrażenie. Wiadomo, że zielony w skrzyniach i wokół bardzo dobrze będzie się z antracytem komponował, ale czy zimą nie będzie to zbyt mocny akcent? Z tej jednej perspektywy ciężko mi ocenić.
Ale namieszałam, co?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Judith 15:39, 06 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
A może zamiast malowania - impregnacja ogniem? Byłby świetny efekt w oczekiwanym kolorze .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
antracyt 15:50, 06 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11527
Też o tym pomyślałam
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies