Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W ogródku Martki

Pokaż wątki Pokaż posty

W ogródku Martki

Makao 10:27, 05 kwi 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4090
W takie zimnisko kopać szok.
Derenie to moje marzenie ale za duży wypiździew u mnie jest i nigdy nie ryzykowałam. Aczkolwiek u mojej koleżanki rośnie i jest baaardzo zadowolona a też u niej wieje wiec może kiedyś zaryzykuję.
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
Wiaan 10:27, 05 kwi 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
Marta nie nadążam za Twoimi pracami, ale masz power Tak jak dziewczyny pisały klawiatura by pasowała.
Piszecie o EE z Biedry, też je mam i w zeszłym roku były cudne, część się zniszczyła jak tworzyłam rabatę przy domku narzędziowym, a część posadziłam gdzie indziej, czekam na nie, zobaczymy czy zakwitną
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
olciamanolcia 11:04, 05 kwi 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
EE zakwitną ale nie już tak pięknie jak w pierwszym sezonie . W przyszłym roku część na pewno wymienię bo już są marne pomimo podziału cebul.
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Martka 11:13, 05 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Aga, u mnie było znośnie, ale dziś to już inna bajka sprawdziło się moje podejście "nie wybrzydzaj, bo może być gorzej"




Magaro, nastrój mam pozaogrodowo bardzo dobry i to się nie zmienia, a ten ogrodowy zwyżkuje, fakt, bo jak tu było publicznie ekscytować się się ogrodem, w którym nic się nie dzieje i wciąż zimno - i tak od pół roku

Justyna, nie chce mi się jechać do tej szkółki, 30 km, może faktycznie poczekam… Na mijankę tam będzie trudno, mam zbyt mało miejsca, ale zobaczymy. Na razie mam do ogarnięcia o wiele pilniejsze rzeczy, a ścieżka będzie wyglądała inaczej, gdy rabaty zarosną.

Mrokasiu, po świętach długo nie będę miała wolnego dnia, brałam więc ile się da. Dziś to dopiero mroźne powietrze, ogród odpuszczam. Mam tam: 3 derenie kousa: China Girl, Schmetterling, Milky way, oraz nowe nabytki, dereń kwiecisty Cherokee Princess i dereń kousa Great Star. Odległość 2m i ciut.

Edytko, praca mocno ogranicza moje moce czasowe dla ogrodu, a w tym roku jeszcze bardziej ogranicza je pogoda. Na żonkile czekam z utęsknieniem… gdyby choć jeden był łaskaw zakwitnąć…

Judith, dobrze się stało, że wykopałam, ale mam poczucie lekkiej klęski, że zmarnowałam cebulki, mogłam wrzucić gdzieś na tył ogrodu. Cóż, stało się. Sprawdzone EE to jest to, też na nie będę polowała, chciałabym połączyć z Sapporo.

Asiu Rojodziejowa, czyli EE z Biedry do kitu …

Zuzo, u mnie dziś lodowaty, przeszywający chłód. Powodzenia w korzystaniu z motyki!

Aniu Makao, nie, zimnisko to jest u mnie dzisiaj Fakt, mam zaciszne miejsce, ale zbyt krótko mam derenie, aby powiedzieć coś o ich preferencjach stanowiskowych na bazie doświadczenia. Dereń Milky way będzie miał u mnie swoją drugą wiosnę. Rok temu już ładnie kwitł.




Aneto, chyba zmanipulowałam wczorajszą relację skoro kilka metrów nowej rabaty i kilka drzewek wywołuje wrażenie, że pędzę z pracami  Twoje EE z B. też były pełne i budyniowe?

Martka 11:14, 05 kwi 2023


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Justyna, a EE masz z B.?
Wiolka5_7 11:39, 05 kwi 2023


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Martka napisał(a)
Justyna, a EE masz z B.?


Ja mam EE z Biedry. 4 rok są w ziemi i o dziwo wszystkie pąkach ,myślałam że już będzie kiepskie kwitnienie no uwielbiam je
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 12:02, 05 kwi 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9922
Wiolka5_7 napisał(a)


Ja mam EE z Biedry. 4 rok są w ziemi i o dziwo wszystkie pąkach ,myślałam że już będzie kiepskie kwitnienie no uwielbiam je

Wiola, pewnie kiedyś nie mieli oszukanych... Ja i Martka (i chyba Asia Rojo też) kupiłyśmy w poprzednim sezonie - kolor porażka w początkowej fazie, a teraz nie powtarzają kwitnienia (u mnie mniej niż połowa cebul...).
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Kordina 12:13, 05 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4743
Martka napisał(a)
Justyna, a EE masz z B.?

I tu jest potrzebny sprawny szyfrant bo to są tajne kody ogrodowiskowe
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
mrokasia 12:23, 05 kwi 2023


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18006
Martka napisał(a)

Mrokasiu, po świętach długo nie będę miała wolnego dnia, brałam więc ile się da. Dziś to dopiero mroźne powietrze, ogród odpuszczam. Mam tam: 3 derenie kousa: China Girl, Schmetterling, Milky way, oraz nowe nabytki, dereń kwiecisty Cherokee Princess i dereń kousa Great Star. Odległość 2m i ciut.



Niezła kolekcja! Ja mam China Girl, Schmetterling i Weise Fontaine.
Słuchaj, ale wiesz, że one dość szerokie rosną? Te 2 m to nie wiem czy nie za mało będzie...
Byłyśmy w zeszłym roku z Aprilem i Kwartetem w arboretum w Rogowie. Mają tam sporo dereni i akurat kwitły. Bajka!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
April 12:23, 05 kwi 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10178
Gdzie byłaś w szkółce? sporo asortymentu. Ja w sobotę przejeżdżałam w okolicy Piaseczna obok dwóch dużych ale mąż kategorycznie domówił zatrzymania się. Fakt, nie było nawet gdzie. Mimo deszczu i grzęzawiska na parkingu, każdy skrawek zajęty. Ludziska się rzucili po długiej zimie.
Przykro mi z powodu derenia ale oni często tak sprzedają. Mam nadzieję że przynajmniej cena atrakcyjna. Raczej się przyjmie. Choć po kopaniu z gruntu, powinni co najmniej sezon odczekać, zanim roślinę puszczą w świat. Albo sprzedawać jako z gołym korzeniem.
Zadzwoń, może dadzą gwarancję. Jak się przyjmie to ok, jak nie, wymieniają na nowy.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies