Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 20:28, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Alicjo, rabatę udało się zakończyć! Jeszcze ściółka, ale czekam na cieplejsze dni, aby gleba lepiej się nagrzała.

Haniu, masz rację, w pamięci mam nagromadzonych sporo momentów, które wymagały wciągnięcia brzucha w przepychaniu się przez ucho igielne taka zimna wiosna to nie może być istotny powód do narzekań, najwyżej do lekkich O zupie z młodych listków czytałam u Ciebie na wątku, czy wykorzystanie listków to wybór „listki albo korzeń?”

Magaro, ależ przyjęcie roślin nie jest niczym kłopotliwym, odbierasz od kuriera, otwierasz pudełko, ustawiasz w zacisznym miejscu, podlewasz (regularnie ), czekasz na lepsze czasy. Wszak w szkółce te rośliny też nie robią niczego innego, stoją w donicach…

Marto O myciu okien przypomniała mi siostra. Że jest taka czynność. Dopisałam do listy Nieprędko dojdzie do realizacji. Masz rację, kiedyś ogarniemy i w sezonie będziemy spijać śmietankę 

Aguś, mokra ziemia sprzyja przesadzaniu. Taki widzę plus Rury można, ale co z mostkiem, gdzież by zawisł? Podoba mi się Twoje rozwiązanie, pasuje do całości.

Mgdusko, ojej, rozczuliłaś mnie, tak uważnie obejrzałaś zdjęcie i wczułaś się w moje przebiegi Dziękuję! Powiem Ci, że taką opcję miałam w planach, lenistwo jest jednak dobrym doradcą zastanawiałam się tylko, czy z lewej, czy z prawej strony cisów. Ostatecznie wypróbowałam dziś i kamyk dla stopy będzie na razie z lewej, na terytorium nowej rabaty

Agatorku, mam jeszcze jedno miejsce dojrzewające do przejścia. To bardzo się przydaje

Edyto, w 100% i ja się zgadzam

Magdo Sarenko, przecież nie przeskoczymy siebie z tego mógłby powstać trudny do rozwikłania supeł

Zuzo, hahaha, nawet jeśli leniwiec ogrodowy, to nie jakiś pospolity, tylko z darem malowania kolorem. I innymi zaletami. Ja tylko wzdycham i przesadzam kolejne nietrafione z nadzieją, że trafię Bratki cudne moje stopniowo wędrują do donic, ale większość jeszcze stoi i czeka…

Aniu Makao, moje rzodkiewki już smakują ślimakom… Siej. Zastanawiałam się, dlaczego nie wzeszła mi sałata masłowa, dziś zauważyłam, że termin przydatności nasion minął w 2021 „D

Agatko! W miarę na bieżąco to nawet ze swoim wątkiem nie jestem więc już wzdycham z podziwem i dziękuję, że zaglądasz z dobrym słowem! Zorganizowana kobieta Ach, marzę o takim niespiesznym wyskoczeniu na godzinkę i dopieszczeniu ogrodu to tu, to tam. Tymczasem w użyciu wciąż jeszcze ciężkie sprzęty. Szklarnia zobowiązuje i staram się, by nie doszło do przerostu formy nad zawartością Czyli wciąż coś wysiewam
Przejście na rabacie to mus! Bystre tu oczy na forum mamy Od-uściski ode mnie!

Łucjo, ha, wciąż daję się porywać rwącym potokom

Judith, yyyy…. tu padło bardzo zawstydzające pytanie. Tulipany EE wykopałam, ponieważ nie były „tymi” EE i nie pasowały do rabaty, odłożyłam do skrzyneczki i postawiłam w zacisznym miejscu. Tak zacisznym, że przez zimę przestały pod śniegiem, potem śnieg zamienił się w wodę i … mam spostrzeżenie, że chyba nie są jednak przystosowane do środowiska wodnego… szkoda, że nie trafiłyśmy na prawdziwe EE. Jesienią nie kupowałam już żadnych cebul z B.
ElzbietaFranka 20:41, 04 kwi 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Martka witam

Wiosna już tuż tuż.
Cholewa pogoda zwariowała. Zimno jak cholera. Mało ogarnęłam nawet połowy nie zrobiłam. Trudno trzeba czekać na ciepło.

U ciebie widzę,że jesteś dużo do przodu.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Martka 20:49, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
W tym tygodniu poszłam w ślady Magary. Dotleniłam się. Wykorzystałam wolne dni.
Wczoraj wiało mroźnym powietrzem, trzeba było ... odwiedzić szkółkę
Tak samo robię zresztą, gdy pada deszcz, wtedy nie ma tłumów, a ja wykorzystuję czas miło i pożytecznie



Nabyłam zaplanowane derenie kousa i to jest dobra wiadomość. Niestety, skusił mnie także oczar, którego... muszę reklamować, w ogromnej donicy świeżej ziemi nie było prawie korzenia, na bank nie przyjmie się.
To ten feralny dereń...


Dziś to już był szał sadzenia, wykopywania, zakopywania, przesadzania i polowania na fruwające po całym ogrodzie donice...
Rabata z Desdemoną wygląda aktualnie tak:

A rano takie wykopy:


Metamorfoza rabaty z Annabelle i dereniami stała się faktem. Nie ma tu już kulek ambrowca (trochę mi ich jeszcze brakuje), jest kolekcja dereni.



Martka 20:52, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Stan róż, narcyzów i tulipanów mniej więcej taki, szału nie ma

Za to pocieszne są o tej porze trzcinniki Overdam i seslerie. Warto je mieć tu i ówdzie na rabatach dla wczesnej zieleni.


Taki to oto krótki przegląd, jutro zajrzę, co tam u Was
Judith 20:53, 04 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Ojacie! W taką zimnicę pracowałaś?! Ja nawet obchodu nie skończyłam, bo mnie wymroziło… Ale słońce zachęcające było, zaiste .
Gdzie powędrowały ambrowce?

EDIT:Wąska ścieżka trawnikowa została. Może ja zrobić w żwirku? Albo klawiatura? Fajny kształt trawnika by został i fajnie rozdzielona tą ścieżką duza rabata by się zrobiła? Rozważałaś?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 21:00, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Liście rzodkiewki z reguły i tak się wyrzuca na kompost. Zjada się korzonek. Ta zupa krem daje możliwość wykorzystania liści. Korzonek można pokroić do zupy tuż przed podaniem w roli akcentu kolorystycznego.

Kolekcja dereni wygląda imponująco. Dobrze mieć taką szkółkę w pobliżu. Nawet dla samego spacerowania. Przygoda z oczarem zaskakująca. Dobrze, że sprawdziłaś stan korzeni przed wkopaniem.

Dostrzegłam, że bardzo podrósł żywopłot od strony drogi. Ładnie się zagęścił.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wiolka5_7 21:03, 04 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ale się napracowałaś
Podziwiam widzę, że trawnika coraz mniej i fajnie !

Świetne zmiany

Nie no taki towar sprzedawać :-/
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Mgduska 21:08, 04 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Liście rzodkiewki z reguły i tak się wyrzuca na kompost. Zjada się korzonek. Ta zupa krem daje możliwość wykorzystania liści. Korzonek można pokroić do zupy tuż przed podaniem w roli akcentu kolorystycznego.


A ja polecam pesto z liści rzodkiewki - można dorzucić listek klasycznej bazylii, wychodzi pyyycha. Własne listki to skarb
____________________
Sałatka pokrzywowa
Rojodziejowa 21:12, 04 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8409
Oj wzdycham do dereni!!

Ja dziś jedynie gołe róże do donic wsadziłam tymczasowo, bo u mnie gdzieniegdzie jeszcze leży śnieg. Wczoraj to mnie kompletnie wmurowało jak wstałam rano i zobaczyłam ogród pod śnieżną pierzynką. Odechciało mi się przez to nawet wyłazić.

U Ciebie zmiana goni zmianę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Magleska 21:54, 04 kwi 2023


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18407
Martka fajnie podziałałaś
ciekawa jestem kiedy zlikwidujesz ten wąski trawniczek pomyślałam tak samo ,jak Judith ,że może ścieżka jakaś pomiędzy rabatami ? nie trzeba by było kosić

edit -dereniowa -świetna po zmianach

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies