Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 13:56, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Białydomek, Haniu, Marysiu, Mgdusko, a u mnie kosy są ostatnio rzadkością, za ten stan rzeczy obwiniam sroki, jest ich stanowczo za dużo. Owoców berberysów już dawno nie ma, z kolei jabłonka Tina nie smakuje, na to wygląda, nikomu. Jesienią posadziłam trzy jarząby, może w przyszłości będzie z nich trochę pożytku dla ptactwa?

Agnieszko Napia, dziękuję za tak miłe słowa, liczę, że atrakcji ogrodowych nie zabraknie także w tym sezonie mam nawet nadzieję, że będzie ich przybywało zapraszam u Ciebie w prawie-romantycznym jest już bardzo romantycznie i też z chęcią będę zaglądać. Napisz proszę, ile sezonów mają Twoje ambrowce Gumball?

Martka 14:18, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Drogie Dziewczyny i Chłopaki, dziś oficjalnie otwieram sezon! Nie z powodu Walentynek, tych nie obchodzę, powód jest zgoła inny: dostrzegłam dziś pąki krokusów! Proszę bardzo!



Wystarczy rozejrzeć się po ogrodzie i gołym okiem widać, że dzieje się coraz więcej, a w sumie to już bardzo dużo.
Przebiśniegi bielą się z daleka.


Tulipany turkiestańskie idą na całość.


Róże dają o sobie znać. Najbardziej Olivie Austin i Desdemony i ogólnie Austin przoduje. Kordesowe jeszcze siedzą cicho i nie dają oznak.


Rabaty jeszcze zostają, porządków nie robię, czekam z tym na wiosnę. Nie wyobrażam sobie łysych rabat i nie chcę dokuczać żyjątkom ukrytym w liściach. Planuję jedynie ściąć trawy pilnie wybijające, trzcinnik Karl Foerster, sesleria jesienna i turzycę muskegońską.


Dziś uporządkowałam budkę lęgową i z dumą wyjęłam z niej dowody zeszłorocznej bytności sikorek. Mogą zakładać nowe gniazdo!



Mgduska 14:21, 14 lut 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tych mis tu nie było!
____________________
Sałatka pokrzywowa
April 14:24, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Krokusy i przebiśniegi super ale ustawionych mis to ja też nie widziałam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 14:25, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Dzieje się w szklarni warzywnej!

Nie tracę czasu Pierwsze wysiewy do gruntu zaliczone. Jednocześnie wysiałam ten sam zestaw warzyw do paletek w domu. Chcę się przekonać, jaka jest różnica w plonowaniu - o ile w ogóle coś się uda? Posiałam sałatę rzymską, pak choi, rzodkiewki, kalarepę wczesną, szpinak, rukolę oraz sałatę masłową. Po kilka sztuk, to będzie eksperyment kompletny. W mroźne noce planuję wstawiać do szklarni naczynia z wodą oraz przykrywać grządki zimową agrowłókniną.


April 14:26, 14 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10145
Oniemiałam, jeszcze raz się cofnęłam popatrzeć
Będziesz je zostawiać razem czy porozmieszczasz po ogrodzie?

O, w międzyczasie szklarnia urosła I już siewy.
Nie wiem co ty bierzesz dziewczyno ale się podziel bo masz niezłą energię
____________________
April April podbija las Mazowsze
Martka 14:34, 14 lut 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Mgdusko, April, brawo, oczywiście że nie było Misy stanęły w grudniu. Rabata też jest nówką, trzeba czasem czymś zaskoczyć Koleżanki robiłam ją na przełomie listopada/grudnia w mocno niesprzyjających okolicznościach.
Widoczek z drugiej strony - proszę bardzo.

Dodam, że w przyszłości oczekuję pokazu trzech judaszowców, które tu posadziłam. Jest to też plan Mgduskowej koncepcji kokonu, chcę lekko oddzielić taras od reszty ogrodu i stworzyć trochę spokoju, skrócić perspektywę. Idę w tajemniczość zakątków
Prace w toku, oczywiście. Rabata będzie dochodziła do schodków tarasu. Ten fragment trawnika przewędruje w inne miejsce. Z tym czekam na wiosenne ciepło
DariaB 14:37, 14 lut 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3051
Te misy są świetne, poproszę o namiar gdzie kupić bo też taką jedną potrzebuję. U mnie krokusy mają tylko listki, jednak zima u mnie dłuższa. Wysiewy zaczęłaś, super! Kibicuję im i Tobie
Czekamy na młode sikorki
____________________
Daria Wielkie marzenie w małej przestrzeni
Judith 15:25, 14 lut 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Sporo entuzjazmu słychać w Twoim głosie (czy takie stwierdzenie ma sens na internetowym forum? ).
Piękne misy, pięknie w szklarni .
Jestem w tej chwili na zachodzie Polski, a tu krokusy już występują stadami . Niesamowita różnica jest w zaawansowaniu wiosny między nami a zachodem.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Alija 15:36, 14 lut 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8667
Marta, też na początku zauważyłam misy i aż zerknęłam czy nie pomyliłam ogrodu, bo wcześniej ich tu nie było.
Piękna nowa rabata, no i zasiewy, jestem pełna podziwu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies