Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Martka 22:33, 04 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Elu, do ogarnięcia mam dużo, pielenie części rabat, wertykulacja, żywopłoty, zrębkowanie, ścięcie i zmielenie miskantów, zrywanie darni pod kolejne rabaty lub poszerzenia rabat. Nie do przerobienia nie ma rady na taką pogodę ... Twój ogród to mini-park, masz spory teren, spokojnie ogarniesz w swoim czasie.

Judith, pierwsza połowa dnia była zaskakująco przyjemna i bezwietrzna, potem już mniej, ale w ruchu nie czułam chłodu. Kaptur od bluzy działa cuda Ścieżka jest "techniczna" i w takiej funkcji trawnik jest najlepszym rozwiązaniem. Rozważam w przyszłości inne opcje, ale raczej nie grys. Nie ogarnę wszystkiego na raz, a Desdemony musiałam przesadzić już, warzywnik potrzebuje miejsca. Ambrowce są nieopodal dużego okna, poszerzam tam rabatę.

Haniu, narobiłaś mi apetytu. Do tego jeszcze pesto Mgduski. Nie znałam tych pomysłów. Żywopłot w połowie jest wyższy, jak na zdjęciu, druga połowa (w kierunku szklarni) już znacznie słabiej przyrasta, podejrzewam ostrą glinę w miejscu, gdzie rośnie gorzej.

Wiolu, oczaru korzeń to porażka, miałam bardzo dobre zdanie o tej szkółce, ale mogli taki towar dostać ... nie sprawdziłam w sklepie korzeni i to był błąd. Zobaczmy, co powiedzą na reklamację. Powierzchnia trawnika coraz bardziej zaczyna mi się podobać 

Asiu, ach, wybór był przeogromny. Choć maleństwa. Widzę, że u Was dziś biało... trudno w takich okolicznościach o motywację, zrozumiałabym jednak desperację

Maglesko, tak, ja też się nad tym zastanawiam, jak długo ten wąski trawniczek (0,8m) będzie istniał. Na razie jest. Koszenie to drobiazg Dereniowa - o, widzisz, super przechrzciłaś tę rabatę, wcześniej była Annabelle, ale obecność dereni wymaga teraz zmiany nazwy, zdecydowanie! i czeka tam jeszcze mnóstwo drobnych przesadzanek. Oprócz hortensji niewiele zostaje na miejscu





Agatorek 23:19, 04 kwi 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
Podziwiam Cię .
Mi się nie chciało nawet wyjść na obchód .
Ale po świętach znowu ruszam coś podłubać.
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Magara 23:51, 04 kwi 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
Martka, lepszy nastrój u Ciebie wyczuwam, jakby bardziej odczuwalnie-wiosenny? Tak trzymać
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
olciamanolcia 07:33, 05 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6916
Martka napisał(a)


Nabyłam zaplanowane derenie kousa i to jest dobra wiadomość. Niestety, skusił mnie także oczar, którego... muszę reklamować, w ogromnej donicy świeżej ziemi nie było prawie korzenia, na bank nie przyjmie się.
To ten feralny dereń...



Przyjmie się. U mnie bez korzeni był ambrowiec-też nie dawałam mu szans a tu patrz-nawet miał sporo liści
Jak go wyciagnęłam z donicy to sie przeraziłam. 4 stówki i bez korzenia.. dał radę. w tym sezonie dostał sporo nowych gałązek
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 07:36, 05 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 6916
Judith napisał(a)


Albo klawiatura?


Pierwsze co o tym też pomyślałam . Klawiatura optycznie powiększy ścieżkę a ułożona " na mijankę" to już w ogóle
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
mrokasia 08:22, 05 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17959
Ulalala, widać że niektórym zimna wiosna niestraszna .

Dereniowa fajna. Jakie tam masz odmiany dereni? I jakie odległosci między nimi?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
edi75 08:33, 05 kwi 2023


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 1982
Martka fajne zakupy...ale w takie zimno prace ogrodowe.
U mnie żonkile podobny stan
____________________
Edyta Moje miejsce na ziemi-początek
Judith 09:44, 05 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Martka napisał(a)


Judith, yyyy…. tu padło bardzo zawstydzające pytanie. Tulipany EE wykopałam, ponieważ nie były „tymi” EE i nie pasowały do rabaty, odłożyłam do skrzyneczki i postawiłam w zacisznym miejscu. Tak zacisznym, że przez zimę przestały pod śniegiem, potem śnieg zamienił się w wodę i … mam spostrzeżenie, że chyba nie są jednak przystosowane do środowiska wodnego… szkoda, że nie trafiłyśmy na prawdziwe EE. Jesienią nie kupowałam już żadnych cebul z B.

No i niegłupio zrobiłaś, że wykopałaś, bo mizerne kwitnienie jest kolejnym dowodem, że te biedrowe były oszukane... I raczej nie ma co ich żałować. Tej jesieni rozejrzę się za sprawdzonymi cebulami EE.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 10:14, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8289
A ja widzę wyraźnie mniej tulipanów w rabacie, gdzie miałam miksa z Biedry - były normalne EE i te budyniowe. Właśnie jak je liczyłam to doszłam do wniosku, że te maślane są z tych które nie powtarzają kwitnienia jak EE
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
antracyt 10:22, 05 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11530
Jest moc w nowych zdjęciach
U mnie dzisiaj słoneczko i jak tylko coś ogarnę to ruszam z motyką na rabaty
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies